Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bugenvilija -bugenvileja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bugenvilija -bugenvileja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 44>
Korisnik
Poruka
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2012 u 19:05
O, stefice, koliko puta sam prelistala sve ove stranice i nisam obratila pažnju na slike i opise naše vrijedne jelse. Ne znam u što sam gledala. Pokušat ću to učiniti ovog ljeta. Zaista šteta koliko sam do sada pobacala grana misleći da razmnožiti ovu ljepoticu mogu samo stručnjaci.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2012 u 16:11
Zapelcane u 12.mj.







Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2012 u 17:13
Da čovjek ne povjeruje kakve će ljepotice izrasti iz ovih biljaka. Meni se čini kao da moja ipak nije smrzla, nego su samo stradali mladi listići. na mjestu gdje je bio najveći od izlistanih listića vidi se novo zelenilo, kao da je ostao dio tog lista ili ide novi. Ja nestrpljiva iz čežnje da ju ne izgubim.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2012 u 17:24
nećes sigurno,potjerat ce,samo da zatopli naočigled ce rasi, 
Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2012 u 21:22
jel može savjet što se tiče pelcanja bugice,neki posebni uvjeti ili????
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2012 u 22:02
Originalno poslano od člana stefica.n stefica.n napisao:

pogledajte na 11 stranici ovog foruma kako to radi nasa forumasica, koja je stavila i slike ,ja jos ne znam stavljati slike. sve je lijepo uslikala i objasnila 


Nemoj biti lijena kao ja. Ljudi nam sve lijepo objasnili, čak i slikali, nama lakše postavljati pitanja i čekati odgovore. Šala mala, ali zaista pogledaj.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2012 u 08:39
evo uradila po tvom savjetu,pregledala Jelicino objašnjenje,zaista je ejdnostavno,sad samo da nabavim reznice i na posao...
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2012 u 16:25
Flover malo ćeš se načekati jer reznice se uzimaju u pravilu u ranu jesen, tj. početkom 9 mj. Tek slijedeće proljeće možeš očekivati malu bugicu naravno ako se uspiješno zakorijene.
belica,zagreb
Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2012 u 18:20
ali pročitala sam na forumu objašnjenje od Jelice da se mogu tokom cijele godine zakorjenjivati,ipak ne ili???
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2012 u 19:29
ja ih citave godine zakorjenjujem,najbolji uspjeh mi je u ljetu,jer je stalno visoka temperatura,rijetka je biljka pa slabo imam priliku nabaviti reznica od boja kojih nemam, a sada tko ima mlade grancice koje istjeraju cvjetaju na vrhovima pa mu je zao zakorjenivati ih. Kad mi odcvjetaju ,kad ih obrezujem stavim grancice isto za zakorjenjivanje pa koja se primi a na jesen nije mi zao obrezati ih i popikati kad ne cvjetaju samo trebaju stalno toplo pa se teze i primaju,bar kod mene
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 06:25
Flover ja sam samo napisala kada se u pravilu uzimaju reznice ali naravno da možeš probati i malo ranije. Sretno s reznicama..
belica,zagreb
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 07:26
Jel rano s obzirom da vrijeme koje imamo na kontinentu iznijeti bugice iz zimovališta? Moja je unutra sva napupila pa me malo strah da joj ovo promijenjivo vrijeme nenaškodi...
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 09:04
Moje su umrle, ubio ih mraz. Znala sam da ih je baka prerano iznjela al ona ima tu žurbu da sve napravi čim prije a ja se nisam usprotivila. Kad sam im rezuckala grane prije mj dana bile su zelene, išla sam jučer provjeriti i sve suho, niti traga zelenilu... smile43
Stradao je i javor jedan, te dvije ruže jesenas posađene, i palma. Koma totalna. Baš sam tužna, a bugice su skupe ko zlato u centrima. Mislim da ih ni neću više nabavljati.
Tena 28.3.2010
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 09:31
Dina, žao mi je zbog gubitka...toga se i ja bojim tako da mi je skoro sve još unutra...osim oleandera, oni su uza zid kuće, tako da su ipak malo zaštićeni...
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 13:15
moje su već vani ali isto ne sve ...
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2012 u 17:54
Originalno poslano od člana belica belica napisao:

Flover malo ćeš se načekati jer reznice se uzimaju u pravilu u ranu jesen, tj. početkom 9 mj. Tek slijedeće proljeće možeš očekivati malu bugicu naravno ako se uspiješno zakorijene.



Slazem se........dugo se treba cekati da naraste, ako se uopce ukorijeni........dok u bauhausu znaju biti na snizenju kada ne cvjetaju.(20-tak kuna)
Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2012 u 20:34
pa ne idem često u bauhaus,jer ga nema u blizini,nažalost u virovitičko-podravskoj županiji,tako da ću morati nekako probat reznicama,a možda naletim negdje na cvijet.....smile64
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2012 u 15:59
jesu li vam potjerale bugice
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2012 u 21:35
Moja je riklnula
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2012 u 21:38
Moon, sigurna si? Pitam zato jer se na mojoj i svima u susjedstvu jedva naziru prvi listići.
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 44>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,199 sekundi.