Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bugenvilija -bugenvileja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bugenvilija -bugenvileja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2425262728 44>
Korisnik
Poruka
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2012 u 08:32
mslm, tvoja bugica divno napreduje,i ja sam sebi uzela onu grmoliku u baumaxu da joj dam sansu u zg i super je. Tvoja je prekrasna, te stablasice su jako brzo prodane kad su otisle na snizenje.
Sad moram pokusat zakorjenit koju reznicu pa cemo vidit dal ce tbiti uspjeha.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2012 u 09:57
Moon, Bebolina...nije meni problem toplota, nego suv vazduh u kuci usljed parnog grijanja. Kod mene je zimi toplije u kuci nego ljeti, grijanje je maximalno, toliko je suv vazduh da i mi u kuci osjetimo kako nam se susi koza ili sluznica nosa. Pola radijatora sam iskljucila ali dzaba je. Bebolina spominje ovlazivac vazduha...ja sam obisla Beograd uzduz i poprijeko nigdje ga nisam nasla. Ova bugenvileja je vec jednom prezimjela u garazi ali je docekala proljece sva jadna, ofucana...pa sam je onda odsjekla do zemlje i lijepo mi je napredovala preko ljeta. Mogu ja imati bugenvileju ovako malu, ali ja bih da ona nastavi rasti na proljece a ne da je sijecem do korijena, pa dok ona poraste i procvjeta u tom dodje i jesen i vrijeme za unosenje.
Na vrh
mslm View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mslm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2012 u 14:39
moja će u hodnik koji ima staklenu stijenu kao prozor,ispod je tanki radijator ali ne mislim kuriti ovu zimu jer je to hodnik između 2 stana,tj. samo se prolazi kroz njega,možda malo upalim tek toliko radijator. Ima parnih ovlaživača u Merkuru,bar kod nas u Zg. ja ga imam.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2012 u 21:24
Zelena oaza...stavi si ukrasne posudice za vodu na radijatore i zrak će biti vlažniji, a biljka može dobiti vlažnost tako da joj cvijetnjak u koji je posađena staviš iznad većeg podmetača za cvijetnjak koji je uvijek napunjen vodom, cvijetnjak izdigneš iznad te vode s nekim džačima (npr. kamenčići...) važno je jedino da ti cvijetnjak ne dotiće vodu, ja da sam na tvom mjestu bih tako pokušala
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2012 u 21:47
Ovako izgledaju reznice nakon dva tjednaThumbs%20Up u koktelu o kojem sam stranicu prije tipkala!

Danas sam ih posadila u zemlju, pa šta budeEmbarrassed
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2012 u 06:08
hm... zanimljivo Bebolina... popratiti ću obavezno da vidim kako će napredovati.
belica,zagreb
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2012 u 18:11
Bebolina, ponukana ovim tvojim zakorjenjivanjem danas cu i ja pokusat samo bez drvenog ugljena jer ga trenutno nemam, nadam se da ce se i ovako ukorjenit, javim za par tjedana kakvi su rezultati, nadam se da ce i meni uspjet, a tebi svaka cast
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2012 u 20:31
Moja malecka u cvatu
 
 
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2012 u 22:44
Prekrasna je moon, tako izdašno cvate cijelo ljeto. S njom će tek iduće godine biti pravo uživanje. Mislim da smo se u isto vrijeme ponovile ovim ljepoticama. Moja, kao i tvoja, cvate četvrti put ovog ljeta, pa to je zaista sa svaku pohvalu. Ja ću moju morati hitno presaditi u posudu od terakote, trenutno je u plastičnoj i vjetar ju je toliko puta prevrnuo da sam bila jako žalosna zbog toga, ali eto, izdržljiva biljčica, sve je preživjela.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2012 u 22:54
zribal.....ja sam mrvicu iza tebe kupila ovu malecku, baš me oduševila, jedino me malo frka prezimljavanja.
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2012 u 05:50
Ma ne brini , biti će joj dobro na nekom svijetlom , negrijanom mjestu... tu i tamo malo vode, tek onoliko da se korijen ne zasuši skroz.
belica,zagreb
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2012 u 09:46
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2012 u 12:37
Nemaš problem ako u svom životnom prostoru za nju možeš osigurati prostoriju koja ne smrzava. Bilo bi bolje da je svijetla i oko 15c, ali mislim da joj neće biti ništa bilo gdje u kući osim uz radijator. Kažu da ako ima dovoljno svjetla može skromno cvjetati cijelu zimu. Ja imam istu dilemu jer više ne živim u stanu u kojem je velika odrasla. Ona je tamo imala idealne uvjete - negrijanu staklenu lođu, ali se zato svako ljeto morala seliti kod svekrve u dvorište jer kod mene u stanu ljeto ne bi preživjela. Kod vas na jugu se puno i ne grije i mislim da će to sve boti ok.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2012 u 15:04
cvjetne,dobro čuvajte svoje bugice!
 
draga Moon,prekrasna ti je!
draga zribal,prekrasna ti je!(vidim da se sve ispravilo,pa sa si opet na cifu)smile113
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2012 u 15:12
Je, draga Belina, hvala ti. Od jučer pnovo mogu na forum, odnosno mogu pisati postove. Baš me to mučilo jer nisam mogla poslati ni jednu pp, pa ni adminu, e, ali zato imam tebe, pusa.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
tačkaćica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 09 Listopad 2012
Status: Offline
Bodovi: 245
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tačkaćica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2012 u 20:45
Originalno poslano od člana stefica.n stefica.n napisao:

Na vrh
tačkaćica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 09 Listopad 2012
Status: Offline
Bodovi: 245
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tačkaćica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2012 u 20:46
prekrasna boja,gdje ima toga za kupiti?
Na vrh
tačkaćica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 09 Listopad 2012
Status: Offline
Bodovi: 245
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tačkaćica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2012 u 20:53
vau bijele,narančaste...nisam imala pojma da ima u raznim bojama
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2012 u 01:11
Dugo nisam bila na ovoj temi. Moje bugice slabo cvjetaju ove godine. Bijela nije uopće cvijetala dok tamna ljubičasta nešto malo. To su ove u vazama dok vrtna tek sada cvjeta...

sutra je novi dan
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2012 u 06:56
belice bugenvile tvoje mame su prelijepe, davno nisam vidjela ljepših, rascvjetanijih...
kako ih ona orezuje?
ajde je pitaj pa napiši jer ja nemam pojma o tome, a znam da još nekog s foruma živo zanima Wink

ja imam onu "crvenu", tj. nije crvena nego intezivno roza
lani mi je prelijepo cvjetala u proljeće, nije bilo listova, ali cvjetova ko u priči
ove godine ništa, kasno je potjerala listove, a cvjetiće ima tek sad i to tek par minijaturnih na krajevima grana

čula sam da se sve osim roze koja kod nas može prezimiti vani, orezuju u ovo doba, nakon cvatnje

mislim se da svoju orežem prije unošenja pa što joj bude

štefice imaš predivne boje, a šarenolisna je prava egzota Clap
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2425262728 44>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,340 sekundi.