Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Oglasi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Izgubljene pošiljke
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Izgubljene pošiljke

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
Korisnik
Poruka
more View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje more Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 14:59
za danči
 
ah, te tete na pošti su uvik pametne. jedanput sam nekome slala paketić, sve lipo zamotala kako je trebalo, a žena na pošti me "oprala", držala predavanja kako treba zapakirat, da se vidi da ne znam, bla bla. al začepila je usta kad sam je poslala na jedno lipo misto. nalipila je markice i paketić uredno stiga na željenu adresu.
 
što se tiskanica tiče, na stranicama hrv.pošte sve lipo piše. isprintat i odnit ovoj u pošti da se malo prisjeti gradiva.   http://www.posta.hr/main.aspx?id=30
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Danci27 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 91
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Danci27 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 17:39
Ljiljanari ma poslala sam i ja do sad 20-ak tiskanica i sve su curama stigle.Obično šaljem iz neke manje pošte u gradu.Ali danas sam se slučajno zatekla na glavnoj pošti i odem poslati,kad ono predavanje,ovako,onako...
Fino ću ja uvijek poslati muža,njemu ništa ne kažu.
More slažem se s tobom i ja sam to pročitala više puta.Ne volim im solit pamet i učit ih njihovom poslu.Vidit ćemo za idući put.Hvala vam cure.Pusa
Na vrh
goga-osijek View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 683
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goga-osijek Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 17:45
moze pitanje? koja je razlika kada saljete kao tiskanicu u odnosu na obicno pismo? tnx
LJUBAV NE POKAZUJEMO TAKO DA LJUBLJENU OSOBU GLEDAMO U OČI, NEGO DA ZAJEDNO S NJOM GLEDAMO U ISTOM SMJERU. Antoine de Saint Exupery
Na vrh
Danci27 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 91
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Danci27 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 17:50
Goga tiskanica je 2.70kn.Obično pismo većinom 5.00kn jer bude više salveta.Ako griješim neka me netko ispravi
Na vrh
Danci27 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 91
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Danci27 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 18:29
Rose mi premjestila poruku,pa ja tražim i tražim.Evo još jednog primjera.Poslala sam bratu paket u pon.20.04.Iz Zadra u Osijek.Računam rođendan mu je 27.04.znači danas.Do tad će paket doći.Od paketa ništa,ja sva u panici da se izgubio,jer bilo je svašta u paketu.Odem jutros do glavne pošte u Zadru da potpišem potražnicu.Ali prije toga gos.nazove poštu u Osijeku,da vidi što je s paketom.Da bi oni rekli da paket tamo stoji već danima i ako netko ne dođe danas po njega oni će ga vratiti nazad.U Osijek je stigao 22.04.Ali poštar je obavijest donio tek nakon poziva iz Zadra.Znači jutros.Odmah sam javila bratu da iz istih stopa ide u poštu.Eto,bar se nije izgubio
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 18:39
što znači da je gospodinu teško bilo donit paket pa nek stoji,a ako ne predigne vratit će ga! ma gade mi se više,na kojim sam ja mukama sa pismima i paketima od lani.....Angry
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 11:34
Kod mene slićni problemi a i moja teta se isto žali a imamo istog poštara.
Moja teta ima 2 sandućića.....jedan poštanski a drugi za reklame.
A taj dotićni poštar gurne listić mirovine u reklame. Bar ga je vidjela pa mu rekla.
A Đordani dobije potvrdu iz Italije.....e sad dođe onaj s reklamama i gurne i izleti mirovina. Stvarno bezobrazno od tih poštara.....treba ih za uši, dole pušismile101
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 11:40
jučer dobijem zgužvane salvete,a onaj konopčić kojim je tiskanica bila vezana je bila skroz labava,kao da je netko to odvezivao pa isao ponovo vezat al skroz bezveze
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 18:38
rose meni se čini da tvoj poštar štrajka Confused
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2009 u 01:54
Dragi moji kako vidim i kako je netko spominjao povrat od 119kn( znači poštarine plaćate od 50-119) ste mogli kupiti nove sadnice sa zemljom i pitarima. Ja sam na sajmu kupila 16 biljaka za 111 kn.
Ok rijetke biljke i koje se teško nabave. Ali ono što se da kupiti, bezveze je maltretirati ljude i tolike novce dati. Recimo za poslati netkom čuvarkuću nije ispod 10 kn, a sadnice sa pelcićima nigdje nisu preko deset kuna. Onda čemu maltretiranje oko toga? Biljke koje dođu imat će višestruki šok, transport, klima, možda i izvor topline u putu, tumbanje....
Odnos novaca i uspjeh sadnica, da li se to uopće isplati? A drugo prenosite i bolesti biljaka. Meni je jedan stari čovjek  rekao "Ne donosite privatne sadnice zagadićete nam zemlju ( u  Fužinama)"smile223. Meni bilo ružno, vidi ovog luđaka, ali ima smisla ( Mislim da sam iz Rijeke donijela novu sortu mrava koji se i izgledom drastično razlikuju od Fužinskih, a vidjela ih u jednom pitaru koji sam dobila na poklon-delosperma. Sad ti novih mrava ima doslovice kao mrava).

