Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Abutilon theophrasti, europski mračnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Abutilon theophrasti, europski mračnjak

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Abutilon theophrasti, europski mračnjak
    Objavljeno: 25 Srpanj 2007 u 12:00
pomagajte nemam pojma sta je ovo ni kako je dospjelo u moju saksiju ali sviđa mi se pa neka ga
evo i slikica

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2007 u 12:02
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2007 u 12:05
Na vrh
goga View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 30
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2007 u 13:47

Mene ova biljčica podsjeća na neki od abutilona i po listu i po sjemenim čaškicama. Možda da slikneš cvjetić kad se pupoljci otvore?

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2007 u 23:08
I meni se čini da je Goga u pravu.Nemojte misliti da znam latinske nazive i sl.samo sam u tražilicu ubacila to ime i skoro sam 100% sigurna da  je to Dinino Abutilon.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2007 u 23:47
shasha pomoc jeli to znaci da je moram na jesen unjeti u kucu
Na vrh
goga View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 30
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2007 u 08:48
Ne, ne moraš u kuću s njim, bar ne zasad. Uživat će ti vani do prvih mrazeva, a onda ga malkice poreži, iskopaj, u veliku vreću od smeća i u garažu do proljeća.
Ajde molim te, slikni ga kad se pupoljci otvore, baš me zanima o kojem se abutilonu radi.
 
Da, još nešto, recni mu vrh da ti se počne granati i stvarati grm!
Na vrh
goga View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 30
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2007 u 09:03
Ahm Shocked i ja malo guglala. Dina, čini se da si uzgojila Abutilon theophrasti, europski mračnjak. Pogle slikicu jel cvate ovako:
Ako da, radi se o udomaćenom jednogodišnjem korovu koji kod nas raste po poljima i ljudi nikako da ga se riješe.
Hoću reći, lijepo ti je porastao, ne moraš ga vaditi, pusti da ti cvate, ali mu ne dozvoli da ti se osjemeni jer ćeš iduće godine imati problema.
I nedaj se smesti ako ti se netko smije da uzgajaš korov umjesto cvijeća, većina suptropskih biljaka je u svojim staništima korov, a mi ih čak uzgajamo u teglama Wink
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2007 u 11:11
Originalno poslano od člana goga goga napisao:

Ahm Shocked i ja malo guglala. Dina, čini se da si uzgojila Abutilon theophrasti, europski mračnjak. Pogle slikicu jel cvate ovako:
Ako da, radi se o udomaćenom jednogodišnjem korovu koji kod nas raste po poljima i ljudi nikako da ga se riješe.
Hoću reći, lijepo ti je porastao, ne moraš ga vaditi, pusti da ti cvate, ali mu ne dozvoli da ti se osjemeni jer ćeš iduće godine imati problema.
I nedaj se smesti ako ti se netko smije da uzgajaš korov umjesto cvijeća, većina suptropskih biljaka je u svojim staništima korov, a mi ih čak uzgajamo u teglama Wink
u pravu si, jer kad se počeo uzgajati krumpir, prvo se u Europi uzgajao radi cvijeta a ne za hranu, tko zna što donosi sutrašnji dan, možda novu prehrambenu revoluciju !?Smile
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2007 u 08:32
Gore na slici je Abutilon theophrasti - karantinski korov u soji, zovu ga i lipica zbog listova koji su slični lipi.On je iz familije Malvaceae. Jedna biljka proizvede od 1800 do 20000 semenki. Klija i niče u aprilu i maju, korovska je vrsta u okopavinama, strnim žitima i na ruderalnim mestima. Poreklom je iz kine i veoma je rasprostranjen.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2007 u 17:37
e hvala vam svima vec se je osjemenao mada cviijet jos nisam uspjela slikati
ali bice i to sad kad sam kuci
ako neko zeli sjeme ovog "korova"
tu sam

ja cu ga definitivno razmnoziti za sljedecu godinu

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.