Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Razmjena i nabavka materijala
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Papir za printeve
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Papir za printeve

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Gemini View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gemini Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Papir za printeve
    Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 13:11

Bok svima.
evo mene da se malo javim-iako rijetko pišem redovito škicam i divim se :-)
Imam jedno otkriće za podijeliti s vama, možda nekima i nije neka novost, meni osobno je.
Osim drage Esmeralde koja mi je poslala masline koje sam trebala, red je da obavijestim i sve vas ostale. Slučajno sam u knjižari nabasala na tzv. pelir papir i super je! Dosta je tanak (40 grama), super se printa na njemu i super se ponaša prilikom ljepljenja. A cijena je mrak, 6 lipa komad A4!

Naravno ima i jedan bed :-( trenutno ga je jako teško nabaviti jer ga tvornica Lipa mill više ne proizvodi, a naši još ne uvoze. Ipak se nadam da će se to uskoro promijeniti i tada: sky is the limit. Prije ljepljenja fiksirajte boju (ako printate na printeru sa tonerima, navodno na laserskom ne treba) bezbojnim akrilnim lakom u sprayu.

Uživajte!

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Gogs View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1484
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 20:02
još da nam otkriješ gdje si kupila     
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 20:06
 odakle si gemini, mozda iz ZD? ( tiha nadanja da je knjižara u Zadru Wink)
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2009 u 12:43
Mi malo stariji Wink koji još pamtimo vremena pisaćih mašina znamo da je pelir papir išao za izradu kopija pirgodom pisanja pisaćom mašinom. Znači, nije to neka nova vrsta papira nego papir manje gramaže pa je zato i porozniji za prihvat boja (i zbog toga je i rezolucija nešto slabija). Milsim kako ne bi trebalo biti problema za kupiti ga u knjižarama!
Na vrh
Gemini View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gemini Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2009 u 17:33
Nisam iz Zadra već iz Vrbovca.

Iako ga je nekad vjerojatno bilo u svakoj knjižari upravo valjda zato jer nije velika potražnja u ovo suvremeno vrijeme kompjutera nije ga baš lako za naći-zvala sam po Zagrebu i dobivala odgovore pune čudenja-tipa, ne to nemamo već godinama.
Što se tiče kvalitete printeva meni su odlični.
Nadam se da vas nisam ubila u pojam-vjerujem da će se ponovo pojaviti po knjižarama a onda navali Clap
Na vrh
Ninochka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 02 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ninochka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2009 u 14:46
pelir u zagrebu tesko da cete igdje naci. lipa mill koja ga je proizvodila, ukinula je proizvodnju tog papira, uvoznika za tako specificnu gramazu papira nema, i jedino ako slucajno naletite u nekoj knjizari da im je ostalo. kako znam - pa slucajno je tata doma imao 3 lista i ispale su savrsene slike za lijepljenje, no papir je bio star 15 godina (tada ga je bilo za kupiti svugdje). u svakom slucaju - tko ga nadje moze slobodno kupiti vise i prodati ekipi jer ga doslovno u zagrebu niti jedan od distributera papira ne drzi (kak znam - pa odjel u kojem radim izmedju hrpe drugog posla mora nabavljati i uredski materijal pa sam zvala sve dobavljace).
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 13:58
evo i ja sam se malo raspitala za pelir papir,prijetelj koji radi u veleprodaji papira kaze da ga ne drze..on mi se malo raspitao kod svojih kupaca,u jednoj papirnici ga ocekuju uskoro,covjek mu rece da mozda za pet,a mozda za mjesec dana,ne znaju tocno kad..napomenuo mu je da je pakovanje tisucu komada,tako da je shvatio da na komade ne prodaju,a zaboravio priupitat..imaju jos nesto slicno,isto jako tanko,pakovano u balama,kad buden do grada isla,provjerim sto je to tocno..
Na vrh
Ninochka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 02 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ninochka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 16:06
kaca, ako dobiju javi. paket od 1000 kom kosta cca 83 kn (to je najskuplja cijena koju dobih u zagrebu, no kazem nemaju ih vise od pola godine jer im lipa mill ga vise ne isporucuje). podijeli se nas par i imamo papira za printat godinama :) ako treba platim sve sama pa bu se javio netko da uzme koje tuce papira kasnije ;) adresa mi je ostala ista pa ti samo javi. hvala ;)
u zagrebu uzas, lipa mill veli - a jeste se sjetili trazit papir koji nitko ne trazi vec godinama ;) LOL
Na vrh
ljiljanari View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljanari Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 16:52
Upravo sam saznala da je lipa mil povukla sve svoje proizvode, tj. više ništa ne isporučuju. Ima u PROMING HCH u Zg papir 40 gr. za skice ista stvar kao i pelir ali je u kolutu znači nije rezan. dimenzije su 33 cm * 50 m  ( 96,00 kn)i 66 cm * 50 m (193,00 kn). Pa ako je netko zainteresiran da skoči u taj dućan pogledati  i informirati nas ostale  adresa je Đakovačka 10 (Remiza)
Na vrh
Gogs View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1484
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2009 u 11:52
evo cure. Kao što je Liljanari već napisala ima ga samo u roli, ali prekomplicirano ga je za rezati jer je širina prevelika. Ali ima 60 gramskog papira za kupitina pakete - 500 listova i cijena je nešto manje od 40 kn. Ja nemam printer pa ne mogu isprobati ali nadam se da je već netko isprobao pa neka se javi s rezultatima printanja i ljepljenja te da li se boje razljevaju. Ninochka ????
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2009 u 11:56
Originalno poslano od člana Ninochka Ninochka napisao:

kaca, ako dobiju javi. paket od 1000 kom kosta cca 83 kn (to je najskuplja cijena koju dobih u zagrebu, no kazem nemaju ih vise od pola godine jer im lipa mill ga vise ne isporucuje). podijeli se nas par i imamo papira za printat godinama :) ako treba platim sve sama pa bu se javio netko da uzme koje tuce papira kasnije ;) adresa mi je ostala ista pa ti samo javi. hvala ;)
u zagrebu uzas, lipa mill veli - a jeste se sjetili trazit papir koji nitko ne trazi vec godinama ;) LOL

javim svakako kad dođe..vjerujem da nece bit problem razdijelit paket od 1000 kom,sigurno nas ima dosta zainteresiranihTongue
Na vrh
ljiljanari View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljanari Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2009 u 13:28
Originalno poslano od člana Gogs Gogs napisao:

evo cure. Kao što je Liljanari već napisala ima ga samo u roli, ali prekomplicirano ga je za rezati jer je širina prevelika. Ali ima 60 gramskog papira za kupitina pakete - 500 listova i cijena je nešto manje od 40 kn. Ja nemam printer pa ne mogu isprobati ali nadam se da je već netko isprobao pa neka se javi s rezultatima printanja i ljepljenja te da li se boje razljevaju. Ninochka ????

 

Probala sam jedne prilike printati na 60 gramskom i prilikom ljepljenja boje se dosta razlijevaju. Možda jer sam tada ljepila drvofixom?! U svakom slučaju treba ponovno probati s hobi ljepilom
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 10:50
Originalno poslano od člana kaća43 kaća43 napisao:

Originalno poslano od člana Ninochka Ninochka napisao:

kaca, ako dobiju javi. paket od 1000 kom kosta cca 83 kn (to je najskuplja cijena koju dobih u zagrebu, no kazem nemaju ih vise od pola godine jer im lipa mill ga vise ne isporucuje). podijeli se nas par i imamo papira za printat godinama :) ako treba platim sve sama pa bu se javio netko da uzme koje tuce papira kasnije ;) adresa mi je ostala ista pa ti samo javi. hvala ;)
u zagrebu uzas, lipa mill veli - a jeste se sjetili trazit papir koji nitko ne trazi vec godinama ;) LOL

javim svakako kad dođe..vjerujem da nece bit problem razdijelit paket od 1000 kom,sigurno nas ima dosta zainteresiranihTongue
 
Kaća ti sve što organiziraš bude super!!! Šteta što nisi neka šefica, ljudi bi s tobom uživali!!!
 