Izvinjavam se ako sam što krivo rekla, ovo je samo moje viđenje. Meni je najbolje kad se ljudi sastanu i donesu sadnice svježe, kao što sam ja popelješila Hoju.WinkHeart

Uz to uzmite da jedna osoba šalje 10 paketa po 50 kn to je 500kn. Drugo kako Niho veli nikad da joj se raširi cvijet jer ga stalno čupa i dajeConfused . Imamo preko 2000 članova??LOLLOL
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2009 u 13:28
smrcko - stoji šta si rekla, ali ipak:
- imamo preko 2000 članova no koliko aktivnih?
- i meni je nekad teško izdvojiti cca 200 kn koliko u prosjeku stoje jedna runda mojih slanja, ali ja znam kako je meni ( ne samo meni nego i mm i djeci) drago kad ja dobijem koverticu, a kamoli paket- pa razmišljam da će s i drugi jednako obradovati
- uvijek se trudim biljkice zapakirati da dožive što manje trauma i pazim da budu zdravi primjerci
- i još jednom- meni je svaka kovertica ili paketić znak da sam nekoj osobi draga i da misli na mene- a nismo svi u mogućnosti posječivati se i putovati- ja osobno se stalno borim s vremenom- nekada jedva stignem i paket zapakirati- a koliko je još osoba na forumu koje su mi se zavukle u srce a nisam im još ništa poslala jer jednostavno još nemam dovoljno?- ali kad naraste- biti će mi drago da ih razveselim barem preko poštara
- i za kraj- mogla sam ih kupiti- ali ovako mi svaki put kad pogledam neku biljku koja mi se održala pred očima pojavi avatar drage osobe koja mi ga je poslala- i bude mi još draža
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2009 u 22:58
Evo da ti odgovorim Mama zašto sam napisala ono. Volim realno postaviti stvari na mjesto. Ja nisam žicaroš i uvijek stavljam interes osobe o koju se koristim na prvo mijesto da je ne pozlijedim. Ja primanje paketa od druge osobe platim. Znači Mama pošalji mi to i to i ja ću platiti preuzimanje paketa.
U životu sam naletila na puno ljudi koji su me ne ovako ali na dr način išli iskoristiti, pa mi je deformacija da gledam iz pozicije koristi ( mrzim filozofiranje, ali kako da objasnim).

