Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sva pitanja u vezi printanja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sva pitanja u vezi printanja

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Sva pitanja u vezi printanja
    Objavljeno: 05 Travanj 2009 u 18:53
već ne znam koliko puta sam pročitala vaša iskustva i upute i ne ide pa ne ide. naljepila sam salvetu na A4 80-gramski, sve lijepo poravnala, stavila u printer. a on ništa! kad krene povlačiti papir, vuče unutra A4 a salvetu gužva. pa se onda, obzirom da sam zalijepila jedno za drugo, počne gužvati i A4. i tako više puta.
ne smijem ovog mog ništa ni pitati jer će on mene nagurati u printer i isprintati KOZA na čelo.smile96 ako se ne zgužvam...smile156
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Gogs View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1484
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2009 u 22:05
ja sam na papir ljepila rižin papir i to sa onim bijelim "salotepom" što ga koristimkod ljepljenja zavoja za rane. Oko 1 cm ispod ruba papira 80gr sam zaljepila rižin ali onu stranu koja prva ide u printer. Mislim da je salveta ipak pretanka, ne znam. Čuti ćeš i druga mišljenja pa probaj
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2009 u 22:21
 Ja printam na salvetu...ponekad se i meni zgužva, a ponekad ne...isto tako zalijepim jedan sloj salvete na papir selotejpom i pridržavam papir dok ga printer ne pokupi...treba malo prakse dok uhvatiš ruku za to...
Na vrh
sanjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjam Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 08:59
Ja sam ovako uspjela isprintati: na A4 papir sam zalijepila sva tri sloja bijele salvete, seloteipom sam uhvatila i sa gornje i sa donje strane i išlo je bez problema. Pokušaj printanja samo salvete mi je pojeo živce, gužvanje, žvakanje, rastavljanje printera...
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 20:30
danas sam opet probala printati na salvetu i u jednom sloju i u tri. opet isto sra...  završit ću u paklu zbog svega što sam danas izgovorila printeru.
ali sam zato uspjela na nekom tankom papiru (pisala sam o tome na temi papir za printeve).Clap
Na vrh
ljiljanari View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljanari Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 20:41
ja ti skinem prvi sloj salvete gdje je slikica a ostala dva zaljepim tako da ga omotam oko  A4, tj ljepim od iza papira sa selotejpom,a od naprijed zaljepim onaj kraj koji ide prvi u printer
Nadam se da sam to dobro objasnila, ako ne samo pitaj.Smile
A i moj je printer čuo svašta dok nisam skužila da se ljepi gornji kraj  koji ide prvi.
Na vrh
KARMEN View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje KARMEN Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2009 u 14:04
Ponavljam pitanje s nekog drugog mjesta da li je netko printao na laserski printer ne na injet. Preskup mi je printer da mi se zaljepi na valjke salveta ili rižin papir. Molim savjet
Na vrh
goga-osijek View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 683
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goga-osijek Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2009 u 21:12
ja sam pokusala laserskim printati na salvetu, al mi ju poguzva, a bojim se zaljepiti ju na A4 jer ne znam koje bi ljepilo koristila...selotejp se ne smije provuci kroz laserski printer, jer je valjak vruć, pa se bojim da bi se selotejp otopio i ostao na valjku....pokusaj samu salvetu provuci kroz printer....i nadati se da ju ne iskida na komadice i ne pokida...kad se budcemo vidjele dat cu ti pelir papira...na njega mozes printati, a tanji je od decoupage papira...nadam se da sam pomogla...
LJUBAV NE POKAZUJEMO TAKO DA LJUBLJENU OSOBU GLEDAMO U OČI, NEGO DA ZAJEDNO S NJOM GLEDAMO U ISTOM SMJERU. Antoine de Saint Exupery
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2009 u 21:55
ja nisam nikako uspjela isprintati na salvetu. ljepila sam je selotejpom na A4, ali se salveta gužvala prije nego je dospjela u printer. ima nekakav gumeni valjak koji povlači papir unutra i on je gužvao salvetu a vukao unutra samo A4. od toga sam odustala.
na pelir printa bez problema, a isto tako i na rižin papir koji stavim u printer bez da ga ljepim na A4 jer sam u tom slučaju imala isti problem sa gumenim valjkom kao i sa salvetom. kad rižin ide sam nema problema.
e sad, valjda svaki printer ima svoje mušice pa moraš isprobati sve i svašta da vidiš šta hoće a šta neće. moj, srećom nije tak preskup pa sam probala. istina je da sam u trnutku kad sam kliknula na print gledala kroz prste (ono kao kad gledaš horror) jer me bilo frka šta će biti dalje. do sada bez većih incidenata.
 
