Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Trajnice za jesen
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Trajnice za jesen

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Trajnice za jesen
    Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 21:57
Koje bih trajnice mogla posaditi da me obraduju cvatnjom u kasno ljeto i jesen? I kad se sade?
Ja imam samo zvjezdan. Jednu godinu sam pokušala posaditi krizanteme, kupljene kao gotova biljka za groblje, ali se nije održala.

 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 22:23
Anemone-9 i 10 mj.
Perovskia atriplicifolia-7-9
Pycnanthemum tenuifolium  7-9
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 22:39
Mačak,krizanteme se porežu do zemlje i one sljedeće godine iz korjena opet potjeraju.
M.V.ti je predložio,anemona imaš stvarno puno boja i krasne su,tu su i erice,koje u jesen počnu sa cvatnjom i cvatu do proljeća.Ciklame no njima mraz smeta pa ako si na jugu možeš ih van staviti(ja ih na jesen stavim u teglu i u kući su mi kad cvatu)
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2009 u 08:02
jesenske astre, ima ih u lila, plavim tonovima i bijelih
Stock%20Photography%20-%20aster%20%28novi-belgii%29%20
in%204´%20pot.%20fotosearch%20
-%20search%20stock%20
photos,%20pictures,%20
images,%20and%20photo%20
clipart
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2009 u 10:11
Na kontinentu sam. Za anemonama tragam, kod nas ih nema, na kraju ću opet zvati Buzet. Erice, tj. ja sam to kupila kao vrijesak sam imala pokusno prošle godine i stvarno su prekrasne. Kad da ih porežem, jesam li zakasnila?
 
Još prijedloga i kad bih to trebala saditi? Sad ili najesen?
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2009 u 12:36
Mačak, ulončene (kontejnirane) trajnice se mogu saditi cijele godine, osim za najvećih vrućina i kad je tlo smrznuto. Kako je riječ o A. japonica, A. tomentosa, dakle jesenskima, prepuručuje se saditi u proljeće da se biljka dobro zakorijeni u ujesen cvjeta, premda se može saditi u bilo koje vrijeme.
Erice poreži kad odcvjetaju i to ocvale izboje do zelenog dijela. Ako to i ne napraviš, one izgledaju malo razbarušeno, ali i dalje rastu. poz...
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2009 u 18:31
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

Erice poreži kad odcvjetaju i to ocvale izboje do zelenog dijela. Ako to i ne napraviš, one izgledaju malo razbarušeno, ali i dalje rastu. poz...
Da baš sam ih juče gledala, potjerale su zeleni dio iznad onog gdje je prije bio cvijet. Sutra ih skratim.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2009 u 19:40
Na listu trajnica koje cvatu ujesen dodaj Aconitum carmichaelii, A. napellus, A. carmicaelli Arendsii, Kirengeshoma palmata, Ligularia dentata, a naročito su lijepe ukrasne trave miskantus, Pennisetum, Eragrostis Panicum virgatum, Stipa i dr., Budem se još sjetila. poz...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 08:34

Evo baš sam otvorila ovu temu jer me zanima što to cvjeta kad već sve pomalo odlazi, pa već radim neki jesenski izbor za baku beu, ali još ima vremena.

Anemone i erike srećom imam, ali uvijek se nađe neki kutak , neka vaza za još ponešto.

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 15:19
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

Na listu trajnica koje cvatu ujesen dodaj Aconitum carmichaelii, A. napellus, A. carmicaelli Arensii, Kirengeshoma palmata, Ligularia dentata, a naročito su lijepe ukrasne trave miskantus, Pennisetum, Eragrostis Panicum virgatum, Stipa i dr., Budem se još sjetila. poz...