 
Mene svakako pribilježi ako ćeš imati taj papir!!!!
smile79
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 17:06
upravo sam uspješno printala na onom tankom papiru koji koriste u trgovinama za kruh. znate šta mislim? onaj što u trgovinama imaju u velikim arcima pa ga izrezuju, pa kad tražite kruh, uzmu papir, s papirom kruh pa sve skupa u vrećicu. uglavnom... printala sam bez da sam ga lijepila na deblji papir i ovako ispintano dobro izgleda. javim šta će biti dalje kad probam s tim raditi.
Na vrh
Gemini View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gemini Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 18:54
Drago mi je da ste se angažirali u potrazi za pelirom-zajedno ćemo sigurno prije doći do njega Big%20smile.
Kaća javi gdje ga bude bilo za kupiti, kad ga bude...
Budite oprezni sa drugim papirima-prije pelira sam probala sa tzv. skitzen papirom, koji se prodaje u roli. Super ispada isprint, ali se zgužva prilikom ljepljenja i nema mu pomoći-užas.
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2009 u 19:44
Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

Originalno poslano od člana kaća43 kaća43 napisao:

Originalno poslano od člana Ninochka Ninochka napisao:

kaca, ako dobiju javi. paket od 1000 kom kosta cca 83 kn (to je najskuplja cijena koju dobih u zagrebu, no kazem nemaju ih vise od pola godine jer im lipa mill ga vise ne isporucuje). podijeli se nas par i imamo papira za printat godinama :) ako treba platim sve sama pa bu se javio netko da uzme koje tuce papira kasnije ;) adresa mi je ostala ista pa ti samo javi. hvala ;)
u zagrebu uzas, lipa mill veli - a jeste se sjetili trazit papir koji nitko ne trazi vec godinama ;) LOL

javim svakako kad dođe..vjerujem da nece bit problem razdijelit paket od 1000 kom,sigurno nas ima dosta zainteresiranihTongue
 
Kaća ti sve što organiziraš bude super!!! Šteta što nisi neka šefica, ljudi bi s tobom uživali!!!
 
 
Mene svakako pribilježi ako ćeš imati taj papir!!!!
smile79

ma dajEmbarrassed..samo da papir dođe,kupim ja i dva paketa ako bude trebaloTongue
Na vrh
Ninochka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 02 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ninochka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 14:41
ako si radila sa bilo kojim drugim papirom osim pelira vjerojatno ti se boja razljeva zbog printera (da vam se boja ne bi razljevala morate printati na laserskim printarima jer ink jet nanosi boju spricanjem kao sto mu i ime kaze. laser boju zapece.) probala sam na tri razlicita papira od 55g - sluzi za crtanje nije dobar razmoci se cak i s viva ljepilom koje navodno ne namace salvetu, zatim na 60 g (kupite blok koji kosta desetak kn) no i on nije dobar jer je cudan, toljiv poput starih jednoslojnih salveta onih kao japanskih. pelir definitivno mislim da je najbolji samo kako ga nabaviti to je pitanje.
 
ovaj u roli nije to. kupila sam ga za probu u nedostatku mogucnosti tiska na rizin papir. razocarana turbo :(
Na vrh
Gogs View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1484
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 16:11
ma što bi mi bez tebe, stvarno se trudiš a mi to cijenimo (zato - nađi ga )
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 12:38
maloprije zvala ducan,jeli mozda stigao pelir papir..nazalost,nista od toga za sada,veli mi zena da su im dobavljaci javili da vise ne trguju s pelir papirom zbog neisplativosti..jos uvijek traze gdje bi ga mogli nabavit,ali bojim se da nista ne bude od toga..navodno jos jedino arhitekti se sluze s njim,ali oni imaju zamjenu,skicen papir(nadan se da sam dobro cula) se zove..kako smo se zapricale dosle smo do toga zasto mi treba taj papir,stekla sam dojam da je itekako cula za salvetnu,i veli mi zena da je skicen papir savrsen za salvetnu tehniku,da je puno stabilniji od pelira,da se pelir dosta guzva..ja cu ga kupiti,pa sta bude,ako je to isti papir ko i kod nine i razocaram se,posluzit ce bar za zamatanje kojecega..
Na vrh
Gemini View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gemini Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2009 u 07:53
Kao što sam već rekla probala sam sa skicn papirom-imam doma cijelu rolu i sve je ok do trenutka kad počneš ljepiti, nagužva se i nema mu pomoći. Pelir se možda malo i nabora (neznatno) ali kad se ljepilo osuši izravna se-skicn papir ne. Kaća, ako želiš probaj.

Ima li netko mogućnosti naručiti pelir izvana? Gledala sam na internetu, na engleskom se zove onion skin paper.
Ajde cure idemo se organizirati jer ne znam kak ide kad je narudžba izvana. PDV, carina itd.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.