Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bugenvilija -bugenvileja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bugenvilija -bugenvileja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 424344
Korisnik
Poruka
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2016 u 18:54
Moje bugice su gubile listove pri svakom jačem zalijevanju, ali i ako su bile izložene jakom vjetru. U tom slućaju, nisu im uopće bili žuti listovi, samo su otpali. Samo, moje su u teglama i to je sigurno drugačije nego kad su zasađene vani. 

Ove koje sam kupila u proljeće, imale su blijede listove, svjetlozelene, i dohranila sam ih željezom odmah po presađivanju iz kupovnih u prave tegle, oporavile su se i nisu im otpali listovi. 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
flower power View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Kolovoz 2016
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flower power Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2016 u 14:05
Sa bugenvilijom sam totalni početnik i molim pomoć od iskusnijih. Traženjem raznih informacija o pravoj njezi sam već ošamućena smile48.
Dakle, kupili smo je na povratku s mora jer naprosto nismo mogli odoljeti. Živjeti treba kao sobna biljka jer smo kontinentalci.
U ova dva tjedna koliko je kod nas, brakteje su počele otpadati, posljednja dva dana drastično. Zeleni listovi su OK. Pazim na zalijevanje.
Gnojili smo dva puta, običnom Fertinom, ali nisu mi znali preporučiti drugo, jer ovdje nitko nema iskustva s bugicama. Što da koristim?
Mjesto joj je na osunčanom prozoru, ali sad dok je još toplo danju je iznosim na terasu, a uvečer unosim. Greška ili ne?
Nismo presadili, jer je lonac u skladu s veličinom. Ili smo i tu zeznuli?






Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2016 u 22:13
Po mom iskustvu, listovi joj opadaju vrlo često, pogotovo je osjetljiva na promjene položaja i jače zalijevanje, pa čak i na vjetar. Brakteje opadaju kad im dođe vrijeme, otprilike budu kao posušene (slićne papiru). Najbolje raste u blako kiselkastoj, dobro dreniranoj zemlji. Ja ih ne gnojim često, možda jednom do dva puta mjesečno i to gnojivom kojim gnojim i ostalo balkonsko cvijeće.

Moje bugice su na balkonu još od početka travnja, a bit će sve dok ne zahladi, pri tome mislim dok ne zaprijeti mraz. Tad zimuju na svjetlom tavanu, temperautre otprilike 12-14 stupnjeva i ne gube lišće. 
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2016 u 22:55

  Ja sam si tocno 3 puta kupila bugicu a nakon ove trece sam definitivno odustala od njih .
  Moj problem je moja lokacija i svaki put kad sam otisla ona nije cuvana kako mi je obecano ,
  uginula je .     
                          smilie_denk_33.gif
 

Ove sve koje sam tu vidjela , prelijepe su ! klasse.gif
                                                                                           
Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !
Na vrh
flower power View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Kolovoz 2016
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flower power Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2016 u 08:11
Bugicaza5 i gute fee, hvala vam za odgovore, već sam pomislila da neće biti nikakve reakcija!

Ovaj podatak da bugice mogu izdržati i temperaturu od 14-ak stupnjeva malo tješi.
Hajde, naoružat ću se strpljenjem i pričekati kako bih vidjela je li ovo "ćelavljenje" samo reakcija na promjenu.
U međuvremenu sam ju presadila u veći lonac (prethodno stavila drenažu).
Inače mi cvijeće dobro uspijeva, čak i kada ne skakućem pretjerano oko njega, ali valjda sam se na neki način zaljubila u ovu biljčicu pa malo pretjerujem. Wink
Na vrh
orhideja50 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 31 Ožujak 2017
Lokacija: međimurje
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2017 u 13:09
Imam ljubičastu bogenviliju u dubokoj i velikoj tegli. Stara je 3 godine,ima oko 70 cm i 4-5 već drvenkastih grana. Svake godine na jesen unosila sam teglu u podrum, a ove zime teglu sam odnjela samo u garažu gdje je hladnije. Još sada mi biljka nije počela klijati. Jel moguće da se smrzla?
Na vrh
Bianca Blace View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2022
Lokacija: Blace
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bianca Blace Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2022 u 16:49
Moze li mi neko odgovoriti da li da podrezem bogumilu start samo godinu dana.
Uspjesno smo je oresadili u zemlju, dosta dobro se razvija (vec je nekih 70cm na 3 grane) a sada ne znam da li je treba podrezati???
Boja joj je onako jaca pink

Hvala
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2022 u 06:33
Nisam stručnjak, ali znam da se bugenvilije orezuju, a kada i koliko... Nisam sigurna.

Ali, ako imate facebook, kontaktirajte gospodina Denisa Bojčića. Ili ga potražite u tražilici pa pokušajte kontaktirati drugim putem.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 424344
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.