Jezuš, kolko googlanja me čeka....!!!!!!
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 22:00
Perla, da ti prištedim guglanje, dođi na kavicu pa ćeš ih sve vidjeti na djelu. Trave prekrasne, cvatu uz sivoplavi pelin, Verbene bonariensis, Salvie, Verbascumi porezani prije mjesec dana ponovno cvjetaju kao i žuti stolisnik. Phlomis ruselliana posmeđio dodaje cijeloj kompoziciji predivne jesenje boje. Ima toga još, Perovskia cvate već dva mjeseca još se krasno plavi, euforbija dobila novo crveno lišće izgleda vrlo uredno, kao i Eupatorium ljubičastog lišća. Eryngium bourgatii obnovio lišće, također lijep. Brončani komorač počeo cvasti, (iako je njegovo smeđe lišće lijepo i bez cvata) u njegovoj ljepoti uživat ću duboko u zimu, sve dok bude inja. S obzirom da su bile tropske vrućine i vrt prepušten sam sebi, izbor biljaka je bio pun pogodak, ugodno sam iznenađena i spremna na nove izazove i istraživanja. pozz
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 12:09
ja sam googlala i Baka Bea je stvarno nabrojala prekrasne biljke Thumbs%20Up 
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 13:32
a ja sam sklopila oči i "vidjela vrt Bake Bee i te biljke u njemu"
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 19:32
Bravo Baka Bea , drago mi je da te opet čitamo na forumu i što nam omo gućuješ da od tebe naučimo toliko važnih stvari o prirodi i bilju. Prekrasan izborClapClapClap
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 20:57
Dobro večer curke i hvala. Pogledala u vrtu što još cvate ili se sprema cvasti: Aconitum (jedić), i Clematis viticella prekrasne plave boje, Kirengeshoma palmata samo što ne otvori voštane žute cvjetove, paprat Asplenium scolopendrium pokraj nje u izvanrednom stanju valjda zahvaljujuću obilju kiše u 6. mj. Sanguisorba officinalis još cvate, lijepo se dopunjuje s prozračnim klasovima zelene beskoljenke (Molinia caerulea), a jednako je lijepa i šarenolisna (M. c. 'variegata), samo niža (oko 50 cm). Anemone su u punom cvatu, bijele i ružičaste, ove godine procvale neuobičajeno rano. Echinacee bijela i crvena još uvijek u cvatu, a njihova tamna plodišta dugo ostaju zanimljiva. Pljuskavica (Hypericum calycinum) još otvara prekrasne žute cvjetove, a dobar je pokrivač tla, možda malo agresivan, ali bit će čupanja, kao i kod dvornika. Posebno su zanimljive cvjetne glavice kotrljana (Eryngium yuccifoliu), no povaljalo ih nevrijeme (dobro bi bilo povezati ih uz tanki bambusov štap. Ponovno cvate Cortusa mathioli, sitna biljčica s purpurnim cvjetićima. Epimedium već dobiva crvenu boju lišća, zanimljiv cijelu godinu, kao i nezaobilazni koraljni zvončić (Heuchera), zatim Tiarella, Heucherella,Tellima grandiflora, Cyclamen coum. Sad je vrijeme za zvjezdane (Astre) no njih svi poznaju. Postoji i čitav niz zimzelenih i listopadnih grmova i niskog drveća, četinara, koji su zanimljivi duboko u zimu bilo zbog lijepo obojenog lišća, plodova ili boje i strukture kore.
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 21:15
tak,Perla na kavu a ja na google moram ovo spremiti da opet napravim spisak
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 21:18

Hanči a što da odemo "pod Sljeme" i mi dvije??? (nebudem više zapričavala temu, obečajemsmile42)

Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 21:23
znaš zakaj ne mogu... na žalost, samo kopiram spisak i znam di ima a od jesenskih meni sve više u oko upadaju trave
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 21:24
(Ne bum ni ja), ali dođite. Hanči, kak su trave krasne. Ove godine Achnaterum posebno bujan i lijep, Panicum virgatum malo slabašan, ali cvjeta, Penisettum malen, tek 10-20 cm s lijepim klasićima, pa još šarenolisan, Carex comans, flagelifera i buchananii, brončano lišće lijepi cijele godine. Helicotrichton plav, Andropogon još nije posmeđio, a Andropogon 'Prairie Blus' ipak nije tako plav kao Elymus (Magelanova trava) Cvate i Eragrostis i Calamagrostis dijamantna trava, ali još nemaju pravu jesensku boju. Ima trava još, ali su manje zanimljive za ovo godišnje doba, a neke će procvjetati kasnije..
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2009 u 19:23
Baka Bea zdravo ipozitivno sam ti zavidna. Ti si stvarno prava enciklopedija. Moje skromno znanje o bilju i cvijeću duboko je palo na koljena pred tobom.Živila ti nama i zdrava bila.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.