Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bugenvilija -bugenvileja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bugenvilija -bugenvileja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 44>
Korisnik
Poruka
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2012 u 21:17
Moje još ne daju znakove života, no još ima vremena, tek je zatoplilo
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 08:34
moon, uzela mi riječi iz usta, i ja se nadam i očekujem. Na kontinentu im valjda treba duže.
Tena 28.3.2010
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 21:09
pa moja je na kontinentu dina, a tjera već naveliko ove godine, ali čini mi se da je nekako ove godine ranije krenula nego inače. ma i vaše će sigurno uskoro a na ljeto ćemo lijepo uživati u njima..smile94
belica,zagreb
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 21:55
moja je bila cijelo vrijeme vani, zaklonjena pa vidjet ćemo da li je preživjela. Viđam u gradu bugice koje svake godine ivno cvjetaju, sad su lijepo orezane i još uvijek miruju, i inače, tek kasnije počinju s vegetacijom
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2012 u 19:36
ovo je moja bugenvilija prosle godine
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2012 u 06:13
Bila je zaista krasna bugiću, ja imam drugačiju formiranu u drvce, vsine oko 2 m, nažalost nemam slike ali slikati cu ju kad bude u cvatu.
belica,zagreb
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2012 u 18:45
Ranije sam pisala kako sam moju bugenviliju iznijela vani i da ju namjeravam presaditi. Noćas nas u Osijeku prevario mraz. Novoizrasli listići su smrzli. Bila sam tužna kad sam to vidjela, ali se nekako nadam da su stradali samo mladi listići. Čudno, bila je na natkrivenoj terasi, ali je ipak dobila po glavi. Presadila sam ju u svježu zemlju i veću posudu, zalila i ostavila na istom mjestu. Valjda više neće biti mraza. Jako želim da preživi, njegovala sam ju četiri godine, kupljena kad je imala samo 10 cm, a sad je trebala biti moja velika ljepotica...
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2012 u 18:52
zribal jako mi je žao, moja je i dalje vani i ništa joj nije. možda si ipak izabrala krivi trenutak jer je vrijeme loše već par dana, vjerojatno se šokirala zbog nagle promijene temperature. Držim ti fige i nadam se da je šteta mala.
belica,zagreb
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2012 u 09:09
Od moje još uvijek ni traga života, a vani je već 2 tjedna. Vidim da je bio mraz ali s obzirom da nema ni listiće sumnjam da joj je mogao naškoditi, ako je uopće živa....
Tena 28.3.2010
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2012 u 13:33
dina zagrebi malo koru, ako je ispod zeleno- živa je. Ja tako imam dve lagestremije, jedna već baca male listiće, a druga ni kmrc a živa je. Sve ovisi o uvjetima u kojima je bila zimi čini mi se.
MOOn kak je tvoja?
belica,zagreb
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2012 u 19:36
Najbolje je provjeriti dali je jos ziva tako da se otkine 10-15cm grancice i ako je iznutra zelena onda je ok. Moja je cijelu zimu prespavala i tek je prije 20 dana pocela pokazivati znakove zivota. Jos je nisam iznijela van jer se bojim ovih promjena temperatura, mislim da cu i ove godine cekati do 1.5. jer mi je predragocijena da riskiram.
p.s.Zribal nadam se da ce tvoja biti ok i da ce potjerati nove listice
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2012 u 16:06
I meni se 4 kom. smrzlo, ali ipak su mi ostale po 1 kom.ljubićaste i 1kom. narandjasta pa ću na jesen opet upiknuti. A do jeseni se nadam da ću nabaviti i dr. boje.
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2012 u 17:04
pricekajte jos, potjerat ce one,rano je osobito ako su na kontinentu,meni su neke potjerale a neke jos ne,malo su sad i mraza dobile,kad zatopli potjerat ce
Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2012 u 20:26
Pozdrav,zanima me dali je kasno za ukorjenjivanje reznica bugenvilije,tj.kako se zapravo pelca??? Inače, prekrasna je....pogotovo joj se divimo mi u unutrašnjosti, jer se rijeđe uzgaja kod nas........
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2012 u 00:40
Stefanica.n hoćete reći da ima nade da se probude ove koje su dobile malo mraza. Ja moju svaki dan promatram, ali čini mi se da sam joj presudila jer sam ju prerano iznijela i mraz je uništio nove mlade listiće.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2012 u 08:43
I kod mene NADA UMIRE POSLJEDNJA!
Čekajmo,toplije dane,sada pada kišica,poslije ove,hladne i extremne zime,a kod mene i bure,biti će što moraSmile
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2012 u 11:30
i ja sam u Slavoniji, imam ih godinama, i meni su otisli mladi listici,ali granama nije naskodio ovaj mraz jedino obilno zaljevanje zimus ako je bilo.Potjeraju one i iz korijena, a ja ih ukorijenujem citave godine
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2012 u 14:10
kako ih ukorjenjuješ štefice. Ja imam na moru pored vikendice ogromno drvo, visoko oko 10 m. Zaisat je božanstvena i nije čudo što ju dalmatinci zovu
Bogumila. Nikad nisam pokušala ožiliti. Mislila sam da to jedino ide položenicama, a kako je moja već ogromna grane su dosta udaljene od zemlje, a nemam mjesto gdje mogu evenutalno postaviti neku saksiju i u nju položiti grančicu. Ajde, molim te ako nije tajna, malo nam opiti način kako to radiš
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2012 u 15:09
špludrvenaste i drvenaste grancice od 15 tak centimetara gurnem u zemlju u loncicu i stavim na toplo mjesto a zelene reznice stavim u loncic sa zemljom,zalijem i pokrijem prozirnom vrecicom,koju zavezem za lonac i stavim na toplo,ne uspije svaka se oziliti ali sto ti je veca temparatura prije uspije,drvenaste reznice mogu biti debele kao olovka i prst i ostaje ti da cekas.Ja u tanjuric koji je ispod loncica za tri tjedna stavim zemlje koju stalno odrzavam vlaznom,tako da korjencici izadu van i vidim da se ukorjenila
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2012 u 15:29
pogledajte na 11 stranici ovog foruma kako to radi nasa forumasica, koja je stavila i slike ,ja jos ne znam stavljati slike. sve je lijepo uslikala i objasnila 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 44>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.