Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bugenvilija -bugenvileja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bugenvilija -bugenvileja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3435363738 44>
Korisnik
Poruka
frenky View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frenky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2014 u 19:56
kako uzgojit bugenvilu u zagrebu? ovoj mojoj sto sam prosle godine kupio nesto zima pa odbacila sve listove sirota
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
piperita View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2014
Lokacija: Južna
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje piperita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2014 u 13:46
Dobar dan! Prvi put se javljam iako sam već pronašla poprilično korisnih svjeta na forumu.

Molila bih savjet u vezi moje gotovo dvogodišnje bogumile. Riječ je o kultivaru Bugainvillea 'Vera Deep Purple', patuljastoj bugenvili u posudi. Naime, sve što mogu pronaći o tom kultivaru ne pomaže mi, jer cijelu zimu nije prestala cvjetati. Sad su joj otpali svi listovi, ostalo je samo po nekoliko cvijetova na vrhovima grana. Htjela bih je razgranati, ne usudim se rezati jer ne znam što bih rezala (a i krenuli su novi pupovi).
 Živim na krajnjem jugu, i planiram je u dogledno vrijeme posaditi vani u zemlju, ali zasad bih je držala u posudi na balkonu.
Fotografija je iz siječnja, dok još nije sve otpalo. Što ću s njom?

-

Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2014 u 17:46
Vera je maleni kultivar bougainville, pošto je cvala čitavu zimu i nalaziš se na jugu, pretpostavljam da je vrijeme ok, tj ima dovoljno sunca i topline. Uzrok može biti po meni možda crveni pauk, on voli napadati bugice, pa pogledaj na poleđinu listova da li ima sitnih piknjica od ugriza jer pauka ćeš teško uočiti.
 Ova vrsta i je pogodna baš za tegle, neznam koliko je velika jer slika se nevidi nažalost, ali slobodno ju možeš orezati i snažnije, ili možeš samo pincirati vrhove kako bi se popunila i razgranala, jer ona cvate na novim izbojima.

Eto nadam se da sam barem malo pomogla iako je teško bez slike.

belica,zagreb
Na vrh
piperita View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2014
Lokacija: Južna
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje piperita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2014 u 17:52
Hvala belica, izgleda da se slika ne vidi jer nije podignuta na internet, a za to ću trebati više vremena. 

Rekla bih da je s mojom bogumilom sve u redu, iako joj je na vrhu ostao jedan jedini pricvjetni list (slika mog profila pokazuje kako je to izgledalo prije dva mjeseca), ali niže je vidljivo nekoliko mjesta na kojima je počela "udarati".  Sad se spremam zažmiriti i skratiti dvije postojeće grane.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2014 u 07:58
piperita, skrati je slobodno, ne boj se, ništa joj neće biti, samo će se zgusnuti, što više novih izboja ima, više će i cvasti. Smile
Na vrh
frenky View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frenky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2014 u 00:54
i ja imam veru deep purple, unio ju zimus na negrijano stubiste na juznu stranu,nema nesto previse sunca al ima par listica novih, ne zalijevam nego rijetko. kad ju mogu na balkon?
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2014 u 05:32
Samo da škicnem što ima novo na temi, a odgovoriti na tvoje pitanje ne bih znala. U stvari, da imam bugicu, pričekala bih s iznošenjem dok se ne stabilizira vrijeme. Ipak, nekako mi ljepše izgleda kad uđemo u travanj, iako to ne garantira da neće biti mraza. 
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2014 u 11:24
Ja ih imam puno i davno sam ih iznijela na terasu.Zimovale su u hladnoj prostoriji i odbacile su lišće.
Od kada su vani sve su potjerale i izbjegla sam da mi puste tanke,blijede grančice koje propadnu vani.
2-3 jutra je bilo mraza ali navečer prebacim najlon preko njih i ništa im nije.

Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2014 u 12:02
Da, to je zaista logično. Vani su, a ipak im mraz ne može ništa (pod zaštitom), a za korijen ne smeta jer ne smrzava. Znači, može tako rano van, dobro je to znati, namjeravam kupiti bugicu prvom prilikom.
Na vrh
piperita View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2014
Lokacija: Južna
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje piperita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2014 u 22:48
Evo da javim da mi je vera poludila čim sam je prikratila, udara na desetak mjesta na ukupno 30-tak cm dugim granama. 

Ako ostanu svi pupovi, bit će to bogati grmić.
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2014 u 15:45

dvije mlade tek zakorjenite
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2014 u 15:51

i stare su lijepo potjerale Clap
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2014 u 21:01
ide to tebi od ruke, svaka čast Thumbs Up
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2014 u 23:50
Stfice.n daj objasni,molim te kako ti to zakorjenjivane uspjeva
Meni neće pa neće
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2014 u 17:34
I meni, molim, stefice! Isto mi neće i gotovo, nikako da ih zakorijenim.
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2014 u 19:17
Pogledajte na 34.str, ima opis i slike mladih bugica,ove sam stavila 15.02. kad sam ih šišala u zemlju i pokrila vrećicom i stavila na jako toplo mjesto.
Ne volim baš ožiljavati poludrvenaste reznice, zelena reznica,pod vrećicom i na toplom primi se skoro svaka, pokušajte i puno uspjeha Wink
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2014 u 20:10
Hvala! Smile Malo je teže doći u veljači do reznica. Dobila sam ih prošle godine u kolovozu dok smo bili na moru, cijele grane, rezucnula, popikala, čekala sve do prije par mjeseci i ništa, samo se sve skupa osušilo. A, ništa - probati ću opet... Approve
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2014 u 20:50
Bugice,krivo si svatila, napisala sam da više volim ukorjenjivati baš te ljetne grančice.
Stavi ih u zemlju,pokrij vrećicom i zaveži gumicom,stavi na toplo i sigurno će koja pustiti korjenje.
Ove u veljači sam stavila slučajno jer mi se blizu našla posuda sa zemljom.
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2014 u 23:45
hvala Stefice!
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2014 u 08:55
Originalno poslano od člana stefica.n stefica.n napisao:

Bugice,krivo si svatila, napisala sam da više volim ukorjenjivati baš te ljetne grančice.
Stavi ih u zemlju,pokrij vrećicom i zaveži gumicom,stavi na toplo i sigurno će koja pustiti korjenje.
Ove u veljači sam stavila slučajno jer mi se blizu našla posuda sa zemljom.


Sory, tek sad vidim da sam prebrzo pročitala tvoj post. Morati ću negdje posuditi grančice, opet u osmom mjesecu. Wink Možda mi ovaj put uspije. To onda uzmem samo vrhove? Embarrassed
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3435363738 44>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,235 sekundi.