Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Uzgoj povrća  u sanducima i lončaricama
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Uzgoj povrća u sanducima i lončaricama

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Uzgoj povrća u sanducima i lončaricama
    Objavljeno: 29 Ožujak 2009 u 18:40
Vidiš, mene nerviraju moji Dalmatinci.
Stalno plaču da im sunce sve uništi. A netko pokuša unjeti novosti, svi se čude i nitko više to ne nastavi.
Meni se svi smiju kad spomenem margotiranje, tunelski uzgoj pomidora ...
A jako se čude što sam mjesec dana na godišnjem i biljke će mi usred ljeta opstati.
Ja sam se oduševila najlonom, lišćem i margotiranjem !
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 09:22
mene je isto ovo oduševilo! Imam jako lošu zemlju u vrtu,šljunnak na 20cm, pa mi ovo izgleda idealno. Vidjela sam da si stavila i uzgoj krumpira samo reci: kad prvi dio proklija i poraste napisala si da se dalje nasipava zemljom oko korijena ali da li se onda slažu novi nivoi krumpira pa se čeka da i taj nikne pa ispočetka .... i tak na nekoliko nivoa (recimo oko 4- 5 nivoa krumpira) ili neka drukčije?
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 10:33
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Da smo drugačiji nebi bilo ovako kako je danas, država bez vlastite poljoprivrede. Ja ću ove godine pokušati sa jednim boksom povrća, s obzirom da nisam svakodnevno na terenu i da ne znam hoću li opet morati ići sa suprugom van.
Napiši nam štogod o tom tunelskom uzgoju pomidora, nisam na našim stranicama ništa našla o tome.Naravno kad imadneš vremena i volje. I napiši nam koje se biljčice mogu margotirat. Sve što znaš prenesi svaka je informacija više nego korisna. Ipak smo forum o biljkama i neke od nas zanimaju takve stvari.Clap
 

Ma greška, ja sam jučer magotirala difenbahiju, mislila sam na malčiranje.

 

A tunelski uzgoj pomidora  i mahuna je tip zvao sistem koji se vidi na tvojim slikama.

Posađeni su u redove, a uz njih su postavljeni kolci koji su međusobno povezani u sredini. Tako da se između hoda kao kroz tunel. Kroz sredinu je posut malč i preko njega se hoda i zaljeva.

Ljeti u Dalmaciji sunce izgori sam cvijet na biljci, a ovim sistemom vlaga duže traje, a cvijet je djelomično u hladu i opstaje.

Uroda je bilo toliko da je cijelo selo dolazilo gledati. Nitko nije nastavio koristiti taj sistem pa čak ni taj gospodin.

Šteta.

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 19:00
ja sam jednom pred možda 10g za pokus (u biti okladu) posadila krumpir u bačvu ali na način koji sam ti rekla i mogu ti reći da je bilo ok. Pred kraj sam malo to zanemarila ali bilo je dosta krumpira ( sadila sam na par nivoa) tak da namjeravam opet probati.Hvala ti na slikama i podsjetniku to mi je trebalo
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 19:12
hvala tebi što si me sjetila. Možda bi bilo dobro napraviti gredicu veličine palete, nije veliko, stane svuda a i dosta krumpira stane unutra.Visina po želji ali opet ne oko metar
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 19:16
na prvi nivo sam stavila sedam sjemenskih krumpira (onak ko u cvjet ili zvijezdu posađeni) i pokrila sa zemljom. Kad je niknuo i narastao oko 10cm stavila sam drugi nivo krumpira ali na prazna mjesta od prethodnog nivoa,kad je i taj niknuo (a prvi i dalje raste) opet sam stavila jedan sloj na prazna mjesta i tak još jednom ili dvaput... bit je da može niknuti iz zemlje najdonji gomolji a onda i svi ostali
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 22:48
Evo meni izazova. Jedva čekam da to pokušam.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2009 u 15:35
sad samo nastavi tak, ja idem na taj tip uzgoja pa budemo vidli rezultate. Još da znam gdje ima jeftino za kupiti kompost di bi mi bio kraj
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 19:46
ma ti mene oduševljavaš sa ovim! Nisam ti stigla poslikat krušku,na poslu sam ali budem ujutro. Ja bi gredice ogradila sa daskama od paleta,one nisu ničim mazane pa bi bile dobre a imam ih
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2009 u 07:38
super slike, ali nigdje ne mogu naći sa kime kombinirati papriku i feferone. Blitve,brokule,špinat i sl. nebudem sadila a za ostalo nema podataka.Općenito o paprici nema puno
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2009 u 17:19
Vidjela sam i o tome nešto, sad nemam pojma gdje. Već se govorilo o tome u nekim temama, te sam mislils da bi bilo dosadno ponavljati. Naćemo nešto i staviti, možda netko  i doda nešto pametno.Wink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 18:55
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 18:55
 
 
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 10:19
Lako je tebi kad se tvom mužu nešto od toga sviđa, a i ono što ti hoćeš napravi.
I javljam ti da MM uopće ne reagira na nekuhanje jer i ovako od silnog cvijeće ja zaboravila na kuhanje smile156. Šalim se - naravno.
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
pbabic View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pbabic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2009 u 23:53
...za početak je u sanduke najbolje posijati/posaditi biljke koje štite vrtno povrće od kojekakovih štetočina..smile100
Na vrh
Roža View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Roža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2009 u 20:37
Zašto se ne vide slike?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 22:41
Nažalost, slika i tekstova nema jer ih je sve Smrcko obrisala, tako da ćemo najvjerojatnije zbod toga nažalost morati obrisati ovu temu. A zašto - to možete pitati Smrcko.
Na vrh
Roža View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Roža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 18:16
Cry  a baš je zanimljivo vidjeti neku novu ideju. -smrc
Na vrh
sammy_c View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sammy_c Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 00:23
Zanima me uzgaja li itko od vas povrce u pitarima...onako vise za ukras na balkonu...ja imam ljute papricice..mini rajčice..mahune...pa me zanima sto bi jos bilo pogodno za sadnju  na balkonu.
Na vrh
floraifauna View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 110
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje floraifauna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2009 u 10:24
 baš je super ova konstrukcija... molim da vratite slike i tekstove
pliiizsmile58
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.