Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bugenvilija -bugenvileja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bugenvilija -bugenvileja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 44>
Korisnik
Poruka
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2007 u 07:48
Donata prekrasna je.Thumbs%20UpHeart Bijelu još nisam vidjela. Ove godine ih je kod nas bilo na tržnici svijetlo narandžastih i tamno crvenih.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2007 u 08:43
Originalno poslano od člana green-coloris green-coloris napisao:

Originalno poslano od člana Donata Donata napisao:

Čak sam ćula da je zovu i bugomila..Confused
Krivo.
Drugi naziv je Bogumila ( Bogu mila ) a ne bugomila.Smile
 
Ja živim u okolici Dubrovnika. Ovdje su bogumile jako česte. Kako je Dubrovnik ipak najtopliji dio Hrvatske, ovdje one mogu biti vani cijele godine bez zaštite.
 
U svom vrtu imam tri bogumile, svaka različite boje.
Najstarija je svijetlo-ljubičasta ( koja je postala pravo stablo ).
Osim nje još imam crvenu i narančastu.
 
Namjeravam posaditi i tu bijelu. Jako je lijepa.


Green-coloris....a oce bit slikica? Wink
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2007 u 22:18
Originalno poslano od člana green-coloris green-coloris napisao:

Originalno poslano od člana Donata Donata napisao:

Čak sam ćula da je zovu i bugomila..Confused
Krivo.
Drugi naziv je Bogumila ( Bogu mila ) a ne bugomila.Smile
 


Različiti krajevi različiti nazivi...čak je zovu i bugenvileja....a da tek čuješ naše bodule....to se nemože ni riječima izraziti te samoglasnike...Big%20smileBig%20smile
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2007 u 09:41
rascvjetane grane bugenvilije u dvorištu moje mame na Braču, čak joj ni lastin rep nije mogao odoljeti
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2007 u 09:57
smiley_105Lana prekrasne susmiley_69
Ne znam jel mi ljepša ona bijela ili ova.Sad kad ovo pišem mislim si,zakaj bi uopće trebala znati koja je ljepša.Sve su očaravajuće i ne mislim ih rangirati.Jedino ne znam da moram birati za koju bi se odlučila.Srećom(ili nesrećom) ne moram birati samo im se divitismiley_57
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2007 u 10:19
U pravu si. Bugenvilija ne podnosi niske temperature tako da kod nas ne može vani prezimiti. Ova je stara preko 30 godina i ima veliko deblo. Problem je bio na početku ljeta jer joj je popucalo puno grana od velike težine cvijeća kad je bila velika oluja. Ali odmah je istjerala nove grane i ne da se.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2007 u 10:22
Lana ti imaš nekog iskustva sa njima.Da li bi one mogle kod nas u teglama velikim biti,pa da se unesu u kuću zimi? I koliko dugo im treba da narastu? Recimo da zapelcam,nakon koliko vremena bi bila tako, do metar,u tegli naravno?
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2007 u 10:33

Kod nas u teglama može samo je treba skloniti zimi. Sve jače grane svaku jesen treba skratiti za trećinu, a slabe ukloniti. Bugenvilija voli malu kiselost tla. Kad kupiš već odraslu biljku raste dosta brzo. Kod nas ih bude na tržnici u proljeće i nisu skupe. Mislim da su ljetos bile oko 60-tak kuna. Moji je svi imaju na moru pa se nisam upuštala u uzgoj na kontinentu.

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2007 u 10:42
Hvala ti,ja si sve mislim da si kupim za terasu za sljedeće ljeto.Zato me zanima koliko brzo iz pelcera raste jer kako sam krenula neću sve cvijeće moći preko zime u kući držati,pa sam mislila u jesen zapelcati.Da sljedeće godine stavim mladu biljku van.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2007 u 18:41
ma sta da radim moja se pocela susiti tj listovi joj se suse
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2007 u 18:31
smiley_163  dali ima neko odgovor
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2007 u 21:15
Lana prekrasna jeHeartClapClapClapClap

Dina jesi li je stavila na balkon????....treba biti vani...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2007 u 21:22
pa na balkonu je zastice3na od vjetra i jakog dnevnog sunca
a posađena je u glinenu saksiju
Na vrh
green-coloris View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 28 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje green-coloris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2007 u 21:39
One vole jako sunce. Ne treba ih sklanjati sa sunca. Samo ih često zalijevaj.

Ažurirao green-coloris - 01 Rujan 2007 u 21:42
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2007 u 21:50
smiley_57hvala
Na vrh
Caca View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 01 Rujan 2007
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 83
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Caca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2007 u 17:11
pokusacu ako budem umela da vam posaljem slike mojih bugenvilia u cvatu.
imam belu, narandzastu, crvenu, ljubicastu i ljubicastu sa sarenim listovima.
Na vrh
Caca View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 01 Rujan 2007
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 83
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Caca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2007 u 17:12
Ipak ne umem da posaljem slikuCry.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2007 u 17:44
Caca,samo malo truda i uspjet ćeš.A ja nestrpljivo čekam te ljepotice
Na vrh
Caca View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 01 Rujan 2007
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 83
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Caca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2007 u 11:57
evo pojusacu.
DSCN2805.jpg%20image%20by%20cvijet-info
Na vrh
Caca View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 01 Rujan 2007
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 83
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Caca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2007 u 11:59
DSCN2804.jpg%20image%20by%20cvijet-infoEmbarrasseduspela sam.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 44>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,195 sekundi.