Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - peglanje salveta
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


peglanje salveta

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2009 u 11:28
@Izzy: Si možda probala peglati ove svoje reljefne salvete?
One su možda pogodne za to jer nema smisla preko njih prelaziti lak-ljepilom opet (jedino ak ih pegla skroz ne popegla Embarrassed)...
ma, zapravo, i to je posao za čiste prstiće LOL
Imam nekih jednoslojnih koje su čvršće i sjajnije i bolje izgledaju kad se ne potope ljepilom nego samo zalijepe... I one bi mogle biti sklone peglanju...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2009 u 11:42
Onu žutu s unutrašnje strane nisam peglala već samo ljepila kao papir (znači nisam išla ljepilom preko nje), a ovu s vanjske strane sam djelomično peglala jer sam htjela postići taj "malo - ima - pa - malo - nema - reljefa" izgled, ali onda ti se reljefići popeglaju... smile42
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2009 u 11:46
uf, uf, prek tih reljefnih nisam ni mislila ići ljepilom, to bi bilo svetogrđe... :P
vidjela sam te salvete u Prosvjeti na Cvjetnom (u Zg) i za neku sljedeću svadbu ide nekaj s njima...(nikad nemam srca nešto ne napraviti kad dajem kuverticu i uvijek obavezno idu inicijali mladenaca :D ) I nema peglanja...

A ukrasne trakice si lijepila silikonom ili čime?
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2009 u 11:52
Ah, vjenčanja... Sad je postalo popularno stavljati kovertice u kutije napravljene posebno za madence, inicijali i to sve, što mi je slatko... Upravo sam u procesu izrade (još) jedne, vidjet ćemo hoću li se primiti pegle ili ne!
Trake sam ljepila craft ljepilom, velika žuta tuba UHU Kraftkleber, kao univerzalno ljepilo, ali malo jače... Ne volim baš silikon jer je debel i uvijek negdje iscuri pa se vidi i prebrzo se stvrdnjava i razvlači i svašta nešto... Wink
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2009 u 12:01
E,super,to kupujem kad ću trebat...
Užasavam se vrućeg silikona iz svih navedenih razloga, a usto znam bar 2 slučaja finih opeklina taman u te 2 sekunde dok curi vruć :P

Kaj je to popularno sad, inicijali, kutije i to? Opće nisam u toku...
inače sam prividno ispred "trendova",tj. nešto napravim improvizirano prije neg saznam da odavno postoje upute i ideje za to :P
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2009 u 12:07
Smile Hahaha.... Ma nema nekakih trendova, tj. može se reći da svi ovdje postavljaju trendove! LOL Napraviš nešto po svome pa se ljudima svidi i eto ti trenda! Samo prati svoj instinkt - mene moj još nije puno prevario!
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
omnia violet View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 28 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje omnia violet Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2010 u 10:22
imam jedno pitanje,,možda če zvučati glupo i smiješno ali eto pitat ču...
naime, frendici sam napravila rokovnik za recepte, naljepila salvetu, ukrasila, ali mi sad treba završni dio, htjela bi je nekako zaštiti da se prljam jer ipak če to biti knjiga racepata pa vrlo vjerovatno da če malo i kreme i ulja doći do nje , a ne bi htjela da se uništi,,
lakirala sam lakom,ali nekako mi se ne čini da je to to,,,pa mi je pala na um ideja da preko toga svega nalijepim onu prozirnu kihihnjsku foliju, tj, pređem je peglom ili što več...
pa ako je netk nešto slično imo i radio neka me savjetuje jer ne bi je htjela sad pokvariti....
hvalaaaa unaprijed
pussa
Na vrh
LaLuna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LaLuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 14:56
Ja sam  počela raditi jednu škrinjicu sa prekrasnom salvetom. Imala sam jednu jedinu i uništila sam je jer je nisam nikako mogla zaljepit kistom a da se ne pogužva.Fakat ne kužim kako to drugima, vama majstorima uspijevasmile220ja kad potegnem kistom po toj salvetici ona se va nekako rastegne i onda je na nekim mjestima bude viška pa se jednostavno mora zgužvat ako oćeš zaljepit.To me turbo nervira.Uglavnom bio mi je osto još jedan frclek te salvetice i onda sam odlučila taj frclek pokušat ispeglat.Uspjela sam.niko sretniji od mene.stvarno svaka čast onom tko izmisli peglanje.Istina malo mi je na nekim mjestima počela salveta žutit, pretpostavljam da sam koristila prevruću peglu smile184al nije tolko uočljivo tako da se ne žalim.
uglavnom, ja se raspriča, a htjela sam samo reć da sam ja nakon peglanja salvete (inače bila je jako tanka i osjetljiva), pustila sve to da se posve ohladi i onda sam išla još jednom preć preko svega toga s kistom i ljepilom i nije mi se apsolutno niš pokvarilo ni razderalo ni bilo kaj.Tako da..ljudi ostavite se kista, primite se pegle.
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 15:24
Originalno poslano od člana LaLuna LaLuna napisao:

