Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bugenvilija -bugenvileja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bugenvilija -bugenvileja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 44>
Korisnik
Poruka
ivances View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivances Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2008 u 12:34
Pozdravljam vas sve!
Evo mene s jednim pitanjcem.
Prije nekih godinu dana kupio sam prekrasnu bugenviliju s ružičastim cvjetovima. Živim u Zagrebu i stoji mi na terasi. Tijekom ljeta doslovno se poduplala. Jako je napredovala; budući da ide zima, sada je trebam nekako zaštititi, a vjerojatno i porezati. Molim savjet:
1. Je li bolje unijeti je preko zime ili je zaštititi i ostaviti vani, na terasi?
2. Trebam li je poštucati?
Hvala vam unaprijed. 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2008 u 14:25
Ivances bugenvilija ne podnosi niske temperature tako da je na kontinentu svakako treba unijeti unutra u hladniju prostoriju. Reže se u jesen za trećinu grane. 
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2008 u 20:52
Kod nas je nakon dugo vremena pala kiša, ali prava kiša, pa tri dana sunce Bugenvile su u punom sjaju. Evo jedne prekrasne tamno crvene danas smimljeno.





život je more
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2008 u 21:05
Pa nisam još vidjela tu boja koja je zbilja predivna.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2008 u 21:40
Stvarno je predivna. Ja je svaki dan gledam kad idem na posao. Pitala sam gdje su je kupili i rekli su mi u MBM vrtni centar u Splitu.
život je more
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2008 u 21:41
Uh, kakve boje da se covjek razboli.
Ja svoje nisam sisala,pa me interesuje da li je kasno sada i da li mogu one grancie oziliti.Nisam bas sigurna  da ce mi uspjeti iako imam i hormon aliii nemam srece.Bas mi je zao sjeci iako su izdjikale visoke.Navodno da je jedna bijela a druga crvena ali nisu se cvjetovi skroz otvorili.Uglavnom su boje izgledale narandzaste i kod jedne i druge.Kupila sam ove godine.Posto je bilo jako hladno ja sam ih unijela u kucu i odmah su cvjetici opali i licese isto tako.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2008 u 10:01

Grančice se mogu ožilit, ali vrlo teško. Treba biti uporan i staviti puno grančica. Ja sam uspjela ožiliti ove koje su kod nas na moru udomaćene (boja kao na slici od Hoye), one su izdržljivije, veće su i više cvjetaju. U drugim bojama ožiljavanje mi nije uspjelo.

Moj tata ih je uzgajao margotiranjem i to mu je jako dobro uspijevalo.

 

Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2008 u 10:09

Krasne su.Ja već dugo tražim mladicu.U ponedjeljak sam vidjela par komada u pevecu ali sam se šokirala i cjenom i izgledom.Koštale su 89 kn i u jako lošem stanju su,previše zalivene i svo lišće im je otpalo.Jesu one i inače tako skupe?Te baš i nisu bile nešto prevelike.

Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2008 u 18:28
ja sam svoju platio 120 kn,nije bila velika jedino što je bila pred cvatnju.stavio sam tri pelcera u zemlju,možda bude što pa ti pošaljem.samo moraš biti malo strpljiva.ali biti če mali ako ti ne smeta.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2008 u 23:17
Skitnice hvala ti ali baš danas sam se čula sa frendicom sa mora i obećala mi je jednu mladicu.
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2008 u 22:02
Kad bih bila na moru, ovaj cvjetak bih sigurno nabavila, al' ovako niš.....šmrc,šmrc
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2008 u 21:00
Još jedna prekrasna bugenvila, cvjetovi su roza-narančasti, ispred hotela (prošle godine posađeno ih je 100 komada)



život je more
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2008 u 18:06
Što ih još nitko nije maznuo?

Da je moj  pas ljubimac  bliže on bi mi sigurno donio jednu.
Jednom je to već učinioWink
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2008 u 21:23
Evo kako vidiš nije, ove zadnje dvije godine se puno posadilo u mjestu i oko hotela i sve je živo i cvate, a bugenvilije su najljepše, ima ih u raznim bojama.
život je more
Na vrh
azram View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje azram Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2009 u 14:33
Molim Vas za pomoć. Jučer sam napokon kupila bogenvilu, cvate i prekrasna je roza(ciklama). Inače živim u zagrebu, pa me zanima kako i kada je presaditi u veću posudu, kako je njegovati i kad se ona inače reže? Kako da ju režem s obzirom da će biti u tegli, neću da bude kao drvce!
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2009 u 19:38
Imam i ja jednu na balkonu i kupila sam je za samo 25 kn kod jedne žene na placu u Zd,sada je već velika tako da je na proljeće moram presaditi u veći pitar pošto je ovaj već prerasla i korjenčići su joj na površini,a MM ima zadatak da joj napravi armaturu po kojoj će se penjati jer sam na 5 katu pa joj grane vise i lome kad puše jako jugo.Sada je u mirovanju i nadam se da se nije smrznula jer je nisam sklonila sa balkona.
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2009 u 15:34
Evo ovo je moja ljepotica jesenas u 10 mjesecu
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2009 u 14:04
Drage moje čitam vas i gledam slike i moram priznati da je stvarno pre,pre,pre lijepa!!!
 
Pa....ako netko bude imao viška reznicu ili šta već.......bilježim se sa štovanjem!!!smile128smile58
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2009 u 14:19
Proljeće poslat ću ti reznice, samo javi koju boju hoćeš i adresu na pp.
život je more
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2009 u 14:24
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

Proljeće poslat ću ti reznice, samo javi koju boju hoćeš i adresu na pp.
 
smile79
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 44>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.