Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bugenvilija -bugenvileja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bugenvilija -bugenvileja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 44>
Korisnik
Poruka
ovcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: okolica Zagreba
Status: Offline
Bodovi: 543
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ovcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2011 u 15:24



Na slici malo boja baca na ciglasto, inače je smeđa! Ne uspjeva kao druge, ali se drži
Život je more...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2011 u 18:19
Originalno poslano od člana ovcica ovcica napisao:

Baka - držim se pravila mog dobrog prijatelja dalmatinca koji kaže da bugice ostanu u posudi dok mu korijenje ne počne izlaziti iz nje. Ovako snagu troši na bujnost cvijeta, a ne na nepotrebno širenje korijena. Slušam njega i za sada uspješno rastu.
Osim ljubičaste i crvene imam i smeđeg cvijeta - moram ju uslikati
 
Hvala ti puno na savjetu!Big%20smile
Na vrh
Shivathry View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Shivathry Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2011 u 19:17
Fora je :) Nikad nisam mislio da je buga egzotična biljka , uvijek sam je viđao u vrtovima drugih kuća :)
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2011 u 15:45
U dvorištu moje vikendice na moru roditelji su prije 30 godina posadili bugenviliju koja je danas ogromno stablo visine cca 15 m, širine cca 6. Kad u lipnju ispcjeta izbaci rozete odo oko 1 m dužine, a od ljepote neda gledati u sebe. Žao mi da nema ni jednu digitalnu fotku da pokažem. Znam da u Slavoniji zbog niskih temperatura ona nema šansi, ali ja se odvažila i prije četiri godine u Pevecu kupila ovu majušnu.

Danas je ona visoka cca 70 cm (opet nemam sliku), a njen uzgoj u ovim uvjetima je bio nemoguća misija. Svašta sam probala i nekoliko puta odlučivala o njezinoj sudbini, te upravo kad odlučim da ju odbacim ona pokaže znak života, i ja odustajem. Da bi preživjela zaključila sam da preko ljeta mora van, na sunce, a ja nemam balkon. Preko zime treba temperaturu od +5 do +15, i dosta svjetla. Tako sam ja morala razmišljati kako i šta jer prve dvije godine to je bila katastrofa. Listovi su opadali iz čista mira, cvjetova nije bilo nikako, a uvijek je davala neki znak života. Kako je preživjela? Išla je u goste kod moje prijateljice u vrt, a zimi bi se vraćala doma u ostaklenu lođu jer moja prijateljica nema svjetla u podrumu. Tako moja gospodjica šeta. Ovog ljeta ju nisam ni vidjela, a prijateljica me redovito izvještavala, kaže da su joj se divili cijelo ljeto, da je bila prekrasna. U nadi da ju nije previše zalijevala radujem se ponovnom susretu s njom jer ovih dana ću je donijeti doma. Dobila sam informaciju da je ostala bez listova. To je normalno, pa i ona velika na moru već je odbacila listove. Jednostavno da bi listovi opstali bugenvilija treba više sati dnevnog svjetla -sunca. U zatvorenom prostoru i u zimi toga nema.

Čitala sam vaše postove, ali nisam baš sigurna kad ju treba presađivati (je li dovoljno samo kad žilice izvire iz saksije) i kad i kako orezati. Ja sam ovu malu orezival cenat po cenat. Samo vrhove koji su mi bili sumljivi i suhi i to do u zdravo. Dok vidim zelenu stabljiku prestanem s reckanjem. Čini mi se da kod nje orezivanje ima samo dekorativni učinak, jer onu veliku na moru nikad nismo orezivali, a cvjeta, raste ko divlja i prekrasna je.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2012 u 22:09
Uspijelo mi je ožiliti reznicesmile213 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
jelsa_ View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2012 u 22:28
čestitke,,pripazi samo da medij ne bude prevlažan i temperatura konstantna
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2012 u 22:30
Originalno poslano od člana jelsa_ jelsa_ napisao:

čestitke,,pripazi samo da medij ne bude prevlažan i temperatura konstantna
U grijanom su klijalištu, temperatura im  izgleda odgovaraWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2012 u 22:35
smile141    
 
Od onih što si mi poslala ništa Cry .
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2012 u 22:38

