Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Rabarbara
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Rabarbara

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Rabarbara
    Objavljeno: 01 Travanj 2009 u 18:33
Eto, ove godine nadobudno sam odlučila saditi dosta toga između ostalog i rabarbaru jer je čaj od lišća dobar kao prirodni insekticid protiv uši,ličinki i gusjenica. A sad na paketiću čitam da se sije od srpnja do rujna! je li to dvogodišnja biljka?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2009 u 22:14
Rabarbara je trajnica, ali se može brati prvi put tek druge godine nakon sijanja. Ja sam ju prošle godine prvi put sijala, ali na proljeće, presadila van i bila je cijele godine malecka. Ove godine vidim da su na pomolu veliki listoviSmile
Od peteljki se kuha kompot, ima okus po kiselici, meni je odlična, a listovi se ne smiju konzumirati jer su otrovni.
Kad se beru listovi, smije se obrati samo 1/3 listova biljke, uvijek moraju biljki ostati 2/3 za normalan rast.
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 08:47
pošto je najbolja za branje u proljeće kad ima jagoda kombiniram je u jednostavnim kokačima sa šlagom
sutra je novi dan
Na vrh
vesna277 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vesna277 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 18:18
hana,ja sam, je posijala lani u šestom mjesecu u teglu.čim je razvila 3 lista presadila sam je u vrt.prezimila je ,i sad niće iz zemlje.trajnica je.Stavlja se u pekmez.ili pospe krušnim mrvicama stavi u sir.I eto štrudla.
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 19:38
hvala ti puno Vesna, tak budem i ja napravila. Osim toga čaj od listova je dobar za špricanje beštija po biljkama
 
i da DOBRODOŠLA
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 20:38
Mislim da ću i ja ove godine posijati rabarbaru tako da je imam za drugu godinu.
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 21:36
Nisam nigdje vidjela sjeme rabarbare ali ako bude ja ću kupiti i posaditi,davno sam jela pitu od nje i pasao mi je njezin kiselkast okus.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
vesna277 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vesna277 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 18:37
Originalno poslano od člana SLAVONKA SLAVONKA napisao:

Nisam nigdje vidjela sjeme rabarbare ali ako bude ja ću kupiti i posaditi,davno sam jela pitu od nje i pasao mi je njezin kiselkast okus.
.kiselkast okus,paše i u nekim pekmezima,kad se radi pekmez domaći.
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2010 u 20:56
Vidim da je post dosta star, ali zanima me gdje bih mogao nabaviti sjeme rabarbare pa ako imate kakav savjet, bit ću zahvalan
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2013 u 22:26
da malo obnovim temu, danas me obradovala moja , evo izviruje


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2013 u 23:22
Moja rabarbara  isto počela izvirivati.....Bit će kolača....


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2013 u 23:24
Imam divnih recepata od rabarbare...ali ništa od toga...nisam uspio pronaći sjeme ove godine!
Na vrh
elly-b View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Listopad 2012
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje elly-b Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2013 u 14:38
Ima ih na domaćim portalima na prodaju, ja sam kupila 50ak sjemenki. Javi mi se na PP ako se ne snađeš pa ću ti poslati detalje prodavaća.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 00:14
Izgleda da će ipak biti kolača...posijane su....Draga petit srce si!!!
Na vrh
Manon View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Manon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2013 u 10:24
Može recept za čaj protiv nametnika od listova rabarbare?
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2013 u 09:10
nisam još probala ništa od nje ali nadam se da ću ove godine


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2013 u 10:21
Zašto moja rabarbara nema crvenu stabljiku kao milice7 već je zelena kao enrikove none? Sada je dosta već narasla i mogu li ubrati jedno dva lista?
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2013 u 19:49
U mbm-u imaju rabarbare, male sadnice po 19 kn i velike vec grmove za 50ak, tako nesto. Uzela neki dan jednu, u dobrom su stanju i jako brzo rastu!
velika gorica
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2013 u 21:29
cvijet rabarbare se mora odmah ukloniti kako ne bi listovima oduzimao hranivo.
s berbom se započinje u drugoj godini uzgoja i to sa svega 3-4 lista po biljci.
bere se od travnja do sredine lipnja,odnosno do pojave visokih temperatura koje negativno utječu na kvalitetu peteljki.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2013 u 04:47
Mikice ima raznih sorti, s crvenim i zelenim stapkama.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.