Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sva pitanja u vezi printanja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sva pitanja u vezi printanja

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Adriatix View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Veljača 2015
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Adriatix Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Sva pitanja u vezi printanja
    Objavljeno: 12 Ožujak 2016 u 22:18
Evo kako to izgleda bez kompromisa otisnuto na jednom Epsonu + vodopostojana tinta + printabilna salveta

http://adriatix.hr/A_PROIZVODI/A_Gloss/PICT/Decupage_3_LL.jpg - http://adriatix.hr/A_PROIZVODI/A_Gloss/PICT/Decupage_3_LL.jpg

http://adriatix.hr/A_PROIZVODI/A_Gloss/PICT/Decupage_2_LL.jpg - http://adriatix.hr/A_PROIZVODI/A_Gloss/PICT/Decupage_2_LL.jpg

http://adriatix.hr/A_PROIZVODI/A_Gloss/PICT/Decupage_4_LL.jpg - http://adriatix.hr/A_PROIZVODI/A_Gloss/PICT/Decupage_4_LL.jpg

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mamita View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 12 Ožujak 2016
Lokacija: Dubrovnik
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2016 u 21:19
Hvala....upravo pokusavam sama nesto s lakiranjem salvete prije i poslje printanja, pa ako uspijem stavljam slike
Na vrh
Adriatix View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Veljača 2015
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Adriatix Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2016 u 18:33
Imaš http://www.njuskalo.hr/decoupage-materijal/inkjet-printable-papir-decopage-oglas-17860430 - printabilne salvete koje kasnije moraš polakirati
Na vrh
Mamita View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 12 Ožujak 2016
Lokacija: Dubrovnik
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2016 u 18:17
Hvala na odgovoru...znaci nema neka trik da se boja fiksira??
Na vrh
Adriatix View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Veljača 2015
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Adriatix Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2016 u 18:15
Moraš koristiti neki printer sa  polimerizirajućim tintama.
Te tinte su vodopostojanje kad se osuše i polimeriziraju.

Ili moraš koristiti pred impregnirani papir pa ga naknadno post impregnirati  kako bi opet na drugi način pigment ostao u sendviću polimera

Ili koristiti transfer papir koji opet može transferirati polimerazirajući otisak na salvetu

Evo par primjera transfera na
http://adriatix.hr/A_PROIZVODI/A_pro_SUBLIMACIJA/Cotton%20SUBLI/PICT/Salvete-SUB_1_XL.jpg -
salvetu
http://adriatix.hr/A_PROIZVODI/A_pro_SUBLIMACIJA/Cotton%20SUBLI/PICT/Fiber-SUB_Soft-H_1_XL.jpg -
na magičnu krpu

http://adriatix.hr/A_PROIZVODI/A_pro_SUBLIMACIJA/PICT/DSCN9439_LL.jpg - na spužvu
http://adriatix.hr/A_PROIZVODI/A_pro_SUBLIMACIJA/Cotton%20SUBLI/PICT/Wood-SUB_Soft-H_1_LL.jpg -
na drvo

Na vrh
Mamita View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 12 Ožujak 2016
Lokacija: Dubrovnik
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2016 u 17:35
Pozdrav cure,
nisam bas potpuno nova u svijetu salveta, ali sam nova u njihovu printanju. Nije mi problem isprintat salvetu ali imam problem kad je ljepim. Boje sa salvete se u dodiru s ljepilom/lakom razlijevaju. Pokusala sam na razne nacine ali ne ide.
Najljepse vas molim da mi pomognete cime da mazem a da se print ne razljeva.
Na vrh
Adriatix View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Veljača 2015
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Adriatix Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2015 u 22:57
Najbolje ti je koristiti adekvatni inkjet + adekvatnu vodo ne topivu tintu + transfer papir. Ukoliko imaš kakvih pitanaj pitaj
Na vrh
lpresl View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Veljača 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lpresl Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2014 u 18:47
Bok. ima netko da zna printat na salvetu, trebao bi mi jedan print a nit se razumijem u to, printer mi ne radi, a u kopiraoni se uvijek blamiram. Iz zagreba sam pa ako je netko odavde tim bolje.
bio bih jako zahvalan jer mi je bitno to...fala! 
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 02:36
Očito nažalost da nitko nezna odgovor.I meni se koji put dogodi da mi sa strane pljucne više boje,a koji put ne.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
vesnica64 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vesnica64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2013 u 17:17
pozz
Nova sam ovdje pa par pitanja.
Kako da printam na rižin papir ili salvetu,imam canon ip 4700 pronter,sve sam po uputstvima radila,sve sto sam ovdje procitala,ali dohgađa se kad printam da se previše tinte nakupi na rizin papir tj bude sve crne fleke,Kad printam na obican papir sce je ok
Molim pomoc

