Početna stranica Početna stranica > mojcvijet.com - cvijet.info > Za GOSTE Foruma
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Rajčica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Rajčica

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Željka View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Rajčica
    Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 13:45
 Molim vas pomoć! U veljači sam posijala sjeme rajčice u posudice... Lijepo su izrasle ,cca.4 cm. U nazat par dane počele su umirati Angry ,kao da trunu od korjena ! Nije mi jasno zašto se to događa ,(ne zaljevam ih puna, 2 puta na dan sa špricam sa pumpicom). Primjetla sam to i na drugom povrću (paprika).Možda ne valja sjeme , zemlja je nova ?
 
 Da napomenem ovo mi je prvi puta da sijem ,sadim...
 
Lijepi pozdrav,hvala!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 13:46
da nisi možda posudice premjestila pa su dobile temperaturni šok?
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
že View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje že Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 13:51
 Ne,to se počelo dagađati još kad su bile u kući... Jučer sam ih stavila van. Za sada se vani drže ok, ubiti iste su kao i jučer!Najviše mi je za mini rajčicu,dobila sam sjeme , a nigdje nisam našla za kupiti! Nemam pojma šta je ,ali očajna sam. To se počelo događati i mami sa povrćem...
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 14:23
neznam zaista ovako nemam ideju jedino mi na pamet pada premještanje ili previše vlage.
možda se javi netko s pametnijom idejom. nadam se da češ ih uspijeti spasitiSmile
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
mrvica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 160
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mrvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 17:44
da ti nisu kakve štetočine u zemlji? meni se mama žalila nekidan da su joj puževi uništili jedan dio rajčice
"Dakle: ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji

dan brinuti za se! Svakom je danu dosta njegove muke."

Mt, 6,34

Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 22:37
Ako ti je ostalo još nešto sjemena posij ga direktno u vrt. Mi to zovemo sijanje pod motiku. Sve sjeme koje posijemo direktno u vrt stignu rastom rasadu koju kupimo (već veliku). Inače, pa nije tako strašna šteta. Mini rajčice možeš kupiti u svakoj boljoj trgovini i izdvojiti sjeme, staviš ga na ubrus da se dobro isuši i kad se odlučiš- posiješ ga u zemlju. Zgodno je što u većim trgovinama možeš uzeti samo par rajčica i to te košta možda kunu-dvije. Stoga, ne očajavaj...
Na vrh
Željka View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2009 u 11:34

Zemlju sam pregledala ,štetočina nema...Zanimljivo je da smo koristile različitu zemlju... Hvala na savjetima svima ! Sljedeći tjedan se bacam u sadnju direktno u zemlju ! Sve pohvale forumu i svima koji ih posjećuju ,jako puno sam naučila od vas ! Kad uhvatim vremena, moram se u prijavit ,pa da vam pokažem svoj prvi vrt i cvijeće!

Lijepi pozdrav!smile95
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.