Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Rabarbara
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Rabarbara

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2013 u 07:04
¸Hvala, mislim da ću ubrati tj. otkinuti samo jedno dva lista od svakog grma samo da probam ukus.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
luckyseven View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Svibanj 2013
Lokacija: varaždin
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje luckyseven Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 13:29
Ja sam posijala sjeme i nikle su dvije male biljčice.Dobila sam 5 stabiljki te sam napravila sam pitu i moram priznati fenomenalni je okus!!!
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2013 u 07:43
A jel kasno da se sad posije .....
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2013 u 12:59
Sada ti neće niknuti ako si na kontinentu jer dolazi zima, u rano proljeće posij u čašice pa kad malo otopli prenesi u vrt u neki kut gdje ti ostaje za stalno.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 12:11
Hvala Milice ....
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2013 u 18:11
ja godinama imam rabarbaru.kuham ju kao kompot i jedem ju samo ja.uvijek si ostavim jednu biljku da cvijeta.cvijet joj je fenomenalan.pred prošle godine mi je toliko cvala da se iscrpla i uginula.posijala sam mlade koje kilave u vrtu,ali očekujem ih iduće godine.imam još jednu odraslu koju berem.ako se male ne pojave morat ću se odlučiti kompot ili cvijet
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 11:54
Mogu li sada odrezati koju stabljiku pa ju pripremiti ili se to radi samo u proljeće. Moja rabarbara se od kolovoza,od kad su počele kiše strašno razrasla.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 12:17
Mikica, možeš odrezati i sada ali ako su stabljike ( peteljke) šuplje onda nisu fine za jelo , postanu žilave i drvenaste.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 13:58
Da, stvarno, stabljika je bila šuplja. Hvala!!
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2013 u 23:31
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

Mikice ima raznih sorti, s crvenim i zelenim stapkama.
 
Moja ima zelene stapke pa sam razočarana jer kad sam je kupovala bila je jako mala i mislila sam da će s vremenom stapke pocrveniti. Niš od toga, šmrc Cry. Probala sam skuhati kompot ali je odmah nakon vrenja nastala kaša. Sve se raspalo.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2013 u 12:56
Ne smije se puno kuhati. Samo jedan" ključ" što kažu kod nas a i tada bude jako mekana.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2013 u 23:37
Hvala Milice, druge ću godine probati tako, makar mi nije lijepa kad je zelena.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2013 u 08:11
ana pusti ju onda da procvate pa neka bude samo ukrasna.cvijet je toliko lijep da ga je šteta rezati
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2013 u 09:02
Imala sam i crvenu i zelenu i okus mi je bio isti.....Samo su stapke crvene  a list je na svima zeleni.... Zapravo , nije to baš intenzivno crvena, rekla bih prije crvenkasta......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.