Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sva pitanja u vezi printanja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sva pitanja u vezi printanja

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
ElzaBuba View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 19 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ElzaBuba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 20:34
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 21:00
ovo sa printanjem salveta je super ali mislim da za to treba imati laserski printer
ili moj ink jet printer nije dovoljno dobar jer kad sam probala pokidao je salvetu i sve je ostalo zgužvano unutra pa sam morala čistiti to i uplašila se samo tako da sam sredila printer Shocked
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2009 u 00:26
iris koliko znam ne treba imat laserski printer,bar ga ja nemanTongue..meni je isto gutalo salvetu ispocetka dok nisam usla u stos kako ju pravilno zaljepit na papir..znalo mi se i poslije desit,ali jako,jako rijetko...
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2009 u 09:30
a ne...hvala lijepa...više to neću isprobavati Tongue koštalo me previše živaca
Na vrh
frezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2009 u 13:04
Evo i mene da se uključim ... ja sam pokušala printat pelir papir na laserskom printeru i to me koštalo živaca... Nema šanse .... unutra je valjak, koji je vruć i uvijek izgužva pelir. Vidila sam da to nema smisla i lipo sve printan na običnom papiru i kad ga ljepim prvo ga namočim, pa zaljepim  i ja sam zadovoljna... ( možete  viditi u mojim radovima)
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2009 u 16:54
Danas sam prvi put pokušala printati,na ink jetu.S rižinim papirom mi je dobro ali salveta se zgužvala.Užas!!
Ali super mi je to da mogu i na rižin kad već ima toliko divnih stvari za printanje.Sad mi nestalo tonera u boji brrrr......a cijena mu prava sitnica!!!
Na vrh
marinnera View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marinnera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2009 u 11:38
evo sad prvi put san procitala da se može printat na salvetu, daj mi curke recite jeli se i  motiv na salveti razmazuje kad se ljepi?, a šta se tiče printera, osobno mi je najdraži i najbolji za printanje slika i motiva- Canon. baš  ću probat isprintat na salvetu
Na vrh
ElzaBuba View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 19 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ElzaBuba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2009 u 15:09

Bijelu salvetu ( ili najdonji sloj salvete) zalijepiš na papir za printanje A-4 i to tako da na oko 5 cm od gornjeg ruba nalijepiš dvostruko ljepljivu traku, najužu, na tu traku nalijepiš salvetu i onda obrežeš višak salvete oko papira.

Ja imam laser i u ladicu stavim samo taj list papira i kako moj printer ima mala vratašca iznad ladice za papir, u momentu kada valjak digne papir ja ga malo pridržim pomoću duge četke za farbanje radijatora i tako lagano pridržavam dok valjak ne povuče papir sa salvetom.
Ako ga ne bih pridržavala, jako često mi salvetu omota oko valjka i onda moram sve čistiti.
To je na coloru, a na crno bijelom laseru je puno jednostavnije, jer mi je papir dostupan, pa ga mogu lakše pridržati.
Čini mi se da je Canon sličan mom crno- bijelom.
Moraš probati, boja se sa salvete ne skida na laseru, ne znam kako je na inku.
Trebat će ti možda malo prakse i računaj na to da će ti salveta biti ponekad pojedena.
Ja osobno volim print na salveti, jer mi je sa njom lakše raditi, ali svaki put nisam sigurna da će uspjeti.
Na vrh
marinnera View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marinnera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2009 u 16:39
probala san ali ne ide, razdere je....nema veze postoji rižin papir..fala svejedno na objašnjenju!Smile
Na vrh
ana_s View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 05 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 95
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ana_s Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2010 u 15:01
vidim da dugo nitko nije ništa komentirao..nadam se da ću dobiti savjet..
 
printala sa na običnom papiru za printer, namočila ga u vodu i posušila na papirnatom ubrusu, prešla s lijepilom i sve se to lijepo držalo al kad se posušilo dio mi se odlijepio..što radim krivo..možda je bio papir prekratko u vodi..imate neki vremenski rok koliko je u vodi il je nešto sasvim drugo u pitanju??? Help..
 
