Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lewisia cotyledon
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lewisia cotyledon

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 10>
Korisnik
Poruka
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2012 u 20:34
hm čini mi se da je moja imala 2 cvijetna štapića i trajalo je oko mj dana čini mi se. Tvoja je drugačija od moje. 
belica,zagreb
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2012 u 20:36
To se i meni učinilo, tvojoj su listovi više ravni, a mojoj su valoviti i nekako više kožasti
Na vrh
sanja9802 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 276
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja9802 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 19:59
I ja se ponovila!

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2012 u 19:35
sanja9802....lijepo zdravo izgleda, a bit će cvjetića
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2012 u 20:58
hm ja sam svoju spustila u vrt prije 2 tjedna, pomalo zalila svaki dan, ali danas sam ji opet iskopala i vratila u teglu jer joj je ovo prejako sunce jako smetalo. Izgleda kao spaljeno i povenuto ratno siroče. I sad je opet u tegli u hladu.
belica,zagreb
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2012 u 23:48
Imam sjeme, imam volje, a moje znanje i iskustvo po tom pitanju..... ravno nuliTongue

 

 

Pomagate kako znate i umijete...please
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2012 u 05:55
nemam iskustva, ali naišla sam na podatak da joj treba duži period ( sjemenu ) na hladnom- znači oko 3-4 mj. u frižider ili na jesen direktno u zemlju van.
belica,zagreb
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2012 u 07:49

Cvate cijelo ljeto. na suncu je od 10 do16 i nisam primjetila da joj je smetalo kao ostalom cvijeću. Kamo s njom po zimi?
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2012 u 06:01
vidim da se nitko ne javlja na ovoj temi, ja sam svoju vratila iz vrta u teglu jer mi  je skoro odapela zbog sunca, sada se lijepo oporavila i imam ju namjeru na zimu spremiti u svijetli negrijani prostor s ostalim društvom.

Čula sam nedavno od par cura da su im uginule ove godine u vrtu, a ja svoju zaista želim sačuvati...

Bebolina jako me zanima da li ćeš uspijeti sa sijanjem...
belica,zagreb
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2012 u 01:20

Sjeme je dugo bilo u hladnjaku, posijala sam ga u isto tako hladnu zemlju koju sam držala dva dana u hladnjaku. Sad je vani zasijano u teglicama, pa šta bude.

Držite mi palčeveThumbs%20Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2012 u 07:13
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Sjeme je dugo bilo u hladnjaku, posijala sam ga u isto tako hladnu zemlju koju sam držala dva dana u hladnjaku. Sad je vani zasijano u teglicama, pa šta bude.

Držite mi palčeveThumbs%20Up
 
Draga,tebi bi i kamen procvao!A palčeve ti držimClapThumbs%20Up
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 22:20
Naziru se prve cvjetne stapkesmile126

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 22:37
Bravo bebolina,svaka čast.Tebi stvarno sve ide od ruke.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 22:53
dvije, odlično, sigurno će još koja mrvicu poslije, taman da je dugo u cvatu
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 23:00
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

dvije, odlično, sigurno će još koja mrvicu poslije, taman da je dugo u cvatu
Ima ih puno više od dvije, ali natjerat ću ja nju na bisLOLTongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 23:01
Originalno poslano od člana Camellia Camellia napisao:

Bravo bebolina,svaka čast.Tebi stvarno sve ide od ruke.
Trudim se zadovoljit potrebe svake pojedine biljke, a ima ihLOL
Hvalasmile72
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 05:31
Bravo prekrasno izgleda ! Heart
belica,zagreb
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 07:11
Moja nije preživjela zimu Dead
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2013 u 16:48
Evo kako to izgleda danasThumbs%20Up

..ista damica slikana iz profilaTongue

Ako se ovo sve pretvori u cvetekesmile72 biljčica se neće ni vidjeti od raskošnog buketa.
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2013 u 19:07
Originalno poslano od člana dijana7566 dijana7566 napisao:

Moja nije preživjela zimu [IMG]smileys/smiley11.gif" align="absmiddle" alt="Dead" />



eh Dijana zato sam ja od nje davno odustala.vrlo je zahtjevna i mušičava. prvo me obraduje mnoštvom cvjetova,prezimi bez problema ,onda se cijelo ljeto ni ne pomakne i u zimi netragom nestane.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.