Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ne znam o kojoj se biljci radi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ne znam o kojoj se biljci radi

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
BubaSanja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 17 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BubaSanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ne znam o kojoj se biljci radi
    Objavljeno: 07 Travanj 2009 u 21:35
Već cca 5 god. imam biljku koja izgleda dosta slično yucci: zeleni dugački listovi koji padaju prema dolje vrhom. Dobila sam ju na dar i pojma nemam kako se zove.
Mislila sam da ne cvate, ali prije cca 7 dana je potjerala iz vrha stabljiku na kojoj ima svakih par cm kuglica sa hrpom malih pupoljaka. Karakteristično je da se negdje oko 18:30 ti pupoljci krenu otvarati i pretvore se u male bijele cvjetiće, a mirišuuuuuuuuuu tako intenzivno da nije za izdržati.
Za primjer, zatvoreni balkon na kojem je ta biljka je na drugom kraju stana i jučer sam osjetila miris pred ulaznim vratima prije nego sam ih otključala.
Miriši na zumbule i narcise, jaaako intenzivno.

Biljka cvate do nekog doba navečer i onda se cvijetovi zatvore i tako miruju bez mirisa do idućeg predvečerja.

Zna li netko o čemu pričam? Nažalost sam trenutno u nemogućnosti staviti sliku Cry
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
BubaSanja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 17 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BubaSanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2009 u 22:27

Na vrh
BubaSanja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 17 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BubaSanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2009 u 22:28
Nešto ovog tipa mi je izraslo i onda se svaki od tih pupoljaka rascvate u male bijele cvjetiće.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2009 u 22:31
 Stavi ovo na identifikaciju biljaka...
Mislim da je riječ o Drvu života...takvo je jedno u našoj zbornici i svake godine procvjeta i prejako miriše..evo ja imam sliku tog iz zbornice


Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2009 u 22:35
Frida me je prestigla dok sam ja tražila sliku,pogledaj i ovu sliku dracene
čovjek uči dok je živ
Na vrh
BubaSanja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 17 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BubaSanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 10:17
Bravo, frida, radi se o Drvu života!!!

Hvala na pomoći!

Znači moram izdržati još cca tjedan dana nekako, hahahaha....lijep je, ali zbilja prejako miriši za stan.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.