Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Palme - općenito
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Palme - općenito

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
Korisnik
Poruka
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 15:24
Livistona rotundifolia-jučer sam ju dobila



Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 18:50
glikice...krasna je
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2013 u 14:31
Tnx Moon, odmah sam ju presadila, šprickam ju svaki čas, tj. kad god stignem i uživam.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2013 u 22:09
Pozdrav Smile

Zna li netko koja je ovo vrsta palme? Pregledala sam vaše slike, liči mi na dosta njih, ali niti na jednu potpuno.


Ja je zovem "čudnovata palma"... No to joj sigurno nije ime Big smile
Čudnovata je zovem, jer je godinama  pokušavala rasti u tegli moje majke, međutim, ona ju je redovno odrezala čim bi izmigoljila iz zemlje misleći da je nekakav korov u njenom cvijeću...I tako 4-5 godina... Kad su se roditelji selili, htjeli su je baciti... S obzirom na napor koji je uložila da se održi na životu bilo mi je žao i donjeh je doma...
Nisam imala pojma što je to što raste, jer je moja majka odrezala čim bi se pojavila na površini.  Par mjeseci nakon što sam je donjela doma - eto palmice.

Ovo je stara slika, već je jedno dvije godine kod mene. S obzirom da su ju ove zime napali nekakvi nametnici, koje sam riješila, nije se još skroz oporavila, ali je neuništiva.

Nakon svih onih godina rezanja, doista je čudnovata Smile

Ima tko ideju koja je to vrsta?


Na vrh
marijetta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2013
Lokacija: brčko
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marijetta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2013 u 23:16
može li mi netko pomoći palma phoenix robelini se suši ima jako tanko korijenje kako spriječiti njeno propadanje?

Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2013 u 00:46
Pozdrav!

Zanima me da li starim ogromnim palmama samo otpadne ona kao mreža pa ostane onako golo drvo ili to netko skine?

Viđao sam takve palme po Opatiji i do pola su bile golo drvo, a druga polovica je imala onu kao vlakna na sebi.
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2013 u 01:28
Cupsica,tvoja palma je Trachycarpus fortunei

Marijetta,može li slika tvoje palme?Većina palmi nevoli da im korijenje bude u vodi,supstrat mora biti ocijedit,pitar moraa biti dobro dreniran,sa dobrim rupama,Phoenix palme vole dublje pitare jer razvijaju dug-dubok korijen.

Dini55,palme Trachycarpus fortunei se ponekad čiste od tih vlakana i ostataka petiola,zbog estetike,to je dosta težak posao.Postoje palme iz roda trachycarpus koje same odbacuju listove tako da imaju gola debla,npr. T.latisectus,T.martianus i T.oreophilis,pa ako želiš trahi sa golim deblom onda bi bilo bolje nabaviti neke od tih vrsta nego se mučiti sa kidanjem omotača,koji tu palmu ipak štiti od vanjskih nepovoljnih utjecaja.Inače,trenutno sam ponosni vlasnik dvaju martianusa,a spremam se posijati i sjeme latisectusa.
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2013 u 08:02
Originalno poslano od člana trava trava napisao:

Cupsica,tvoja palma je Trachycarpus fortunei



Hvala ti Smile

Čitam upravo na netu o toj vrsti i kažu da podnosi temperature do -15 stupnjeva... Ako teglicu zaštitim od smrzavanja, da li je netko pokušao ostaviti ju vani? Koliko je to pametno?

Draga mi je ta palma jako, zbog njene povijesti Big smile , ne bih ju voljela izgubiti, a opet, ako može prezimljavati vani - možda bi joj to odgovaralo...


Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2013 u 16:40
Na palmapediji ima stranica-slike Trachycarpusa po kontinentalnim gradovima-pa malo poviri,ima ih dosta posađenih po Zagrebu.Tvoju palmicu bi bilo dobro još koju godinu sačuvati od velikih minusa,pa kad dobije koji cm debla možeš je posaditi u zemlju.
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2013 u 20:19
Originalno poslano od člana trava trava napisao:

Na palmapediji ima stranica-slike Trachycarpusa po kontinentalnim gradovima-pa malo poviri,ima ih dosta posađenih po Zagrebu.Tvoju palmicu bi bilo dobro još koju godinu sačuvati od velikih minusa,pa kad dobije koji cm debla možeš je posaditi u zemlju.


