Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bugenvilija -bugenvileja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bugenvilija -bugenvileja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4041424344>
Korisnik
Poruka
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2014 u 19:13
Hvala, budem je spremila na tavan (u tegli je na balkonu) jer se kod mene temperatura zimi spušta puno ispod nule, čak do -17. Ružmarini i lavande uredno prezimljuju u vrtu, zaštićeni kukuruzovinom i "krumpirovim" vrećama, no mislim da nema šanse da i ona preživi na taj način.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
MARINA L. View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Listopad 2014
Lokacija: Duga Resa
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MARINA L. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2014 u 19:25
Hallo,zovem se Marina i oduševljena sam bugevilama.Moja je tamno ljubičasta i raste u tegli.Zbog najavljenih mrazeva sklonila sam je na tavan i odmah je bacila svo lišće.Da li da je odmah orežem(jedna mi se tako osušila) ili vratim na sunce?Predivno je cvjetala cijelo ljeto i bilo bi mi jako žao da se osuši.Trebam HITNU pomoć!!Confused

Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2014 u 19:46
Marina ,bugica je listopadna i normalno da je odbacila lišće, a za orezivanje moraš znati koja je vrsta, jer ne orezuju se svake bugice isto.
Ostavi je na tavanu, i jako,jako pažljivo sa vodom,kad vidiš da je baš potpuno suha stavi joj samo malo vode.
za orezivanje bi trebala staviti sliku i nadam se da sam ti bar malo pomogla.
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2015 u 18:14
Evo kako je moja izgledala u 12.mjesecu prije nego sam je sklonila u garazu na zimovanje: 

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/bougenvillea/76511.aspx -

A cudno je da i sada na sebi drzi i listove i cvijet, samo sto su boje manje intenzivne nego ljeti. Bice mi neobicno kada je trebanem u 2. mjesecu rezati, jer dosad nikad nije toliko listova i cvijeta zadrzala.

Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2015 u 07:25
Jako ti je lijepa bugica i predivnu boju cvijeta ima. Smile
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2015 u 09:27
Divna je! Bravo! smile169
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2015 u 00:09
Hvala Wink kada je budem orezivala pobosti cu nekoliko reznica da se zakorijene prije ljeta. Jedino mi je zao sto ne moze ovdje da prezimi vani Unhappy
Vidjala sam je u dalmaciji u dvoristima kako se penje po zidovima kuca... ali ovdje je evo  ove zime bilo -7C 
smile118
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2015 u 09:15
Meni njeno zakorijevanje ne ide od ruke. Probala sam dvaput i oba pokušaja su neslavno završila. Ali, svakako vrijedi probati. Držim fige da uspije. Smile U Dalmaciji su ogromne i prekrasne. Na kontinentu nema šanse da prežive, to bi morala biti stvarno blaga zima. Kod mene bude i -15, -17, kako koje zime. Ova je nešto blaža.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2015 u 12:33
Evo jedna novost, moja bugica se probudila iz zimskog sna i polako pušta listiće... Nadam se da e ove godine bolje napredovati nego prošle kad je kupljena... imala sam gadnu borbu s njom i odbacivanjem listića. Big smile Kakvo je stanje s vašima? 
Na vrh
bilo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Listopad 2014
Lokacija: na jug
Status: Offline
Bodovi: 27
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bilo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2015 u 18:17
Moja bugica jos cuti.Lisce joj je otpalo i sad su gole grane.Ovo joj je prva zima,pa ne znam kako ce se ponasati
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2015 u 11:29
Moja   je orezana prije  20 dana  tek ,  a  prva joj je  zima    ,  lisca nema 
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2015 u 16:48
Ja sam svoju danas orezala a nekoliko sam grancica i pobola u saksijice pa cemo vidjeti sta ce biti od njih jer koliko sam ovdje citala jako ih je tesko zažiliti reznicama smile127 Javim vam negdje za mjesec dana ako bude kakvog uspjeha, pa drzite mi fige!smile188
Što se tiče izleda moje bugice, i sada na sebi ima isto lišce i cvjetove od kada sam je stavila u garazu na zimovanje u 12.mjesecu, samo su boje i svjezina vidno slabije..isto kao da je dobro ocuvana ikebana!
Na nekoliko mjesta na granama je vec izbilo manjih lisnih grancica. Ja svoju jako orezem, grane joj skratim za 2/3 jer mi je draze da je ljeti gusca sa vise cvjetova, nego da ima rijetke i duge grane koje se dobiju slabijom rezidbom, (inace ovo vazi sa vrstu koju ja imam, druge vrste bugenvilija se orezuju sasvim drugacije)
Prezimila je u hladnoj garazi pored vrata koja se stalno otvaraju i prozora koji gleda na jug i eto uspjela da zadrzi i list i cvijet i jos da potjera koju manju lisnu grancicu. A ove zime nam je bilo i -7 stepeni! Zalijevala sam je rijetko, po litar vode jednom u mjesec dana
 
Na vrh
maritzab View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Kolovoz 2014
Lokacija: Šibenik
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maritzab Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2015 u 15:50
Pozdrav svim ljubiteljima bugenvile
Tek smo uselili i imam veći balkon u prizemlju, pola dana osunčan,u Dalmaciji.
Kako da svoju novu 40cm bugenvilu presadim(koliko puta veći pitar,stiropor...?)
I još me jedno zanima,kako je i kada oblikovati u stablo?
pozz

Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2015 u 19:24
Stavi sliku da vidimo bugicu,možda je ne treba presađivati,ona ne voli veliki lonac.
Ako misliš da je moraš presaditi samo 1-2 broja veći lonac.
Za formiranje stabalca, zavisi koliko veliki želiš.kad dostigje željenu visinu pinciraj joj vrh a doljnje grane isto odstrani tada će se početi granati na vrhu i formirati krošnju.
Za formiranje krošnje trebati će ti dugo vremena jer grane ćeš morati stalno skračivati i time ćeš odgoditi cvjetanje a jako zavisi i koja ti je vrsta bugice.

Na vrh
maritzab View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Kolovoz 2014
Lokacija: Šibenik
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje maritzab Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2015 u 14:52
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2015 u 19:01
Ovako na slici ne čini mi se da je 4o cm,djeluje mi puno manja,
Presadi je u dva br. veći lonac ,jako pažljivo je izvadi zajedno sa zemljom iz toga lonca i samo dodaj novu zemlju.
Nikako joj ne diraj žile.

Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2015 u 09:08
moja bugica Vera je konačno živnula, na moju veliku radost Heart
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2015 u 17:52
nova fotkica, bugica cvate...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2015 u 20:50
prošlogodišnja

i nova, ovogodišnja 
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2015 u 19:23
Evo je moja ljepotica Hug


Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4041424344>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,180 sekundi.