Recimo mama da sam trgovac Brodokomerca( a nisam) i da mi je max plaća 1800kn, i da mi odbiju sve krađe u dućanu( a to znači da možeš i nedobiti plaću), i uz to da sam pdstanar ( to jesam). I da mi 10 ljudi traži pelcere, prosječan paket je 50 kn. Tada 500 kn nije lako platiti. Živimo u Hrvatskoj i možda netkom nije lako izdvojiti toliki novac, a da li je dobit ikoga veća od uloženog. Mislim da nije. Ti se raduješ paketiću, ali netko ko šalje si je mogao kupiti za to nešto ,ali neće moći i bit će tužan.
Mislim da je realno da onaj tko naručuje i plati traženi paket. Zar nije dovoljno da se osoba potrudi poslati.
Ja sam kupila 16 biljaka u odličnom stanju za 110kn ( otprilike da opet ne računam).
Nekim je nezgodno odbiti tražitelja, a možda taj mjesec neće dobro spavati zbog 200,300, 400kn......

Meni je žao što sam preotvorena, ali treba sagledati mišljenje onih na koje je najveća navala za pakete. Mislim da će se puno osoba samnom složiti.
Traži ali i plati što si naručio.
A ujedno kad se raščupava biljka koja se neširi brzo, čovjeku ne ostaje ništa od biljke. Ja recimo nemam čuvarkuću ni za vlastite potrebe jednaostavno sporo se širi. Kupujem je i dobijam iz susjedstva, do faze dijeljenja mogu doći za 10godLOLLOL zbog hladnih uvijeta. A tek hostu mi popapa voluharica pa ostanem totalno bez njeConfused.  Čitam neke teme i dosta bi osoba direktno , par indirektno pm, uzelo biljku a što osobi ostane "korijenje". Pa dodaj susjede i prijatelje.Praktično ne možeš nikada imati lijepo nešto. Za mene je ok kad se na kavu donese višak, ali višak koji nenarušava ljepotu onog tko dariva. Ili ako neko ponudi višak za slanje.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2009 u 23:16
A znaš što je meni cilj popamtiti biljke koje su dobre, pa kad naletim na pelcer od 10 kn da ga neispustim iz ruku  zato što nisam znala što je toCryCry
A dešavalo mi se. Vazda nosim šalabahtere sa sobom i postavljam čudna pitanja trgovcimaLOLLOL o biljci. A oni ko da su sa Marsa , pa zinu u mene.Confused
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2009 u 02:35
Da , i koliko ljudi nije aktivnih korisnika , u 2 godine par poruka a vidim da traže pakete i dobiju ih.Možda ima i klonova da što više stvari izvuku. Znači da paketi ne idu samo aktivnim nego i onima koji su se zbog pelcića prijavili. Možda griješim, al mi se to čini tako.

I ne ulazim u drage osobe kad si daruju, to je osobna stvar onog tko šaljeWink.

Ja baš i nemam nešto dati tako da nisam u svoje ime ni govorila, samo moja zapažanja.

Nemojte mi zamjeriti molim vas, obično ljudi ne vole kad se kaže što se misli.Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2009 u 12:57

Zašto bi zamjerala na iznošenju tvojih mišljenja- to je ustavno pravo svakog od nas.

Iako činjenice koje si navela stoje- evo pa upoznaj moje:

Imam malo plaću, dvoje djece, ogromne izdatke i mjesečno na pošiljke ostavim cca 500 kn- realno puno, no ljudski meni to nije ni žao ni teško- ja ću se odreći neke druge stvari, nadomjestiti na drugome mjestu, ali za drage ljude ću uvijek pronači (bilo vrijeme, bilo novac za paket)- možda će pričekati tjedan ili dva, ali kad uzmognem ću poslati, osim toga paket običan za hrvatsku stoji cca 20 kn- zašto bi nabijala cijenu, kad stiže isto slijedeći dan? Jedino skuplje je slanje u susjedne države- preko 10€, ali kad nekome nešto šaljem ne gledam na vrijednost.

