Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bugenvilija -bugenvileja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bugenvilija -bugenvileja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 44>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2016 u 11:34
Idu na toplo. Ne cvjetaju, na pakiranju je naznačena boja i nadam se da će takve biti u stvarnosti. Čak im je i lišće svjetlozeleno. No, kako mojima uvijek otpadne lišće čim dođu iz prodavaone doma, tako će biti i s ovima pa mi ne smeta.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2016 u 11:26
Dobro ih čuvaj, ako cvjetaju sada kad im prirodno ni vegetacija nije počela
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2016 u 11:22
Ljudi, stigle bugice u Plodine... po 39,99 kn... bijele, narančaste, roze, crvene i ljubičaste. Kako imam dvije ljubičaste, vjerojatno pogađate da sam kupila bijelu, rozu, crvenu i narančastu.

A sretna sam kao malo dijete.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2015 u 09:43
I mala, ovogodišnja...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2015 u 09:41
"Velika"...

Na vrh
marta78 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2010
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 285
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marta78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2015 u 21:16

Moja šareno lisna bugica
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2015 u 23:19
Tineeeeee smile64,nabijaš mi komplekse  smile90
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2015 u 19:37
Prava ljepotica smile93
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2015 u 19:23
Evo je moja ljepotica Hug


Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2015 u 20:50
prošlogodišnja

i nova, ovogodišnja 
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2015 u 17:52
nova fotkica, bugica cvate...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2015 u 09:08
moja bugica Vera je konačno živnula, na moju veliku radost Heart
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2015 u 19:01
Ovako na slici ne čini mi se da je 4o cm,djeluje mi puno manja,
Presadi je u dva br. veći lonac ,jako pažljivo je izvadi zajedno sa zemljom iz toga lonca i samo dodaj novu zemlju.
Nikako joj ne diraj žile.

Na vrh
maritzab View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Kolovoz 2014
Lokacija: Šibenik
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje maritzab Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2015 u 14:52
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2015 u 19:24
Stavi sliku da vidimo bugicu,možda je ne treba presađivati,ona ne voli veliki lonac.
Ako misliš da je moraš presaditi samo 1-2 broja veći lonac.
Za formiranje stabalca, zavisi koliko veliki želiš.kad dostigje željenu visinu pinciraj joj vrh a doljnje grane isto odstrani tada će se početi granati na vrhu i formirati krošnju.
Za formiranje krošnje trebati će ti dugo vremena jer grane ćeš morati stalno skračivati i time ćeš odgoditi cvjetanje a jako zavisi i koja ti je vrsta bugice.

Na vrh
maritzab View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Kolovoz 2014
Lokacija: Šibenik
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maritzab Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2015 u 15:50
Pozdrav svim ljubiteljima bugenvile
Tek smo uselili i imam veći balkon u prizemlju, pola dana osunčan,u Dalmaciji.
Kako da svoju novu 40cm bugenvilu presadim(koliko puta veći pitar,stiropor...?)
I još me jedno zanima,kako je i kada oblikovati u stablo?
pozz

Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2015 u 16:48
Ja sam svoju danas orezala a nekoliko sam grancica i pobola u saksijice pa cemo vidjeti sta ce biti od njih jer koliko sam ovdje citala jako ih je tesko zažiliti reznicama smile127 Javim vam negdje za mjesec dana ako bude kakvog uspjeha, pa drzite mi fige!smile188
Što se tiče izleda moje bugice, i sada na sebi ima isto lišce i cvjetove od kada sam je stavila u garazu na zimovanje u 12.mjesecu, samo su boje i svjezina vidno slabije..isto kao da je dobro ocuvana ikebana!
Na nekoliko mjesta na granama je vec izbilo manjih lisnih grancica. Ja svoju jako orezem, grane joj skratim za 2/3 jer mi je draze da je ljeti gusca sa vise cvjetova, nego da ima rijetke i duge grane koje se dobiju slabijom rezidbom, (inace ovo vazi sa vrstu koju ja imam, druge vrste bugenvilija se orezuju sasvim drugacije)
Prezimila je u hladnoj garazi pored vrata koja se stalno otvaraju i prozora koji gleda na jug i eto uspjela da zadrzi i list i cvijet i jos da potjera koju manju lisnu grancicu. A ove zime nam je bilo i -7 stepeni! Zalijevala sam je rijetko, po litar vode jednom u mjesec dana
 
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2015 u 11:29
Moja   je orezana prije  20 dana  tek ,  a  prva joj je  zima    ,  lisca nema 
Na vrh
bilo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Listopad 2014
Lokacija: na jug
Status: Offline
Bodovi: 27
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bilo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2015 u 18:17
Moja bugica jos cuti.Lisce joj je otpalo i sad su gole grane.Ovo joj je prva zima,pa ne znam kako ce se ponasati
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2015 u 12:33
Evo jedna novost, moja bugica se probudila iz zimskog sna i polako pušta listiće... Nadam se da e ove godine bolje napredovati nego prošle kad je kupljena... imala sam gadnu borbu s njom i odbacivanjem listića. Big smile Kakvo je stanje s vašima? 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 44>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.