idući put probam na salveti samo da kupim pik traku Wink valjda sam to dobro napisala Embarrassed
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2010 u 15:06
ana ne pada mi na pamet niti jedan drugi razlog osim da nisi stavila dosta ljepila........ja nikad ne namačem print,samo ga dobro zaljepim........
Na vrh
anđelka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 2526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2010 u 08:13
kod printa ja prvo mažem podlogu na koju stavljam print, zatim sam print odozdo i na kraju kad ga stavim još premažem odozgora tako da se ne odljepljuje. Sigurno si stavila premalo ljepila.
ANĐELKA
Na vrh
ana_s View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 05 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 95
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ana_s Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2010 u 09:26
a neznam..stavljala sam jednako po cijeloj dužini i samo mi se taj jedan kut odlijepio..kaj da delam sada ??? ak to otkinem sve onda mi ode i dio salvete koja je lijepljena na to..a to je drvena kutijica... šmrc..molim savjete što i kako..hvala..
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2010 u 12:46
a da jednostavno te dijelove prijeđeš ljepilom ponovno?
meni kad se neki kutak odlijepi nakon sušenja, jednostavno ga još malo podmažem ljepilom Tongue

prije sam printeve lijepila bez močenja u vodu, ali onda sam počela močiti u vodi (rižin i tabak papir), i to tek tolko da vidim da se cijeli komad smočio,
upijem višak vode na onih kuhinjskim papirnatim ubrusima,
nabrzaka prijeđem površinu tankim slojem ljepila i onda stavim print i prelazim ljepilom preko njega...
Na vrh
ana_s View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 05 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 95
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ana_s Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2010 u 14:47
budem probala dal bude imalo kakvoga smisla.. jučer sam prelazila s ljepilom al nije se niš primalo..razmišljam da taj dio ponovno lagano namočim i posušim i onda  opet prođem lijepilom.. daj bože da uspije..
Na vrh
Nena3110 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 98
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nena3110 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 13:18
Nisam probala, ali sam od prijateljice saznala kako ona radi.
brinući o sudbini svog štampača nikako nije htela da lepi...
Tako je salvetu ušila na papir, ali prvo je rubove papira malo savila i prepeglala.
Nisam gledala kako radi, jer živi daleko, telefonom mi je objasnila.
Devojke koje su radile možda bolje shvate ovo.
U svakom slučaju, ne može da škodiSmile
http://nena3110.blogspot.com
Na vrh
KreativaSilvija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje KreativaSilvija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2012 u 17:48
Pozdrav forumašicama!
Ja sam nova na forumu ali nisam nova u decoupagu i printanju.Malo sam pregledala forum i njegove teme i mogu reći da ste me zaintrigirale pa se odlučih registrirati.
Ja puno radim personalizirane svijeće i za to mi je potreban print koji radim na onom papiru koji dobijete u kutiji sa cipelama.Papir lijepo popeglam,na obični papir za printer(uz sam rub) zalijepm dvostruko ljepljivu traku.Na tako pripremljen papir zalijepim taj papir iz cipela,sve lijepo poravnam škarama da dobijem A4 format i printam na običnom inkjet printeru.Uspije svaki put.Imala sam i ja neslavnih pokušaja kada sam mislila da ću baciti printer a onda sam skužila da papir mora biti zaljepljen sa sve četiri strane.Nadam se da sam vam malo pomogla i daja još jednu ideju za printanje.
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2012 u 19:00
Upomoć!!Zašto mi je printer počeo štampati samo crveno,a ima boje?
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
ElzaBuba View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 19 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ElzaBuba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2013 u 20:11
Evo najboljeg načina printanja na salveti:
 
Sprej ljepilo za šablone je otkriće za najjednostavniji i najsigurniji način printanja, čak i za laserski color printer.Obični papir za printanje lagano pošpricati sprejem i nakon nekoliko minuta na njega zalijepiti bijelu salvetu i obrezati naokolo višak salvete.
Ako ste stavili sva tri sloja salvete, dva će se odlijepiti, ostaje samo donji sloj koji je savršeno priljepljen i može se bez imalo straha staviti u printer.
 Salvetu treba vrlo oprezno odlijepiti sa papira, a na isti papir se može bez ponovnog sprejanja ponovno zalijepiti nova salveta.
 
Isprobala osobno na laserkom HP color printeru i radi bez greške.
Već sam htjela odustati od printanja, ali ovo je predobro a da vam ne bih rekla.
Na vrh
stenik View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2011
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stenik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2013 u 20:57
elzabuba a gdje nabaviš sprej ljepilo za šablone, ja kod nas ne mogu nabaviti ni šablone (u trgovini gdje nabavljam potrepštine za decoupage šefici objašnjavam šta da mi proba nabaviti a ona meni priča o nekim naljepnicama iz crtanih filmova) a za sprej ne smijem ni pitati
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,227 sekundi.