Svi imamo svoje traume i svi smo nekada negdje bili iskorišteni, ali zar nismo odrasle osobe da si u glavi posložimo kockice i znamo u buduće prepoznati parve od krivih? Pa ako i pogriješiš, to ne govori loše o tebi nego o onome drugom, i meni je uvijek bitno da ne oštetim nekog drugog, a sad da li sam ja primila 3 paketa od iste osobe a poslala 4 nekom drugom, meni je najmanje bitna stavka- meni je bitno da nekog razveselim i da darivanje s ljubavlju putuje dalje. Ako čemo u to uvoditi računicu, tada nam nema mjesta na ovom forumu- osnovna ideja ovog mjesta je da širimo ljubav prema cviječu (i ostalim biljkama) i prema bližnjima (bez obzira na spol, godine, vjeru, mat. prilike i sve ostalo).
 
A ja nisam iskompleksirana na način da mi je problem nekome reči- imam jednu biljku, ćim se razmnoži ili da sjeme, možeš dobiti- i zapisati si to u tekicu.
Što se čuvarkuće tiće- meni se u godinu dana učetverostručila (iako sam na teškom kontinentu)- pa vidim da je tebi s njom problem, molim te pošalji na PP adresu i ja ću ti je drage volje poslati- kao i svim dragim forumašima na način da ja platim poštarinu- jer darujem uvijek isključivo od srca.
 
Ne zamjeri na mom stavu, ali iako puno puta u životu povrijeđena i iskorištena, život me svaki put iznova uvjeri da postoje prekrasni ljudi oko mene i svako malo mi nekog takvog pošalje u život... i ja sam sretna jer imam bogatsvo prijaelja što je neprocjenjivo- a s materijalnom stranom života se ne zamaram previše- dok imamo kuću da po nama ne pada, dok imamo šta za pojesti i najvažnije dok smo zdravi ništa drugo nije važno. Hoću li ja ogradu staviti ovaj ili za 3 mjeseca- ne zamaram se- život pred nas stavi puno teže probleme i za njih čuvam svoju energiju.
 
A to da ima ljudi koji se prijave kao žicoš ili u vidu samoreklame, ima (baci oko na jagode penjačice)- ali mislim da takve osobe možemo prepoznati- a ako se takvoj osobi odlučim nešto poslati- ja na to gledam na način- što li je tu osobu nagnalo da se tako ponaša? Možda teška neimaština, možda želja da nešto ima a nikako to nemože izvesti- i ako imam i mogu- dati ću svakome, bez obzira da li je s foruma, aktivan i neaktivan, ili prolaznik s ceste.
 
To je stvar svakog pojedinca. Kao što tebe veseli krilatica- čist račun duga ljubav- mene veseli kad nekome priredim veselje i radost. To je stvar svakog ponaosob.
 
I šta se mene tiče ja ti uopće ne zamjeram na iznošenju tvog razmišljanja, čak dapače drago mi je pročitati kako sve ljudi razmišljajuSmileSmile
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2009 u 13:06
malko ste skrenile sa teme kao prvo
 
a kao drugo svatko od nas će poklanjati ili se trampiti za cvijeće onako kako on želi ili može i na način kako se dogovori sa nekim
nema nikakvog smisla o tome raspravljati i zato vas molim da tu temu zaključimo
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2009 u 13:17
Oprosti irisCryCryCry- zaista mi je žao na skretanju i na tome što je dozvana tvoja intervencija. S moje strane iskrene isprike.
 
Ujedno pitanje- da li je netko slao žive biljkice unazad par dana? Kako podnose vručinu?
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2009 u 13:38
Ja sam slala i upravo mm je danas poslao i sve je fantastično. E sad ko šta im a viška nek meni šalje -dajem pp-nije bitno jeli ćuvarkuća ili--kaktus-sve primam-ali molim lijepo da biljke dobro nakvasite i korijen zamotate u papirne maramice-i onda u vrećicu da sačuva vlažnost i svježinu biljkeTongue
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2009 u 16:18
Niho kad budem prolazila kroz Bihać samo ti cibnem paket ti ga hvataj, ili će te čekati na portunu Tuša. Kad mi se razmnoži smokvica i nju ću ti cibnutiWink Ta se pošta neće izgubiti.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2009 u 17:19
Ma samo udri sve primam bolan nije bitno -pa mogla je u tad i kahvica jedna pasti--------ili ćevapčići
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.