Moja palmica će biti u teglici stalno Smile
Živim u stanu, tako da nemam vrt... Imam terasu od 40 kvadrata na kojoj održavam svoje cvijetno carstvo, ali vrta nemam... Tako da sam mislila: da li ju u teglici mogu ostaviti vani?

Dakle, dok je ovako mala, zimuje u stanu Smile

Na vrh
hak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 08 Veljača 2014
Lokacija: Makarska
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2014 u 00:33
Pozdrav, .............
edit moderator:
ostatak poruke je izbrisan. Molim te pročitaj još jednom Pravila foruma http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=3611&FID=1&PR=3&title=pravila-foruma 
Za sadržaj posta kakav je bio napisan treba se sakupiti određen broj postova i onda se takav post piše u odgovarajućoj temi, a to je tema Oglasi u kojoj je jedino i isključivo moguće objavljivati postove kupnja/prodaja/poklanjanje/traženje biljaka i sl. 
Na vrh
frenky View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frenky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2014 u 19:57
ja imam cocos nuciferu, unio sam ju unutra al su joj se osusili listovi, nadam se da ce potjerat nesto cim zatopli?
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2014 u 22:14
Posadila sam sjemenku datule u teglu sa cvijetom onako bez ikakve nade da će proklijati. Nikla je i izgleda kao neki zeleni štapić.Da li je  netko od vas uzgojio palmu iz sjemenke datule,i može li opstati u našim klimatskim uvjetima.
Na vrh
jkonsta1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jkonsta1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2014 u 15:42
Pozz! Mislim da iz sjemena može narasti sve što želiš, sjeme za to i služiTongue
Ja već dugo planiram zasaditi kokosov orah u teglu ali nikako da dođem do tog plana.
Inače sam prije 2 god donijela jednu malecku palmicu iz Opatije, bila je duga tek 10-cm, isto ko štapić, mislila sam da neće preživjeti. Eno je u tegli, koliko sam saznala na forumu -to je trachycarpus fortunei. Ali sporo raste!Disapprove
Na vrh
jkonsta1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jkonsta1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2014 u 15:46
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/palma/67116.aspx -
Evo moje Opatijke!
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2014 u 17:43
Ej pozdrav svim palmoljupcima . Nova sam na forumu , pa polako ućim . Počela sam sakupljati palme i poneke posijala nedavno . Chamaerops humilis , Datulju i T. fortunei koje sam dobila . Pa sad strpljivo čekam kad će niknuti. 

Žicanje je zabranjeno, stoga ti je dio posta izbrisan. Pročitaj Pravila foruma i pridržavaj ih se. Tako ćeš ujedno saznati kad i gdje možeš sudjelovati u razmjenama biljaka. 
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2014 u 10:32
Isprike što nisam pazila na pravila foruma. Pazit ću nadalje. Hvala na upozorenju. Moje palmice napreduju. Posijala Washingtonije i one nikle brzinski. Sad su nikla 2 listića .Dali da ih sad posadim u veće teglice ili da ćekam proljeće?
Još jedno pitanje ,ako je krivo isprićavam se. Zašto nemogu na palmapediu , ima kakvih problema sa stranicom ili sam ja kivo nešto sprčkala? Hvala.
Na vrh
Limunika View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Svibanj 2015
Lokacija: Zgb
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Limunika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2015 u 15:27
Pozdrav, znalci
Imam na moru palmu i htjela bih joj ubrati plodove i posaditi na balkonu. Može li od netko savjetovati o svemu jer sam potpuni početnik? Mogu li sada ubrati plodove i kada ih mogu posaditi? Bila bih vam jako zahvalna na odgovorima.
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2015 u 14:27
Imam problem sa Chamaerops humilisom. Počeli su joj smeđiti vrhovi listova. Kako da joj pomognem ?
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2015 u 15:33
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,227 sekundi.