Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bugenvilija -bugenvileja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bugenvilija -bugenvileja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 44>
Korisnik
Poruka
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 16:37
Nadam se da Lantana nije zaboravila slikati svoju(svoje) prije i poslije orezivanja. Da se mi neznalice bolje ravnamo!Big%20smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 21:33
Dragi moji forumaši,puno vam hvala na savjetima s,ja sam si jučer kupila čisto malu bugenviliju i po vašim savjetima odmah presadila u malo veću teglu i van na sunce.Nadam se da ću se i ja moći njoj veseliti
Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 21:34
moja za 10kn je potjerala Cool, stavim slike čim malo poraste i procvijeta!  Embarrassed
Na vrh
Liliii View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Liliii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2010 u 22:40
a ma super su sve one...i nezna se koja je od koje ljepša  Smile imam ju i ja i bila mi je na prozoru unutar sobe i super je  krenula ...te sam ju iznijela van na isti prozori sad je stala ...što joj bi neznam????CryCryCryCry
Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 16:07
pročitala sam negdje da kad se bugenvilija oreže na proljeće da ne cvate do jeseni?:( ..ja sam svojoj samo par suhih grančica porezala i sada tjera ko luda, jel će joj to zbilja toliko smetat da ne procvate ovo ljeto?!

Liliii i mojoj teti se isto to desilo ..spremila ju je na tamno preko zime i kada ju je iznjela van sve joj je popoadalo lišće ..neznam, očito je živa lutrija održati je u hladnijim krajevima Cry
Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2010 u 11:25
Evo opet mene, mada nema nikog :( ..eto moja raste i dalje ko blesava međutim sada baš gledam i ona tjera grane baš u vis a je ustvari nemam kuda popesti ..pa razmišljam da je oblikujem u drvo no neznam jel je smijem sada rezuckati?! 
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2010 u 13:17
Moje su sve tri ocvale!Confused Vidim da tjeraju mlade listiće, pa se tješim da će se ipak prilagoditi. Svaka je na drugom mjestu i u drugačijim uvjetima, ali se eto ponašaju isto!
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2010 u 13:54
Bugenvilija ima više vrsta. Bilo bi dobro znati vrstu, jer se različito orezuju.

Ove koje su najčešće u primorskim krajevima spadaju u b. glabra. One se orezuju u rano proljeće, jer cvatu na granama koje biljka potjera iste godine.
Ostave se samo glavne grane koje čine osnovni oblik biljke, a odstranjuju se sve grane koje je čine pregustom ili joj kvare izgled.
Nove grane rastu jako brzo, u samo nekoliko tjedana mogu narasti i do 2 metra.

B. spectabilis orezuje se nakon cvatnje, ona cvate na prošlogodišnjim granama.

Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2010 u 23:59
Prekrasne su mi bugice Tongue ,oduvijek sam ih htjela imati al nikako ih kupim Cry
 
Zadnji pokušaj kupovine bi me izašao 200 kn  ,što mislim da je preskupo,pa sam od te kupovine odustala smile60
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2010 u 14:06
Znam da nebi trebalo stavljati puno slika,. ali ove se isplati vidjeti, u jednom dvoru ljubičasta i crvena slikano danas, crvena me oduševila...



... i blješti suncem obasjana...

život je more
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2010 u 20:06
Lantana ne znam koja je ljepša, samo što se crvenu rjeđe vidi..lijepo da si slikala
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2010 u 20:10
Lantana samo ti stavljaj svoje slikesmile71ove tvoje bugenvilije su nešto najljepše što sam vidjela
Na vrh
marta78 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2010
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 285
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marta78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2010 u 22:07
Na Pagu imam ljubičastu bugenviliju koja lijepo cvate svake godine i jednu crvenu staru četri godine koja je cvala samo dvaput i to samo dva tri cvijetića. Molim pomoć, kako da je prihranim ili što već? Svake godine potjera dosta velike grane koje na proljeće moram prikratiti jer su na vrhovima suhe. ove godine još nije procvala.
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2010 u 00:50
Imam ljubičastu bugenviliju.
Kada sam ju dobila bilo je hladno vrijeme pa ju stavila u sobu i otpalo joj lišće i cvijetići. Onda stavila van i počela se lijepo oporavljati. Dobila novo lišće.
Presadila ju u veći lonac i sada joj opet sve otpalo.
Molim da mi odgovorite zašto?
 
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2010 u 22:09
Nadam se da mi nitko neće zamjeriti što stavljam sliku ali tako mi je lakše postaviti pitanje a i vama odgovoriti kad se vidi o čemu pričam...Reznicu buge sam ovog proljeća zakorijenila i zasad ona tjera sasvim zadovoljavajuće, držim ju na balkonu gdje ima popodnevno sunce, zalijevam svakodnevno i sad ono što me zanima, pošto sam ja dosta nestrpljiva osoba po pitanju cvijetanja mojih cvjetnih ljubimaca, da li mogu očekivati da će ona cvjetati ovog ljeta ili i dalje moram biti strpljiva i čekati (i čekati Wacko)?

Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2010 u 23:20
Ja sam vidjela kod prijateljice cvijet već prve godine, posadila je na proljeće i na ljeto je već cvjetala. Prekrasna je, moje su od reznice tek 2-3 cm. Clap
život je more
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2010 u 05:40
Hvala Lantana Smile, to valjda znači da ju dobro mazim i pazim Wink .
Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2010 u 01:26
moja je narasla 2 metra, a cvijeta nigdje smile43..a raste nevjerojatno brzo ..ne kužim u čemu je problem ..jel neke cvijetaju kasnije ili ..evo slike pa ako netko ko se kuži prepozna vrstu pa mi da koji koristan savjet kako i šta s njom.




Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2010 u 01:57
Uuu vidi zemlje suhe i nekako mi izleda losa.Dodaj joj lijepe zemlje pa je prihrani pa ces vidjeti kako cvijeta.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2010 u 08:37
tanjica i moja je cvjetala, a sad je neko vrijeme bez cvijeta,
mislim da će "baciti" još jednu turu cvjetova, ali ne odmah

ako si je presađivala u veću posudu možda se troši na stvaranje korijena, a ne cvijeta

glavno da je ona dobro i zdrava, biti će cvijetova... cijeli je život pred njom
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 44>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.