...nakon peglanja salvete (inače bila je jako tanka i osjetljiva), pustila sve to da se posve ohladi i onda sam išla još jednom preć preko svega toga s kistom i ljepilom i nije mi se apsolutno niš pokvarilo ni razderalo ni bilo kaj.Tako da..ljudi ostavite se kista, primite se pegle.


Kakve drame, kakve divne uspomene LOL
Najbolje što si napravila je da si pustila da se ohladi, to ja uvijek naglašavam
jer meni jedino tako peglanje ima smisla kad mogu ponovno prijeći ljepilom...
I ovo 'ostavite se kista' je malo kontradiktorno jer i prije i poslije peglanja ti treba kist,
samo što ti usto treba i pegla i papir za pečenje Tongue

I ne brini, umijeće lijepljenja kistom dolazi sa iskustvom, ja se svaki put osjećam ko da prvi put nešto lijepim kad se primim decoupage-a nakon nekog vremena, tj. svaki put mi je tako Embarrassed
Na vrh
SandraST View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Gabon
Status: Offline
Bodovi: 90
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SandraST Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2010 u 17:36
Evo ja prvi put peglala salvete...
Moja iskustva su sljedeća:
- Ljepilo sam namazala vrlo tanko i ostavila da se dobro osuši, prislonila salvetu i preko papira za pečenje peglala nekoliko minuta sa srednje toplom peglom
Salveta je ispala savršeno glatko i čvrsto zaljepljena. Međutim, ne sviđa mi se kako ostaju rubovi. Naime, kod klasičnog ljepljenja očupkani dio salvete se savršeno stopi sa podlogom i cijeli doživljaj je puno interesantniji nego ovaj,... ovo izgleda kao naljepnica.
Ova tehnika je odlična kad cijelu površinu prekrivamo salvetom, ali nikako nije za detalje na većoj površini. Nakon ljepljenja je dovoljno izdaleka vrlo skromno poprskati lakom u spreju.
Budući se meni ovo nije svidjelo na mom noćnom ormariću, premazala sam prepeglanu i ohlađenu salvetu ljepilom. Pri premazivanju se na nekim mjestima naborala, a na jedno mjesto se i oštetila. Shvatila sam da kist treba biti jako mekan i što širi, a potezi brzi i bez pritiskanja salvete. Nažalost, nisam uspjela postići stapanje ruba s podlogom. Sad ću još staviti 2K jer to je jedino što mi preostaje da rad ne izgleda kao iz dječjeg vrtića.
Moj zaključak: klasično ljepljenje je teže ali za detalje na većoj površini je bolje od peglanja. Naročito ako se želi još napraviti i 2K
Peglanje je idealno za predmete koje kompletno oblažemo sa salvetama i samo želimo poprskati lakom