Na vrh
KARMEN View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje KARMEN Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2009 u 09:15
Originalno poslano od člana goga-osijek goga-osijek napisao:

ja sam pokusala laserskim printati na salvetu, al mi ju poguzva, a bojim se zaljepiti ju na A4 jer ne znam koje bi ljepilo koristila...selotejp se ne smije provuci kroz laserski printer, jer je valjak vruć, pa se bojim da bi se selotejp otopio i ostao na valjku....pokusaj samu salvetu provuci kroz printer....i nadati se da ju ne iskida na komadice i ne pokida...kad se budcemo vidjele dat cu ti pelir papira...na njega mozes printati, a tanji je od decoupage papira...nadam se da sam pomogla...
 
Hvala Goga, znači tome služi pelir Wink. ( ha,ha,ha)
Na vrh
goga-osijek View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 683
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goga-osijek Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2009 u 09:26
da, da...
LJUBAV NE POKAZUJEMO TAKO DA LJUBLJENU OSOBU GLEDAMO U OČI, NEGO DA ZAJEDNO S NJOM GLEDAMO U ISTOM SMJERU. Antoine de Saint Exupery
Na vrh
omnia violet View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 28 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje omnia violet Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2009 u 13:01
Haj...
može jedan prijedlog ili molba ( kako več) ...da kad isprintate nešto od ovih predivnih sličica preko printera da tako isprintanu sliku tj .papir slikate i stavite tu da vidimo kako to izgleda, tj. kako bi i nama trebalo izgledat ( da vidim kako ispadnu boje) .Hvalaaaa!smile78
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2009 u 13:09
mogu ti kasnije slikati neke od svojih printeva....sad su mi prazne baterije
 
ali kvaliteta printa se razlikuje od printera do printera
bolji printer = bolji printevi
 
recimo moj printa za nijansu svijetlije nego što je original fotka i ne prepoznaje ljubičastu boju nego je printa plavo
ali to je ipak printer od 299 kuna Tongue a ipak sam zadovoljna
to što malo svijetlije isprinta nije strašno a ljubičastu ionako ne volim pa me baš briga LOL
Na vrh
paidagog View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje paidagog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 18:04
već duže vrijeme sve pratim o salvetnoj tehnici, tip sam koji uči ako pročita. i sama sam se okušala- no o tome kasnije. Sve što sam vidjela samo me motiviralo za daljnja istraživanja i rad. NUDIM, jer sam pronašla dostatne količine pelir papira zamjenu ili samo šaljem poštom onima koje ga trebaju. javite se !i sama sam pokušala printati prema vašim uputama - uspjelo je super. Pelira imam dosta.

Na vrh
brani View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 19 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 242
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje brani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2009 u 09:30
malo sam jutros škicnula i k vama, pa ste me zainteresirasle s ovom temom.Totalni sam laik za ovo, pa me zanima slijedeće:
1.Da li mogu recimo sliku moje kčeri sa kompa isprintati na rižin papir ili pelir i onda raditi s njima kao salvetna tehnika???
2. Gdje nabaviti prazan rižin papir ili pelir4??
Unaprijed zahvaljujem na odogovorusmile180
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2009 u 18:33
brani, možeš printati šta god ti padne na pamet na pelir ili rižin papir.
pelir,ako nemaš, vjerojatno nećeš ni naći za kupiti jer ga nema više za kupiti (osim ako u knjižari nemaju neku staru zalihu), a rižin papir probaj tražiti ako imaš kakav hobby shop u svojoj blizini, ako ne probaj kao i ja vidjeti u cvjećarni. oni to znaju koristiti za zamatanje cvijeća pa imaju u velikim rolama od koje tražiš da ti odrežu koliko trebaš. za printanje je najbolji bijeli ili skroz svijetlo bež (da se boje slike koju printaš ne promjene )
nadam se da sam ti pomogla
smile78 
Na vrh
brani View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 19 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 242
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje brani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2009 u 22:24
anastazija hvala  za informaciju, vidjela sam papir takav u cvječarnicama ali nisam znala da je to rižin papir smile75 
Na vrh
martina1306 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martina1306 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2009 u 21:06
cure pisete o pelir papiru da li moze biti neki drugi a da je 60g papir? (ili koliko vec)Embarrassed
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 11:25
Originalno poslano od člana martina1306 martina1306 napisao:

cure pisete o pelir papiru da li moze biti neki drugi a da je 60g papir? (ili koliko vec)Embarrassed

martina pelir papir je 40gr,i jedini je tako tanak,mozda jedino skicen papir je tu negdje,ali on se jako guzva kod ljepljenja..moze se printat i na obicni papir za printanje,u tom slucaju krajeve koji se ne sljube sa povrsinom kamufliras sa kontur pastom ili sjencenjem ili struktur pastom..ili prelakiras nekoliko puta(neznam tocno koliko,netko je pisao vec o tome),i tada ti se nece vidit prelaz..uostalom,i kod pelir papira bez obzira koliko je tanak vidi se prelaz i potrebno je doraditi dio oko motiva..nadam se da sam bar malo pomoglaWink
Na vrh
martina1306 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martina1306 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 11:33
jesi hvala puno
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,164 sekundi.