Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bugenvilija -bugenvileja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bugenvilija -bugenvileja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 44>
Korisnik
Poruka
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 16:20
Otok,ako kod tebe nema lišća onda će i naše malo kasniti,ja sam svoju isto iznijela van,porezala sam ju i grančice su bile zelene,znači žive,ma strpit ću se i ja,kad tebi prolista znači da će onda i moja krenuti.Tongue
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 16:38
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Mira K, odreži škarama neku grančicu, vidjet ćeš da li je suha ili zelena.

Bugice kod nas još nemaju lišće, strpite se malo
Otok, hvala na informaciji ali te grančice odrezane tanje mi nisu izgledale živo. Strpit ću se malo pa ću vidjeti.
Na vrh
Aramengo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aramengo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2011 u 15:22
Pozdrav!

Posadio sam reznice bugenvile, i na nekima je izrasla grancica s listicima.   sad su oko 1.5mj stare.   
vidim da se savjetuje da se te mlade grancice skrate za 2/3 da ne pati reznica.

kako cu je skratiti za 2/3 kad je lisce samo pri vrhu?      onda mi ostane samo grancica bez lisca.  

1.zanima me da li treba pustiti koji listic na grancici ili ju samo skratiti za 2/3 pa ce listic opet izaci na  njoj?
2. na vecini reznica mi je pocelo otpadati to mlado lisce pa me strah da ce sve propasti.   sto napraviti?
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 20:36
Prekrasno smile55
mislim da ću je i ja nabaviti, oduvijek joj se divim, zimi u kuću i na ljeto opet uživancija... još ću malo proučiti ali stvarno prekrasno
Tena 28.3.2010
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 22:10
Aramengo,dobro došao-la.
Što se tiće bugenvilije,nemoj još ništa rezati,neka ti malo ojača,pa ćeš vidjeti,što treba odrezati.
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 22:25
Nabavila dvije, jednu rascvijetanu i jednu u nekom jadnom stanju za siću pa ću je pokušati spasiti. Smiju se sada odmah staviti van kaj ne, mislim da nema više opasnosti od mraza?
Na teži način sam skužila da ima trnje ali pa kaj, ima i ruža pa je prelijepa Tongue
Tena 28.3.2010
Na vrh
EMANUELA View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje EMANUELA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 14:17
Bugenvilije razmnožene reznicama ne treba uopće skraćivat...barem ja to tako radim ...prvu sezonu neka se samo razvijaju, a već sljedeću se mogu presaditi i početi oblikovati...
Na vrh
Monny View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1028
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monny Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2011 u 14:06
ajme kako su vam divne.... moja je maljusna budem stavila sliku... dok pronađem...ili uslikam ponovno...
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2011 u 21:18
Kako ti je bugenvilija?
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2011 u 17:51
Prva je sva u cvijetovima, divota ju gledati, a drugu sam presadila, s time da sam joj počupala pola korjena. Kasnije sam pročitala da se to nesmije, zapravo da ga uopće netreba dirati pa sam je otpisala, ali evo, ona prolistala duplo više nakon čerupanja... Samo ništa od cvjetova, možda cvjeta na starim granama... Vidjet ću dogodine...
Tena 28.3.2010
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2011 u 18:15
Moje dvije u vazama su negdje u veljači počele (u zatvorenom) cvjetati nekakvim svijetlo roza cvjetovima...Onda sam dobila savjet da ih bez obzira na to obrežem.Sve tanke i suhe grane. I jesam poprilično.
Na str.10 ove teme su na slici u tom nekom čudnom cvatu.
 
Evo kako ovih dana izgledaju
 
 
Treća, vani u zemlji je preživjela, puno sam je više ošišala i sad je niknulo zeleno granje u visini od cca  pola metra....Za cvjetanje će očito trebati pričekati.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2011 u 10:42
Prelijepe su......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
ovcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: okolica Zagreba
Status: Offline
Bodovi: 543
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ovcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2011 u 11:57











Život je more...
Na vrh
ovcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: okolica Zagreba
Status: Offline
Bodovi: 543
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ovcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2011 u 11:58

Život je more...
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2011 u 12:48
Ovčice krasne su ti.
Imam pitanje: Ove dvije u vazama... treba li ih u nekom trenutku presaditi u veće posude ili da ih još do slijedećeg ljeta ne diram?
Imam loše iskustvo s dracenom.Jednu sam presadila u veću vazu i  počela je krepavati dok na kraju nije..Dead. druga koju ne diram godinama i u jako je maloj vazi  je bujna i lijepa.Pa se bojim da ne zeznem tako bugice.
Inače ona treća u vrtu, u zemlji, raste, baca grane s lišćem na sve strane ali tek neki dan je izbacila jedam mini cvijetak. 
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2011 u 22:11
Baka i Ovčica prekrasne su vam bugice...Ja ih imam nekoliko ali cvjeta mi samo jedna penjačica koju sam lani na jesen preselila u vrt. Dok je bila nekoliko godina u vazi baš je bila kilava. Imam i stablašice u nekoliko boja, ali ne cvjetaju još...Moguće da im fali gnojiva na koje ja zaboravim...
Evo moje penjačice u vrtu...
 
sutra je novi dan
Na vrh
Shivathry View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Shivathry Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2011 u 18:17
Poviše moje kuće se nalazi jedna bogumila , ljubičaste boje uvjek se osuši kad dođe jesen , stara je preko 20 godina. Cvjetovi se počinju sušiti i gubiti boju. Ne znam jeli to normalno ?
Na vrh
Shivathry View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Shivathry Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2011 u 18:18
Originalno poslano od člana ovcica ovcica napisao:




Ova boja je predivna :) Svaka čast ovcice Big%20smile
Na vrh
ovcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: okolica Zagreba
Status: Offline
Bodovi: 543
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ovcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2011 u 20:26
Baka - držim se pravila mog dobrog prijatelja dalmatinca koji kaže da bugice ostanu u posudi dok mu korijenje ne počne izlaziti iz nje. Ovako snagu troši na bujnost cvijeta, a ne na nepotrebno širenje korijena. Slušam njega i za sada uspješno rastu.
Osim ljubičaste i crvene imam i smeđeg cvijeta - moram ju uslikati
Život je more...
Na vrh
Shivathry View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Shivathry Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2011 u 23:21
Molim te uslikaj je ovcice nikad nisam vidio smeđi cvijet bugenvileje Big%20smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 44>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.