Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bugenvilija -bugenvileja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bugenvilija -bugenvileja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 44>
Korisnik
Poruka
maya View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2008 u 12:23
Mojoj bogunvilei otpali svi listovi,kad sam se vratila sa odmora ona olistala,preporodila se.Sad samo ne znam da li ce ove godine stici da procvjeta tj.obrazuje brakteje.Ali nema veze bitno je da je ona prezivjela!smile213
Nije isto zivjeti i biti ziv!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Sensa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Ožujak 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sensa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2008 u 21:40
Joj stoje mi one bugice u glavi sa izlozbe u Rijeci. Prolazih danas pored ugledah je i ne odolih joj. Moja tiha ceznja su one bele i rozikasto bele sa izlozbe. ima li neko takve, da postavi slike.
A evo moje meni puno drage.

Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2008 u 13:55
Sensa, divno ti se uklopila sa tim belim korpama samo ako nastavis ovako da "useljavas nove stanare" moracu uskoro da ti ponudim nuzni smestaj  Wink
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2008 u 09:46
Je li netko uzgojio bugicu iz reznice?
Ja mislim ovo ljeto donijeti s mora reznice, to znači sredinom 7. mjeseca.
Na linku od iris sam čitala neke savjete, da li je netko već radio po tome?
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2008 u 09:18
Jao napale mi neke male beštije bugenviliju.Napad je na listove koji su dobili lagane tamne mrlje i na vrhovima grana gdje su mladi listovi nalaze se sićušne zelene beštijice.Takos e ti mladi listovi frču zbog tih beštija.Špricala sam sa Biokilom.Frka mi je i zbog ostalog cvijeća da to nešto ne prijeđe na njih.Upomoć!!!smile226
Na vrh
maya View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2008 u 09:05
Mogla bi i ostalo cvijece malo naprskati preventivno,narocito mlade vrsne
 djelove. Samo si obezbjedi dovoljnu kolicinu pesticioda. A mozes i nezarazene biljke naprskati nikotinskim rastvorom i to pomaze.
Nije isto zivjeti i biti ziv!
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2008 u 21:57
Originalno poslano od člana ljiljana3 ljiljana3 napisao:

Je li netko uzgojio bugicu iz reznice?
Ja mislim ovo ljeto donijeti s mora reznice, to znači sredinom 7. mjeseca.
Na linku od iris sam čitala neke savjete, da li je netko već radio po tome?


moj tata ih svake godine razmnozavai pomocu reznica
ali on uzme reznice u kasnu zimu ili rano proljece - kad oreze odraslu biljku
onda te gole grancice (duge nekig 15ak cm) stavi u posudu sa zemljom i redovno zalijeva i do ljeta mu vise od pola uspije potjerati
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2008 u 15:11
Evo uspjela sam spasiti moju bugenviliju i evo je,nije jako velika ali je meni draga.Stavila sam je na terasu da mogu u njoj uživati.

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2008 u 21:42
Baš dobro da si stavila slikicu, sada ćemo i mi u njoj uživati.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 08:33
Predivne su vam bugice.Ja sam ove godine kupila, pink, bijelu i crvenu ali mi nisu cvjetale.Kada sam ih kupila bile su onako sa zutim listovima.Kasnije su se oporavile, izrasle grane ali od pupa ni traga.
Stavljala sam im prehranu ali nema cvjetanja.
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 09:11
Možda nisu na suncu,mislim da one vole jako puno sunca?
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 11:44
Jesu da znas na jakom suncu pa se listovi obore.
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 12:06
Onda trebaju vode.Tu na ovom sajtu piše da ju treba ponekad zalijevati i dva puta dnevno,pa i ja sam ju ponekada zalijevala ujutro i navečer.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 12:30
zalijevam ali se plasim da ih ne ubijem posto sam imala lose iskustvo sa vodom.Mnogo biljki sam ubila zalivajuci.
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 20:34
ja sam negdje na forumu pročitao da joj trebaju šokovi da bi cvala.pa ja onda jednom ju dobro zalijem i onda ništa recimo dva dana.i cvate cijelo vrijeme.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2008 u 17:46
Moja bugenvilija - još malo pa idemo u zaklon Unhappy.
Samo jednu godinu su mi dvije ostale vani i neću to ponoviti. Ostala sam bez njih.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2008 u 17:51
Ova je preživjea pad sa 2. kata. Mazili smo je i uspjeli !
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2008 u 15:39
baš su krasne!
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2008 u 17:24
Ja sam svoju unijela prije petnaestak dana, zbog straha da joj ne bude hladno. Čim sam je unijela otpali su svi cvjetovi u jednom danu, listovi također, ali evo vidim male listiće da kreću, valjda će biti sve u redu. Hoya, divne su ti!
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2008 u 19:08
Ajde da se nadamo da im je vrijeme za otpasti, Na slici se ne vidi mnoštvo žutih listova, a vrt je pun ljubičastih cvijetova. Svakim danom sve je golija.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 44>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,236 sekundi.