Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Razmnožavanje biljaka i cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Savjeti oko razmnožavanja, sijanja,sadnje
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Savjeti oko razmnožavanja, sijanja,sadnje

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
Poruka
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2012 u 17:45
Shvatila, hidroponija rješena po sistemu "snađi se"ali funkcionira savršeno( baš sam lumen ha)sve moje biljčice u loncima opskrbljene su na takav način
smile79
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2012 u 18:01
Originalno poslano od člana jelsa_ jelsa_ napisao:

Hidroponski način zaljevanja je preko mikrokapilara i igala koje se zabadaju u tlo u blizini korjenovog sistema /samo za multifloru u loncima/ ,, preko tog sistema uz pomoć dozatrona se vrši i prihrana ,,


bez ljutnje, no to sto si naveo nije hidroponski uzgoz nego obicni sistem kap na kap sa mikrorasprskivacima. Hidroponija je savim nesto drugo a ukljucuje uzgoj bilja izvan zemlje u inertnim supstratima koji se potom opskrbljuju vodom na razne nacine.

Kalistemon bi trebalo orezati kad malo zatopli (iako bi bilo sasvim svejedno kad, ako su grane 100% smrznute).
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
jelsa_ View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2012 u 18:24
dado nema ljutnje ,, ali nisam govorio o hidroponskom uzgoju već o hidroponskom načinu zaljevanja - u ovom slučaju je medij zemlja - supstrat ,,
primjera radi kod hidroponskog uzgoja rajćice na kamenoj vuni ili uzgoja gerbera na istom upotrebljava se pored ostalog ovaj sistem zaljevanja ,, čisto sam govorio o sistemu za zaljevanje a ne o uzgoju,, mikrorasprskivači su sasvim nešto drugo,služe za orošavanje  dok igla je ustvari kapljač i deponira vodu direktno u korjenov sustav bez vlaženja lisne mase
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2012 u 19:11
Ma rekoh ja da sam "lumen" skužila sam oba
smile79obama!
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2012 u 19:18
Dobro :) ocito imamo drugaciji sistem klasifikacije tih stvari. Ja nebi to svodio pod "hidroponskim" sistemom zaljevanja zato jer su to po meni dvije razlicite tehnologije - znaci hidroponija koristi i taj nacin dostavljanja vode mada to nije izum hidroponije (ako me shvacas). Meni pod mikrorasprskivace ulaze sve te male spravice koje dostavljaju male kolicine vode biljci, a oni mogu nadalje vodu dostavljati rasprskivanjem ili kapanjem. Meni igle spadaju u to jer donose male kolicine vode preko mikrokapilara... a i mikrorasprskivaci mogu prskati vodu okolo biljke u razini tla bez da moce listove. No dobro svejedno je sad i pomalo filozofiram, to su samo tehnicke sitnice :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
jelsa_ View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2012 u 20:07
ma dado sve je ok,, stvar je tehničke naravi ali i do okruženja u kojem živiš ,, kod nas u dalmaciji upotrebljavamo ovakvu terminologiju, dakle sustave za zaljevanje opisujemo na način da ga približimo i uspoređujemo sa onim koji ja najčešće u upotrebi , na kraju krajeva  ovo je obojici struka :-)) ,,
ali ipak smatram da bez različitih razmišljanja i prikaza  pa i polemika naši dragi prijatelji i prijateljice bi ostali uskračeni
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2012 u 20:53
Dečki dečki i opet dečki !
 Isti ste moji dečki doma, NEMOŽEŠ S NJIMA A NI BEZ NJIH.
smile120

Na vrh
LovorVisnja View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 23 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LovorVisnja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 11:20
Zanima me za vrijesak tj. crnikku, da li se može razmnožiti cvijetom, tj. a li je onaj sitni roza cvijet ujedno i sjeme?
Na vrh
LovorVisnja View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 23 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LovorVisnja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2012 u 10:54
evo savjeta u slici kako razmnožiti lavandu
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=113&PN=11
Na vrh
wookowaratz View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2013
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wookowaratz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2013 u 14:47
može li mi netko reći hoće li pakujac cvjetati sljedeće godine ako se sad posije?
i kada se dijeli korijen njegov i kada se sadi?

hvala :)
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2013 u 12:09
Timbuchina, zakorjenjivanje reznica, sada ili u proljeće ???

Naime, kupila sam ih, durantu lani a timbuchinu ove godine u 7. mjesecu, cvjetale do sada ! Lani sam zapelcala durantu reznicama, prekrivenim pvc flašom, jel mogu sa timbuchinom probati isto ??
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.