Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bugenvilija -bugenvileja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bugenvilija -bugenvileja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 44>
Korisnik
Poruka
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 09:40
Moja velika bugica kupljena je isto tako, kao mala, svega cca 15cm. Da je pravilno održavana i orezivana sigurno bi sad bila i puno veća, no to mi nije ni važno jer ju ovako lakše unosim u kuću preko zime. One su stvarno posebne i lijepo ih je imati, da ne čeznemo za morem.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 21:31
pa zapravo odmah sam ju presadila isti dan u veči cvjetar,i super se drži....čim stignem stavim sliku,ali i nije tako mala,vidjet čete....
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2012 u 19:06
Pozdrav svima, evo i ja sam od ove god ponosna vlasnica bugenvilije, klasicne lila cvjetove ima i nadam se da ce joj biti ljepo kod mene :)
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2012 u 15:40
Poceli su prvi cvjetovi




Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2012 u 20:59
keka....Thumbs%20Up
stefica.n.... već cvjeta
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2012 u 21:14
divne su štefica, ova naranđasta je malo mutna slika, ali vjerujem da je fenomenalna boja cvijeta tj. lišća.
I moja je već naveliko spremna za cvat. fotkam i ja svoju uskoro.
belica,zagreb
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2012 u 22:38

Nisam mogla odoliti pa sam se danas ponovila jednom maleckom bugicom 'Vera Deep Purple'

 
 
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2012 u 12:09
Kad god odem na more,uvijek se divim ovom divnom cvijetu,jer je velicanstven!!!
sutnja je zlato....
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2012 u 17:26
evo moja konačno krenula


belica,zagreb
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2012 u 00:19
Moje štrajkaju ili su suhe, čekat ću..
Rijeka

Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2012 u 23:30
Bravo belice, sad će biti radosti za oči i dušu. Mira K štrajkaju od cvijeta ili lista. Ako su žive i olistale procvjetat će, ali ako nisu olistale pa su suhe, onda
Ja se moram pohvaliti, ovo su moje. Ovo je moja stara koju sam uz potporu moon orezala i evo rezultata. Prekrasan i zdrav list. Istina imali smo malo problema s lisnim ušima ali smo se uspjeli riješiti. Počeli su rasti cvijetni listovi (tako ih ja zovem) ali su još majušni pa se ne vide na slici. Bit će na idućoj i cvijet. Za sada:



U međuvremenu, dok velika ne procvjeta malecka me raduje jako. Kad sam ju kupila, u svibnju, bila je visoka 10 cm. Nakon presadnje opali su svi cvjetovi, ali ona nije oklijevala da me nagradi za novu zemlju, evo rezultata:

Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2012 u 10:20
Zribal, prekrasna je i jako velika, kol dugu ju imas vec?
Ja sam svoju nabavila ove god i sad tako ljepo raste i poceli su cvjetici, predivna mi je, cim mi muz stavi lojtrice slikat cu da vam pokazem
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2012 u 12:49
Ova veća bugenvilija visoka je cca 70 cm. Kupila sam ju prije četiri godine u Pevecu. Bila je jako mala, nekih 10 cm. Nikakvu osobitu njegu nije tražila. Treba ju redovito zalijevati i dati joj što više sunca. Povremeno prehraniti gnojivom za cvijetnice. Posudu sam mijenjala onda kad korjenčići počnu izvirivati iz rupica na dnu posude. Preko zime, na kontinentu obavezno unijeti u negrijanu prostoriju. Lišće opadne za par dana, a to je zbog nedostatka svjetlosti. Preko zime zemlju održavati lagano vlažnom.

Ovu malu sam kupila prije mjesec dana u kauflandu. Zadivljujuće lijepo raste i cvjeta. Malo je cvijeća koje tako obilato cvjeta i ja ju jako volim.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2012 u 22:42
zribal smile55prekrasno izgleda i velika i mala. Radujem se što je ova velika sad postala prava bujna ljepotica smile126
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2012 u 23:43
Hvala moon, za komplimente, ali posebno za savjete, vidiš kako smo je lijepo "podigle", počela je pupati, jako se radujem.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2012 u 12:44
Bravo zribal, mala nova slatkica je prekrasna tako malena i rascvijetana.
Moja životinja je već navelike krenula u cvat, malo je prevelika za loviti u kadar, pa evo djelić . A i lijena sam izvlačiti je da bih ju pošteno uslikala LOL


belica,zagreb
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2012 u 14:47
belica...krasna je
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2012 u 15:12
Prekrasna, prekrasne boje. Je li ona zaista ovako lila ili je to neki svjetlosni efekt fotoaparata.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2012 u 16:12
Belice,prekrasna ti je bugica Clap
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2012 u 20:04
Moon, hvala ma osječam se ispod nje kao na moru LOL
Zribal, slikana je ujutro kad nije bilo sunca, nije nikakav efekt, ovisi o osvijetljenju boja vjerojatno.
Stefica, a tek kad mi tvoja stasa, lijepo je krenula. Imala bih ja i druge, ali velike narastu pa ih ne nabavljam radi prostora, tko bi to sve zimi smjestio.
belica,zagreb
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 44>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.