Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bugenvilija -bugenvileja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bugenvilija -bugenvileja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627 44>
Korisnik
Poruka
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2012 u 00:15
Originalno poslano od člana vijolica vijolica napisao:

Hvala ti baš ču probatiPa javim rezultat.
DogovorenoThumbs%20Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2012 u 19:14
bebolina......supeeer
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2012 u 04:47
odlično, nisam do sad nikad probala, morati ću i ja probati ...
belica,zagreb
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2012 u 19:01
ona moja malecka upravo je počela treći krug cvjetanja
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2012 u 19:23
sitna, ali dinamitna ! Clap
belica,zagreb
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2012 u 19:36
Bravo @moonClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2012 u 08:19
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Prije dva tjedna sam ih stavila u vodu i svi su se zakorijenili. Danas sam narezala "naramak" novihTongue LOLu istu tu vodu iz koje sam prvu turu izvadila. Vodu ne mijenjam, samo je po potrebi dodam. Probaj, baš je gušt iz dana u dan gledati kako se korijenčići gurajuWink
Clap Bebolinasmile177Jedva  čekam da probem. Probala sam bez uglja  u vodi sa vrbinom korom i nije išlo. smile79
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2012 u 14:37

šarenolisna pustila tek nekoliko pupova
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2012 u 17:08
Uh svejedno ti je prekrasna, moram priznati da šarenolisnu još do sada nisam niti vidjela. Kako si ti meni ono rekla- pričekaj, biti će ti još lijepša kad još malo naraste...
belica,zagreb
Na vrh
mslm View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mslm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2012 u 19:10
Pozdrav nova sam ovdje!
Kupila sam proljetos bugenviliju u Baumaxu,bila je sva jadna,lišće je otpadalo i imala je 2 cvijeta samo. Posadila sam ju,bila je mala kao malo drvce oblik. e sada meni super napreduje na južnoj je strani, dijeli posudu sa surfinijom i ne buni se. Sada planiram surfiniju maknuti i unijeti ju u stubište,ali me zanima kako da ju podrežem u proljeće kada je drvce nisko,meni se dosta proširila sastrana i padaju grane dole.jel mi može netko dati savjet?


Na vrh
mslm View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mslm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2012 u 19:13
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Cure, eksperimentirala sam s zakorjenjivanjem reznica na zdravo-seljački način, pa tako i s bugicom..sve su reznice pustile korijen!smile186
U dublju sam čašu ulila destiliranu vodu u koju sam dodala nekoliko komadića drvenog uglja i samo mali prstohvat hormona zakorijenjavanja, sve fino pomješala i stavila brdo reznica unutra. Nema reznice koja nije pustila korijenčić!


Kada si rezala reznice? Sa listićima ili?
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2012 u 20:19
mslm.....krasna ti je bugica i da se baš lijepo orezati. Ona je malo drvce, znači ako je pustila koju grančicu na deblu, nju makni odmah čim ju primijetiš. Bugica se orezuje u proljeće, ne znam di si - more ili kontinent, kad prođe vrijeme da bi ju mraz mogao uništiti, kreni u rezanje i to tako da joj formiraš već postojeći onlik kugle (krošnja), možeš ju odrezati skroz do gustog dijela krošnjice ona će , kad krene potjerati mlade grančice, i ona i cvjeta na novim granama, kad odcvijeta ukloni cvijet i te male grančice, a što ju više piniciraš, više će zgusnuti krošnjicu u obliku kugle i imat ćeš cijelu cvjetnu lopticu
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2012 u 23:49
Originalno poslano od člana mslm mslm napisao:



Kada si rezala reznice? Sa listićima ili?
Da, listiće sam porezala, samo sam ostavila nekoliko listića pri vrhu, ali i njih skratila.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2012 u 23:58




Imam bugenvileju, dobila sam je iz Grcke, svijetlo ljubicastog cvijeca. Rasye kao drvo ali je mnogocvjetna. Mnogo volim bugenvileju ali nemam sulove preko zime za nju tako da ne vjerujem da ce opstati. Da zivim negdje na jugu imala bih je sigurno uz kucu i to onu jarko ruzicastih cvjetova.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2012 u 00:11
Originalno poslano od člana Zelena_oaza Zelena_oaza napisao:

  

Imam bugenvileju, dobila sam je iz Grcke, svijetlo ljubicastog cvijeca. Rasye kao drvo ali je mnogocvjetna. Mnogo volim bugenvileju ali nemam sulove preko zime za nju tako da ne vjerujem da ce opstati. Da zivim negdje na jugu imala bih je sigurno uz kucu i to onu jarko ruzicastih cvjetova.
Slatkica jeSmile pokušaj je sačuvati, stvarno bi bila šteta da smrzne
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2012 u 07:53
Originalno poslano od člana mslm mslm napisao:




Dobro došla,čuvaj svoju bugicu,dobro je ovu zimu čuvaj,da se veselimo zajedno ,na proljeće.
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
mslm View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mslm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2012 u 14:54
hvala na savjetima,iz Zagreba sam,neznam još samo na kojoj najnižoj temp. može biti vani,rano mi ju je još unositi jer je preko dana još lijepo jedino je ujutro 10-13 stupnjeva??
Hvala na dobrodošlici.
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2012 u 15:32
Bebolina...ja obozavam mediteransko rastinje, a onda kad dodje zima..."Kuku meni, sta cu sad"...I uvijek kazem da cu bataliti sve sto nije za ovo podneblje a onda kada dodje proljece ja opet sve po starom. Moja je kuca sva pod radijatorima, cak i garaza, nemam podrum, vazduh je suv, jedva zimi odrzavam i ovo kucno cvijece a kamoli olijandere, bugenvileje...to nema sansi kod mene da opstane...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2012 u 15:49
Originalno poslano od člana Zelena_oaza Zelena_oaza napisao:

Bebolina...ja obozavam mediteransko rastinje, a onda kad dodje zima..."Kuku meni, sta cu sad"...I uvijek kazem da cu bataliti sve sto nije za ovo podneblje a onda kada dodje proljece ja opet sve po starom. Moja je kuca sva pod radijatorima, cak i garaza, nemam podrum, vazduh je suv, jedva zimi odrzavam i ovo kucno cvijece a kamoli olijandere, bugenvileje...to nema sansi kod mene da opstane...
Sve mi je ovo poznatoLOLTongue
Nabavi ovlaživać zraka i svo cvijeće zguraj oko njega. Ja  u staklo zatvaram jednu natkrivenu terasu, gdje je već montiran ogroman radijator da se moje egzotično bilje osjeća kao doma. Tu je i rasvjeta koja će se paliti na tajmer a koja će tijekom cijele zime izigravati sunčekoLOLTongue  
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2012 u 20:55
Zelena oaza - naprotiv, ako ti je tako toplo onda tvoja bugenvilija može cvjetati i po zimi, samo ju još stavi uz prozor ili bolje još ako imaš neku staklenu stijenu da ima što više svjetlosti + još toplina grijanog prostora daju odlične uvijete za cvijetanje bugice tijekom cijele zime
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627 44>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.