Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bugenvilija -bugenvileja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bugenvilija -bugenvileja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 41424344>
Korisnik
Poruka
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2015 u 19:37
Prava ljepotica smile93
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2015 u 23:19
Tineeeeee smile64,nabijaš mi komplekse  smile90
Na vrh
marta78 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2010
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 285
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marta78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2015 u 21:16

Moja šareno lisna bugica
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2015 u 09:41
"Velika"...

Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2015 u 09:43
I mala, ovogodišnja...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2016 u 11:22
Ljudi, stigle bugice u Plodine... po 39,99 kn... bijele, narančaste, roze, crvene i ljubičaste. Kako imam dvije ljubičaste, vjerojatno pogađate da sam kupila bijelu, rozu, crvenu i narančastu.

A sretna sam kao malo dijete.
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2016 u 11:26
Dobro ih čuvaj, ako cvjetaju sada kad im prirodno ni vegetacija nije počela
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2016 u 11:34
Idu na toplo. Ne cvjetaju, na pakiranju je naznačena boja i nadam se da će takve biti u stvarnosti. Čak im je i lišće svjetlozeleno. No, kako mojima uvijek otpadne lišće čim dođu iz prodavaone doma, tako će biti i s ovima pa mi ne smeta.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2016 u 13:22
Hmmm, trebala bih savjet. Sve bugice sam presadila po propisima. Međutim, bile su tako dobro zapakirane, u najlon, usku kutiju, premokre, samo što na površini zemlje nije rasla mahovina... prava zapetljancija...

Kad sam ih vadila iz tih omota, dvije sam oštetila - crvenu i bijelu. Točnije, njihovo korjenje. Čitam na stranicama Denisa Bojčića da se korjenje nikako ne dira. Još je i naglašeno, tako da skroz vjerujem da se ne smije dirati. Znam da ona za svoju veličinu ima poprilično slabo i osjetljivo korjenje.

Crvena se oporavila. Bijela je povenuta, ostala je doslovce na jednom malo dužem korjenčiću i tako sam je posadila. Čekala sam par dana ne bi li se lišće oporavilo jer to bi mi bio znak da je uspjela preživjeti. Pa sam sad poskidala listove. Ima li tko kakav savjet kako joj pomoći da se ipak zakorjeni do kraja? 
Na vrh
mslm View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mslm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2016 u 09:55
Iznijela sam svoju bugenviliju na terasu. E sad ona je pustila nove izdanke. Trebam pomoć dali da ih režem,skratim ili pustim?
Na vrh
mslm View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mslm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2016 u 10:11
http://s34.photobucket.com/user/anaivi12/media/Mobile%20Uploads/1460621020893-1612334998_zpssy9h5a0g.jpg. -
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2016 u 16:15
Orezivanje se radi zavisno od vrste bugice. Uglavnom, glabra (ljubičaste i roskaste s velikim listovima) se orezuje drastično tako da se ostavljaju samo glavne grane, sorta spectabillis (ljubičaste sa sitnim listom) u rano proljeće upola manje nego kod glabre, a sorte peruviana i buciana ( bijele, roze, narančaste, crvene i duple s okruglim i okruglasto izduženim listovima) orezujemo uglavnom tijekom ljeta skidajući sve što nam smeta ili nije lijepo jer ove cvatu na prošlogodišnjim granama. Koja je tvoja? 

Na vrh
mslm View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mslm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2016 u 16:49
Moja je glabra. Boja ciklame cvjeta. Bojim se da ne skratim previše pošto ima dosta debelu stabljiku i sad ove mlade izdanke.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2016 u 16:50
Da, to je i meni problem. Ukucaj u google denis bojčić bugenvilije, uzgajivač je i ima dobru stranicu, orezivanje glabre popraćeno fotkicama. 
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2016 u 08:52
Na vrh
koralj View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 19 Lipanj 2016
Lokacija: sibenik
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje koralj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2016 u 21:34
Dragi ljubitelji cvijeća...imam bugenviliju...visoka je cca.3 m...ali mi listovi otpadaju..ćak su i neke grane ostale skoro gole...ne zalijevam je previše...uz kuću je posađena..zna li tko što mi je ćiniti? Hvala
Na vrh
koralj View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 19 Lipanj 2016
Lokacija: sibenik
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje koralj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2016 u 12:05
Dobar dan svima!
Nova sam ovdje...i treba mi Vas savjet. Imam bugenviliju uz kucu ..Visoka je 3 m, aliipadaju listovi i cvijet...sva se jadna prorijedlia...neke grane su skoro gole...sta mi je cinit? Ne zalijevam je previse.. 
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2016 u 12:52
Evo zvala sam g. Denisa Bojčića specijalistu zha bugenvilije i on kaže da je razlog: Orkanska južina... pretpostavljam da je i kod tebe bila kao i kod njega u Splitu

Stavio je slike njegove ogoljene na facebook pa ga potraži.

Kaže da joj treba dati neke hrane kalija ili MPK svakih 7 dana ( žlicu razmutiti u 5 litara vode), ne previše gnojiva da ne izgori.

Oporavit će se ona, korijen joj je jak ali za ovu godinu je tako kako je ako je razlog orkanska južina.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2016 u 13:10
Kada se bugenvilija presađuje, kao što sam ja učinila sa svojima a nisam znala zašto su joj listovi žuti, savjet je da joj se odmah da gnojivo na bazi željeza a istovremeno staviti čavle oko nje za daljnji kvalitetniji razvoj.

http://www.gnojidba.info/mikroelementi/fe-helati/
Na vrh
koralj View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 19 Lipanj 2016
Lokacija: sibenik
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje koralj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2016 u 14:16
Zvala sam i ja g.Denisa...ali mislim da nije samo jugoB
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 41424344>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.