Postavila si isto pitanje na dvije teme. Dovoljno je itati na jednoj temi i pričekati odgovor.
Na vrh
ElzaBuba View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 19 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ElzaBuba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2013 u 21:20
Sprej kupujem u Lumosu, ne znam imaju li oni internet prodajau, jer sam ja u Zg pa kupujem direktno.
Na vrh
stenik View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2011
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stenik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2013 u 20:57
elzabuba a gdje nabaviš sprej ljepilo za šablone, ja kod nas ne mogu nabaviti ni šablone (u trgovini gdje nabavljam potrepštine za decoupage šefici objašnjavam šta da mi proba nabaviti a ona meni priča o nekim naljepnicama iz crtanih filmova) a za sprej ne smijem ni pitati
Na vrh
ElzaBuba View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 19 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ElzaBuba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2013 u 20:11
Evo najboljeg načina printanja na salveti:
 
Sprej ljepilo za šablone je otkriće za najjednostavniji i najsigurniji način printanja, čak i za laserski color printer.Obični papir za printanje lagano pošpricati sprejem i nakon nekoliko minuta na njega zalijepiti bijelu salvetu i obrezati naokolo višak salvete.
Ako ste stavili sva tri sloja salvete, dva će se odlijepiti, ostaje samo donji sloj koji je savršeno priljepljen i može se bez imalo straha staviti u printer.
 Salvetu treba vrlo oprezno odlijepiti sa papira, a na isti papir se može bez ponovnog sprejanja ponovno zalijepiti nova salveta.
 
Isprobala osobno na laserkom HP color printeru i radi bez greške.
Već sam htjela odustati od printanja, ali ovo je predobro a da vam ne bih rekla.
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2012 u 19:00
Upomoć!!Zašto mi je printer počeo štampati samo crveno,a ima boje?
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
KreativaSilvija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje KreativaSilvija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2012 u 17:48
Pozdrav forumašicama!
Ja sam nova na forumu ali nisam nova u decoupagu i printanju.Malo sam pregledala forum i njegove teme i mogu reći da ste me zaintrigirale pa se odlučih registrirati.
Ja puno radim personalizirane svijeće i za to mi je potreban print koji radim na onom papiru koji dobijete u kutiji sa cipelama.Papir lijepo popeglam,na obični papir za printer(uz sam rub) zalijepm dvostruko ljepljivu traku.Na tako pripremljen papir zalijepim taj papir iz cipela,sve lijepo poravnam škarama da dobijem A4 format i printam na običnom inkjet printeru.Uspije svaki put.Imala sam i ja neslavnih pokušaja kada sam mislila da ću baciti printer a onda sam skužila da papir mora biti zaljepljen sa sve četiri strane.Nadam se da sam vam malo pomogla i daja još jednu ideju za printanje.
Na vrh
Nena3110 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 98
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nena3110 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 13:18
Nisam probala, ali sam od prijateljice saznala kako ona radi.
brinući o sudbini svog štampača nikako nije htela da lepi...
Tako je salvetu ušila na papir, ali prvo je rubove papira malo savila i prepeglala.
Nisam gledala kako radi, jer živi daleko, telefonom mi je objasnila.
Devojke koje su radile možda bolje shvate ovo.
U svakom slučaju, ne može da škodiSmile
http://nena3110.blogspot.com
Na vrh
ana_s View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 05 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 95
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ana_s Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2010 u 14:47
budem probala dal bude imalo kakvoga smisla.. jučer sam prelazila s ljepilom al nije se niš primalo..razmišljam da taj dio ponovno lagano namočim i posušim i onda  opet prođem lijepilom.. daj bože da uspije..
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2010 u 12:46
a da jednostavno te dijelove prijeđeš ljepilom ponovno?
meni kad se neki kutak odlijepi nakon sušenja, jednostavno ga još malo podmažem ljepilom Tongue

prije sam printeve lijepila bez močenja u vodu, ali onda sam počela močiti u vodi (rižin i tabak papir), i to tek tolko da vidim da se cijeli komad smočio,
upijem višak vode na onih kuhinjskim papirnatim ubrusima,
nabrzaka prijeđem površinu tankim slojem ljepila i onda stavim print i prelazim ljepilom preko njega...
Na vrh
ana_s View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 05 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 95
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ana_s Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2010 u 09:26
a neznam..stavljala sam jednako po cijeloj dužini i samo mi se taj jedan kut odlijepio..kaj da delam sada ??? ak to otkinem sve onda mi ode i dio salvete koja je lijepljena na to..a to je drvena kutijica... šmrc..molim savjete što i kako..hvala..
Na vrh
anđelka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 2526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2010 u 08:13
kod printa ja prvo mažem podlogu na koju stavljam print, zatim sam print odozdo i na kraju kad ga stavim još premažem odozgora tako da se ne odljepljuje. Sigurno si stavila premalo ljepila.
ANĐELKA
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.