Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - koje je ovo drvo?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


koje je ovo drvo?

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
Marpa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 08 Ožujak 2008
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 20:35
Originalno poslano od člana Mamaa Mamaa napisao:

Marpa hvala na slikicama i na članku- ja imam osebujan ukus i meni se ta biljka-drvo sviđa SmileConfused
 
I meni se to drvo sviđa. Lijep je i cvijet , a još više sjeme, kojeg je sad u izobilju. Imam nekoliko lijepih slika ovog drveta, pa kad uhvatim vremena dat ću ih gore, da ih pogledate. Nažalost to drvo malo pretjeruje u osjemenjivanju...  :)
 
Nego, ne mogu skužiti razliku između
fafarinke-koprivića-ladonje  ( Celtis australis )
 
i
 
sremza ( čremsa slov. )  (Prunus padus )
 
Evo, ako ima tu tko iz Varaždina, tamo sam vidio dosta tih stabala, jedno na dvorištu bazena Varteks, nekoliko mislim u parku nasuprot novog Mercatora a čini mi se, da ih je dosta , cijeli drvored na Koprivničkoj u visini sajmišta ..ako znate lokaciju.  Na moru sam gledao fafarinku i čini mi se, da su plodovi jednaki (zeleni :) ) u fafarinke i u sremze, jedino su možda kod prve  plodovi više u grozdovima , a kod druge onako, pojedinačno, jako slično običnoj trešnji.
 
Hvala za pomoć
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 20:47
Mama, taj pajasen ili ailantus dugo me već muči (a tek sad sam saznala kako se zove) ne izgleda loše, ali ga se zaista ne mogu rješiti. On jednostavno niče svuda, neki dan sam isčupala sigurno 100 mladih biljčica. Dok su jako male daju se lako isčupati, ali rastu velikom brzinom i onda ih se ne čupa baš lako. A pod zemljom, gdje god hoću kopati lupim u njegove žile
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 21:12
marpa- šta se tiće razlike-zaista neznam, ja sam trenutno u potrazi za navedenim drvcem, mladicama, sjemenom.....i zasaditi ću ih na onaj dio gdje mi preskaču na vrt..a ak se hoće širiti na nasip- neka- u one 3 košnje godišnje šta radi vodoprivreda budu ih samljeli...a ovi moji neka rastuBig%20smile

otok- pa nije valjda da imaju toliko plitko korijenje? ali sigurna sam da ćeš ih ti na kraju ukrotitiSmile
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.