Drži fige mi da ovi opstanuWink

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2012 u 12:18
BEBOLINA. Kako si to uspjela ja imam 2 bulgovileje,jedna je stara 10 g držim je u vel drvenom  buretu boja standardna. a druga bordo  ona je stara 4 g ali cmrljuga. dali koristiš prah za zakorjenjivanje.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2012 u 13:22
Moja bugenvilija izašla na zrak i sunce. Počela je po malo listati pa sam procjenila da je vrijeme da ide van i ugrije se na suncu. Na ovom mjestu sunce traje skolo cijeli dan, a zaštićena je od vjetra. Prvi put je tu i nadam se da će se lijepo prilagoditi. Orezala sam joj samo vrhove na kojima su prošle godine bile cvjetne brakteje. Strara je oko 3 godine, kupljena kao mala u Pevecu i evo, sad ima nekih 70 cm.

Ne sjećam se kad sam ju zadnjih put presadila zato sam sad u dilemi da li ju prenijeti u veću posudu. Ova u kojoj je sada ima promjer nekih 28 cm. Korijen nije izvirio iz posude pa možda ne treba ništa dirati.

Molim iskusne ljubitelje ove ljepotice da mi napiše koji savjet. Ako je presađujem da li postoji neka posbna zemlja ili obična za lončanice, te koliku posudu da uzmem. Takodjer me zaniva i tekuće gnojivo za prehranu. Ranije sam koristila gnojivo za balkonske cvijetnice i nije bilo loše. Svaki prethodne godine lijepo je cvjetala, zimi odbaci listove (kao što se vidi), ali to je za nju normalno jer prezimljava u zatvorenom prostoru.

[IMG">http://www.cvijet.info/images/galleries/640-480/53e7380e-DSC03467.JPG" />


Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2012 u 13:54
ja svoje presadujem svaku drugu godinu u zemlju za cvijece,pomjesanu sa vrtnom zamljom,isto prezimljava u zatvorenom.zaljevam ih kristalonom za cvjetajuce biljke,sve su vec potjerale a jedna pusta i cvjetice
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2012 u 18:30
Hvala stefice, sutra ću je presaditi, istina potjerala je , ali ne previše. Predpostavljam ta se taj kristalon može kupiti u biljnim ljekarnama, nisam čula za njega.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2012 u 16:43
kupujem ga u poljoprivrednoj apoteci, kod nas ima orginal pakovanje a ima gdje vazu koliko hoces kupiti.ovo na vaganje je puno jeftinije. 4o kuna kilogram a stavlja se jusna zlica na 10 litara vode. 
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2012 u 20:01

By belicasmelica at 2012-03-27
evo moja zagrebačka preživjela je bez problema još jednu zimu u tegli i navelike već baca pupove. Lani mi je vjetar dolomio čitavu polovicu s lijeve strane. probajte zamisliti moj očaj ujutro kad sam to vidjela šmrc.
Ali živa je i jedva čekam da zarozi moju terasu.smile91
belica,zagreb
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2012 u 20:06
pardonček zaboravila sam reći da ja svoju obično presadim svake god ili dodam nove zemlje, u principu orezujem samo one grane koje se osuše ali to obično budu samo mladi i tanki lanjski izbojci. Voli puno vode ljeti, obično je zaštitim protiv crvenih pauka svake godine jer je oni jako vole, dok je drugi nametnici i ne diraju, a gnojim uobičajenim tekućim gnojivom jednom tjedno. Moja je stara jedno 4 godine i kćer je ogromne stare bugenvilije od moje majke.
belica,zagreb
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2012 u 19:55
Kada ju iznijeti van, kada presaditi i cime gnojiti?
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2012 u 14:53
bugic, ja sam svoje iznela van prije tri tjedna,presadejus ih odmah,prije nego potjeraju velike grane,ja ih gnojim kristalonom a mozes i gnojivom za cvjetajuce biljke
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2012 u 19:27
Ja se svoju jos bojim iznijeti jer je jutros bilo oko o. Nisam je jos uvijek presadila{stara je 3 god.] i svake godine sve vise cvate. Isto je hranim kristalonom, pa su me zanimala iskustva drugih.
Pozdrav
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2012 u 20:41
bugiću onda je većvrijeme da joj daš malo nove zemljice. moja je vani i da noćas je bilo poprilično hladno ali čini mi se da joj nije smetalo.

belica,zagreb
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 44>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.