Evo nadam se da će ovo moje iskustvo nekome pomoći
Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2010 u 22:30
Evo i mog iskustva s peglanjem.
Prvo sam pokušala zalijepiti salvetu na kutiju klasično - kistom, ali je salveta bila toliko tanka i porozna da se samo gužvala i raspadala, tada odlučih isprobati peglanje.
 Prije peglanja sam na podlogu nanijela 2 sloja ljepila za decoupage i pustila svaki sloj da se dobro osuše (nekoliko sati). Nakon peglanja nisam odozgor nanosila ljepilo, pokušala sam ali mi se salveta ponovo počela napuhivati i mrežurati (na sreću sam krenula nanositi ljepilo od ruba pa se nije uništio glavni dio rada). Zbog toga sam, umjesto gornjeg sloja ljepila, posprejala rad autolakom u 3 sloja, 2 sloja po malo i onda treći sloj obilno, svaki sloj sam pustila da se dobro osuši. Ništa se nije odljepilo niti nagužvalo. Još jedna kutija mi je u "proizvodnji", i na nju sam također napeglala salvetu, posprejala sam i nju 3 puta auto lakom i stavila 2k. I uspjelo je sve super. Ništa se nije zgužvalo i 2k je ispao baš dobar.
Na vrh
leeloo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Prosinac 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leeloo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2010 u 23:10
dragi svi! evo mene, nova novcata! Kako peglati isprintanufotku na slikarsko platno? Prvo prelijepiti platno (koje ljepilo, čitala sam sve al sam se pogubila), pa na ljepilo papir (prethodno namočen), pa posušiti i onda peglati. Na kraju lak za čamce ili auto lak sprej...jesam dobro pohvatala? Ako nije problem, može li mi neko poslati poruku sa koracima kako to sve izvesti i što mi sve treba...bila bih vam beskrajno zahvalna!
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2010 u 23:17
Leeloo, dobro došla! Ovako... S obzirom da radiš sa printom na PAPIRU, a on se prilikom dekupažiranja gotovo uopće ne gužva, nije ga potrebno peglati kao salvete koje su daleko tanje i krhke!

Stoga, nabaci sloj ljepila na platno, papir samo "provuci" kroz vodu i papirnatim ručnikom upij višak vode (ako se radi o laserskom printu, a ako je ink jet print onda ga i nije potrebno močiti no to je prilično individualno), stavi na platno, kist ponovo u ljepilo i preko papira. Zaštiti čime misliš da je najbolje!

Lak za čamce s vremenom žuti stoga nije najbolja opcija za bijele i svijetle radove. Auto sprej je u redu, iako je lak na bazi vode možda najbolja opcija!

Nadam se da sam ovako u "letu" barem malo pomogla! Sretno!
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
leeloo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Prosinac 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leeloo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2010 u 23:24
puno hvala...ali moram još malo ugnjaviti pitanjima...koje ljepilo da kupim? da li to mora biti iz hobby arta? kist za tempere? ima li veze debljina kista?
Papir mislim na onaj obićni za printanje...to je u redu? lak na bazi vode, koji, ima li kakva preporuka, da se ne zblamiram u bauhausu ili negdje :)
sorry, imam toliku volju pa upravo radim popis što moram sve kupiti da se bacim na posao...
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2010 u 23:37
Kist kupi kvalitetan odmah na početku tako da ne poludiš skupljajući dlačice koje će otpadati s njega tijekom rada - mora biti širok i plosnat, ja sam zadovoljna s onima od sintetičke dlake i njih najbolje kupi u hobby dućanima.

Ljepilo - ukusi variraju. Art potch iz Lumosa, Mog Podge iz NBa... Ja koristim Mod Podge i jako sam zadovoljna njime.

Papir - obični za printanje, da. Lak - ako već ideš do Bauhausa, možeš uzeti i njihovu marku Swing Color lak na bazi vode, imam sjajni njihov i skroz je ok, nema miris i brzo se suši. Neka te ne zabrine što je bijel - kad se osuši posve je proziran. Skuplja verzija je Caparolov Capacryl Gloss ili Satin, ali njega nema u Bauhausu već u Graditelju svratišta i u Bačeliću, mislim!
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
leeloo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Prosinac 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leeloo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2010 u 23:41
puno hvala! sutra idem u ŠOPING!!! :) nadam se da ću i ja jednog dana stavljati ovdje svoje radove :)
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2010 u 23:42
Sigurna sam da hoćeš! Sretno i uživaj u kreativnom šopingu!
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.