Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bugenvilija -bugenvileja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bugenvilija -bugenvileja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 44>
Korisnik
Poruka
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2010 u 13:23
Originalno poslano od člana Fatka Fatka napisao:

Uuu vidi zemlje suhe i nekako mi izleda losa.Dodaj joj lijepe zemlje pa je prihrani pa ces vidjeti kako cvijeta.


Ma neee, takva je bila kad sam je kupila ..sad je ona već u većoj posudi, i visoka je 2 metra (mislim bugenvilija, ne posuda LOL)  ..nema ovak suhe zemlje kod mene Approve

Al eto, uz svu novu zemlju i stalnu njegu i prihranjivanje, ne cvijeta svejedno, tak da mislim da nije do toga.

Ovu sliku sam samo stavila jer je cvala jedino onda kad sam je kupila.Pa sam mislia da bi eventualno netko prepoznao vrstu.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2010 u 13:25
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

tanjica i moja je cvjetala, a sad je neko vrijeme bez cvijeta,
mislim da će "baciti" još jednu turu cvjetova, ali ne odmah

ako si je presađivala u veću posudu možda se troši na stvaranje korijena, a ne cvijeta

glavno da je ona dobro i zdrava, biti će cvijetova... cijeli je život pred njom


Ha nadam se ..Jedino me malo kopka što ovdje u zg-u još nisam vidjela niti jednu bugenviliju pa me brine da bi bilo predobro za vjerovati da bih je samo ja uspjela uzgojiti LOL
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2010 u 17:23
Ja nažalost ne znam koja su vrsta moje. Jer na deklaraciji nije pisalo.
 
Stavila sam ih na tri različita mjesta.Dvije u vaze jedna u zemlju.
I nakon što su odcvjetale prvi put, ostale sasvim bez cvijeta, procvale prekrasno po drugi put
.Prva, ona izložena najviše suncu. pa sam brže bolje u njenu blizinu stavila i drugu... ona u zemlji ima očito najmanje sunca i stalno kaska za ove dvije.
 Negdje koncem srpnja ostadoše opet potpuno bez cvjetova... i već smo mislili gotovoDead.
 Kad tamo evo na sve strane počinju, mali, mali, ali bit će opet....Naravski opet redom: prva, pa skoro tjedan dana iza druga... još kasnije će valjda  i treća,koja ima još cvjetova od prije.
Čekam da se rascvatu pa ću staviti slike u moj vrt.
Tako sam naučila da je jako važan položaj u vrtu, sat, dva više ili manje sunca ima utjecaj...
Još da saznam kako im je "ime"Confused
Nisu ona klasična ljubičasta boja, najviše viđena kod nas, nego neka otvorena ciklama boja....
 
Usput,ove s Lantanine slike susmile227
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2010 u 20:29
Tanjica,pogledaj na Flavijinoj temi,ona je zagrebčanka i ima nekoliko vrsta prekrasnih bugenvilija
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2010 u 21:45
tanjica ako je na zimu skloniš na sigurno (od leda i vlage9 ne znam zašto je ne bi i u zg imala
Na vrh
aysxdc View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 11 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aysxdc Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2010 u 02:14
prekrasan primjerak. moze informacija gdje i kako nabaviti ovu biljku bijele boje? uglavnom se moze vidjiti roza, bijelu se tesko moze vidjeti u zivo.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2010 u 04:16
mislim da ih je uzgajivač iz splita imao u ponudi - denic bojčić, on ima i stranicu o bungevilijama pa googlaj malo Wink

i dobro na došao
Na vrh
aysxdc View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 11 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aysxdc Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2010 u 07:58
hvala na informaciji i hvala na dobrodoslici
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2010 u 17:33
Evo da i ja prošetam moju bugenvileu koju mi je moj pas ljubimac odnekuda donio, kao vrlo malu biljku (o tome sam već pisala):

Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2010 u 18:43
E sada da se i ja javim.Moja bugica ja stara nekoliko godina i sada kada sam se vratila sa godišnjega pronašla sam ju sa cvjetovima ali bez lišća.Moja mama ju je zalijevala,raste u velikoj posudi ali šta joj se desilo?smile43Naravno sada i cvjetovi polako otpadaju.U pomoć!!!
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2010 u 15:07
Mikica, žao mi je što ti se nešto dešava s biljkom...danas sam kupila bugenviliju i pročitala da ne voli puno vode...možda je tu problem...
Eh da, dakle, danas sam u OBI-ju nabasala na popust od 70 % i kupila bugenviliju za 51 kn. (bila je oko 160kn). Izgleda dobro, zdravo, iako ne cvjeta. Nadam se da će mi dugo živjeti, jer ju već dugo želim...sliku stavim ovih dana.
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2010 u 08:59
Da,možda imaš pravo.Moja mama to dobro zalije da sve pliva.No,meni se ponekad čini kao da su joj listovi uveli.Tada mislim da joj nedostaje vode pa ju zalijem.Ne znam kako ovi koji imaju buge zasađene oko kuće da li ju zalijevaju obilno i redovito ili šta "bog" da.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2010 u 09:49
Mikice ne gubi nadu. Bar ne do zime.
Iz mog vrlo kratkog iskustva mogu reći da su bugice vrlo čudne biljke.
Imam od ovog ljeta tri. Kupljene istovremeno.Jedna u zemlji a dvije u vazama.
Pa evo ovog trenutka  kako izgledaju ove u vazama. Udaljene su jedna od druge nešto preko metra.
Ovoj rascvjetanoj je to već treći cvat ovog ljeta.
Kako ova druga kasni za njom, stalno čekam da i ona pokaže neku namjeru trećeg cvjetanja. Međutim nema ni traga. Cvetala dva put i sad izgleda kao da će Dead 
 
 
 
 
 
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2010 u 21:46
Proslu zimu nismo bili u HR pa sam moju "bugicu" dala na cuvanje kumu ! Nazalost kad smo dosli natrag (skoro nakon 7 mjeseci) vratio mi je "nesto drveno smotano" , bez i jednog listica uz rijeci da ju nije uspio sacuvati ! Moj muz je to uzeo u ruke i htio baciti na smece ! Ja nisam dala , to "nesto drveno" sam dnevno zalijevala tu i tamo "hranila" i vidi cuda ! Najprije su se pojavila 2 mala listica kao da se sramiju da su uopce tu a onda jedna grancica za drugom ! Moj muz to jos danas nemoze vjerovati !  smile181
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2010 u 19:56
Ma evosamo da dodam komentar na moju bugu.Čudne li biljke!Prvo je otpalo svo lišće,pa svo cvijeće.Sada opet olistava.....Svašta!smile42
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2010 u 20:48
Moje se sve tri ponašaju različito.
Ova gore na slici cvjeta i dalje kao luda.
Ova druga mi izgleda jako sumnjivo.Činilo mi se da će biti nešto ali je sva nekakva Confused.Ista kao i na slici. Nije mrdnula ni listom ni cvijetom.
Treća koja je u vrtu(moram ju uslikati) u zemlji, ima poneki cvijet, ali se zato razgranala kao velika, morat ću vezivati grane!
Na vrh
azram View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje azram Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2010 u 09:45
Milim Vas za pomoć!

Unijela sam svoju bugenvileju u kuću, još cvate, zanima me da li da je orežem kad otcvate ili u proljeće. Vrsta je formosa.

I kada da ju presadim u veći lonac?
Unaprijed hvala!
Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2011 u 00:06
Ja sam svoju bugicu stavila preko zime u plastenik.Nisam je prije ništa orezivalaveć sam je tak dvometarnu premjestila.E sad, popadali su joj listovi al je grana zdrava pa neznam jel da je orežem na proljeće ili ne Confused

Jer negdje sam pročitala da je bolje pustiti je preko zime da miruje (makar znam da ovisi od vrste, al ja svoju nikako da skužim koja je) pa na proljeće orezati skoro do kraja, al nemam pojma di sam to vidla..Jel bu to tak onda dobro ili ..
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2011 u 19:43
 
Ovo su dvije u zimovalištu. I kao i ljetos ponašaju se sasvim različito.
Prva ima neko polusuho lišće a druga
 
 
I treća, u vrtu, u zemlji, zaštićena folijom
 
 
Voljela bih znati: kada mogu promijeniti zemlju ovima u vazama, naravski van će ići kad zatopli i kada ih mogu orezati?
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2011 u 20:57
Mi ih orezujemo krajem veljače i to sve ove male grančice, ostaju samo glavne grane
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 44>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.