Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - plantella organic
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


plantella organic

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: plantella organic
    Objavljeno: 01 Travanj 2009 u 21:14

Ne znam da li je na dobrom mjestu ali konačno sam pronašla PLANTELLU ORGANIC - 20KG KOŠTA 85kn +poštarina i naručila sam on-line vjerovali ili ne

firma se zove Cedar agro i iz Novog Marofa su,plačanje putem R1 računa,internet bankarstvo ili pouzećem

koga zanima nek pogleda imaju svašta

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2009 u 21:32
misliš na ovo

http://hr.unichem.si/?tpl=produkt&pid=1320

tata mi je rekao da je kupio pakovanje u lokalnoj poljoapoteci, ali ne znam koliko je platio




Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2009 u 21:44
e to, kod nas nisam mogla naći pa sam slučajno naletila i sad sam hapy!!!!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2009 u 22:34
Kak nisi mogla naći?Pa u poljoprivrednim ljekarnama imaš plantelu,čak i u većim trgovačkim centrima je ima.
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 08:35
Ja sam ove godine sve gnojila sa plantelom organik i to onom univerzalnom za povrće i cvijeće. Najprije smo na opljevljenu površinu posuli granule i onda zaorali sve sa kopačicom. S time sam gnojila i sve nove grmove što sam sadila, buxuse, hebe, vajgelu ...... Kažu da je to super gnojivo
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 09:00
Shasha ima tekućine ali ne one u vrečama, tražila sam cijelu zimu i sad prošli tjedan i nikaj. Onda moram opet napraviti jedan krug
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 22:49
U lupresovim trgovinama ima od zemlje za sve vrste cvijeća i povrća do gnojiva(neki dan sam vidjela)i svega ostalog za štetočine na bilju,za prihranu...
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2009 u 08:14
ok,hvala za ubuduće (sad sam već nabavila)
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2010 u 15:35
I ja sam ga ove godine kupila i pognojili smo cijeli vrt. I mjesto predviđeno za povrće i mjesto za cvijeće, sada ćemo vidjeti koliko je učinkovito.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2010 u 16:06
I ja sam kupila to organsko gnojivo,i sve  smo pognojili s njim!Kod nas ga ima kupiti skoro u svim garden centrima!
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2012 u 02:06
Dugotrajno aktivno organsko univerzalno gnojivo u obliku peleta.
http://hr.unichem.si/?tpl=produkt&pid=1320
Rijeka

Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2012 u 09:41
To je to gnojivo o kojemu smo tu pisali.Ja sam jako zadovoljna njegovim učinkom na biljke..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2012 u 11:18
Hvala, zato sam stavila sliku da i drugi vide. Čula sam da je jako dobro. Kako ga stavljaš a alisa, u koje doba i koliko često?
Rijeka

Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2012 u 14:50
Mirak,stavljala sam ga bez nekog  posebnog reda.Prvi put sam stavila u proljeće ,onako šaku jednu oko grmova ruža i po cvjetnjacima sam pobacala.Onda sam u toku ljeta još jednom to uradila.One biljke u saksijama sam gnojila tim gnojivom otopljenim u vodi.Odprilike jedna supena kašika na 10l vode..I to je to..
Inače čitala sam da ga je najbolje posuti u cvjetne gredice već u januaru,pa jos jednom negdje krajem maja..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2012 u 19:59
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Usporedba hranjivih TVARI Koje sadrže neka tradicionalna gnojiva

Organsko gnojivo

Dušik (kg N/t)

Fosfor (kg P2O5/t)

Kalij (kg K2O/t)

Plantella Organik

50

30

20

Kokošji gnoj

24

19

13

Organski kompost iz otpadaka

7

5

6

Svinjski gnoj

7

4

7

Prosječni, dobro fermentiran stajski gnoj

4

1,5

5


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2012 u 20:38
Alisa, hvala na informacijama Thumbs%20Up
Da, to sam vidjela smrcko ali ne u tvom postu, hvala ti što si ponovila, dobro je da se vidi ova tabelica.
Rijeka

Na vrh
sine View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2012 u 08:52
S Organikom i još nekim sličnim gnojivima ima puno dilema (cijena, sastav...), ali jedna je važnija: udio vlage. Moje spoznaje govore o 20%. Koliko vode ste kupili za za 85 kn (u 20 kg)? Pogledajte malo Italpollina organska peletirana gnojiva.Approve
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2012 u 07:12
Originalno poslano od člana sine sine napisao:

S Organikom i još nekim sličnim gnojivima ima puno dilema (cijena, sastav...), ali jedna je važnija: udio vlage. Moje spoznaje govore o 20%. Koliko vode ste kupili za za 85 kn (u 20 kg)? Pogledajte malo Italpollina organska peletirana gnojiva.Approve


Očito puno znaš o gnojivima. Drago mi je da nam se pridružuju stručnjaci koji nam mogu udijeliti korisne savjete.
Moja susjeda redovito koristi peletirano gnojivo u cvjetnjaku i kaže da je jako zadovoljna. No, čitam da oni koji ga koriste u povrtnjaku ili na njivi nisu baš zadovoljni jer im nakon nakog vremena "biljke pokazuju da su gladne" pa onda ipak prijeđu na stajnjak.
I još jedno pitanje: Prošle godine cvjetnjak je pognojen zečjim gnojem. Treba li ove godine opet gnojiti i je li preporučljivo sada upotrijebiti peletirani gnoj?
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
sine View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2012 u 07:30
Ne, ja nisam stručnjak, ali sam u tome "do nosa" iz praktičnih razloga. Problem je kompleksan, ali ću maksimalno pojednostaviti. Prvo je pitanje da li je korištena ispravna formulacija? Naime, ima organskih gnojiva s različitom formulacijom NPK + ostali elementi.Drugo, samo gnojidba kroz tlo nije dovoljna. Slijedi folijarna prihrana, opet ovisno o problemima, zahtjevima, kulturi, važnosti proizvodnje... Treće, pitanje je što je u tlu? I tako dalje. Problem sa stajnjakom je da on često nije dovoljno zrel, da mu treba 2-3 godine dok se raspadne, što ima sjemena korova, opasnih bakterija, skupa je distribucija (dovoz...), treba ga puno itd. Iz vreće je jednostavnije i puno sigurnije. Što se pitanja tiče, načelno - gnojidba svake godine. Daljnje se kao pitanje može postaviti, da li tlo ima dovoljno organske tvari (humusa). Ako nema, onda treba dati nešto što ima puno organske tvari + posebna formulacija za koju od kultura ili primijeniti kod uređenja gredica dehidrirani pileći gnoj (npr. Italpollina). Itd... itd... Pozdrav
Na vrh
esperanza0905 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje esperanza0905 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 10:35
a gdje se na kraju kod nas (zgb, hrv) može kupiti peletno org.gnojivo?
carpe diem
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.