Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kozja krv - Lonicera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kozja krv - Lonicera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415>
Korisnik
Poruka
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2012 u 00:04
Imamo u susjedstvu prekrasnu bijelo žutu loniceru koja predivno miriše... tek sam se ove jeseni "usudila" otkinuti dvije grančice i zapelcati, zapravo nevjerovatno kako brzo su pustile korijen... Dva dana prije stavljanja u supstrat su bile u vodi.
Predpostavljam da bi tako zapelcane trebale čekati proljeće za sadnju u vrt?
Nadam se i da ću im naći neko prikladno mjesto, jer kolko sam shvatila dosta brzo rastu...

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2012 u 09:11
Od ove južine moja Lonicera puna je pupoljaka listića
Josipovac,Osijek
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2013 u 21:07
U Varaždinu procvala Lonicera x purpusii "Winter Buauty"(BB hvala...kak sam pametnaEmbarrassed.)..u prirodi cvjetić- dva, al se zato grančica u mojoj kuhinji rascvala...i da nije penjačica, nego grm, al da ne otvaram novu temu!


Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
khan View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Siječanj 2013
Lokacija: Marsonia
Status: Offline
Bodovi: 91
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje khan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 23:57
ma je li to ona što raste u grmovima a cvjeta često i prije nego se snijeg otopio? fantastičan miris.
Ako ne možeš biti visok dva metra, budi pametan dva metra.

-Miles Vorkosigan
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2013 u 22:22
moja lista sve u šesnaest


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2013 u 23:13
Moja lonicera, žuto bijela....


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2013 u 06:37
Moram ju podhitno presaditi na drugo mjesto. Da li je već kasno?
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2013 u 09:02
Originalno poslano od člana dijana7566 dijana7566 napisao:

Moram ju podhitno presaditi na drugo mjesto. Da li je već kasno?
nije kasno ako nije krenula lisna masa
Život započinje danom kada zasadiš svoj vrt
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2013 u 13:54
Originalno poslano od člana khan khan napisao:

ma je li to ona što raste u grmovima a cvjeta često i prije nego se snijeg otopio? fantastičan miris.

khan, je, to je ta! mmmmmmirše fantastično!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2013 u 16:37
Nisam sigurna da cvjeta prije otapanja snijega, ali kad procvjeta, onda miriše divnooooooo. Ona cvjeta 2-3 puta godišnje, bar moja koja je bijelo-zlatna i cvijet dočeka snijeg.
Na vrh
agava1504 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Siječanj 2013
Lokacija: Moslavina
Status: Offline
Bodovi: 204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava1504 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 08:28
kupila sam loniceru prije tri godine i lijepo ju pazila mazila, i njegovala, a ona do sada nije podarila niti jednog cvijetka, ..i sad neznam šta da radim s njom, več je poprilično velika a ne cvijeta..posađena je na istočnoj strani, i veči dio dana je u hladu, možda je to problem...molim nekoga tko zna da mi odgovori..hvala..
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2013 u 09:57
Originalno poslano od člana agava1504 agava1504 napisao:

kupila sam loniceru prije tri godine i lijepo ju pazila mazila, i njegovala, a ona do sada nije podarila niti jednog cvijetka, ..i sad neznam šta da radim s njom, več je poprilično velika a ne cvijeta..posađena je na istočnoj strani, i veči dio dana je u hladu, možda je to problem...molim nekoga tko zna da mi odgovori..hvala..

sigurno treba malo više suncaTongue ja sam vidjela na puno mjesta grmove a svake godine cvatu..barem dio dana da je na suncu
Na vrh
agava1504 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Siječanj 2013
Lokacija: Moslavina
Status: Offline
Bodovi: 204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava1504 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2013 u 20:58
Mari,5510 hvala...ide na presađivanje, i nadam se kojem cveteku...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2013 u 21:09
Hm, moja je u potpunom hladu, novo posađena, ali kad bi samo izrasla 1 metar, dobila bi dosta sunca, ostavit ću je i čekati, možda bude bilo sve ok.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2013 u 22:57
Lonicera mi cijele zime nije stradala, a sad poslije ovih kišurina i hladnoče izgleda ko oparena. Svi listovi sparušeni. Bojim se da je gotova
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2013 u 23:05
Dijana ja mislim da su joj stradali samo mladi listovi od ove godine.
potjerati će ona nove,sigurno se nije smrzla.
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2013 u 18:11
Dijana ne brini,Lonicera je prilično žilava.Meni je prošle godine kasni mraz ofurio sve listove ali čim je sunce počelo grijati polako se oporavila.Samo oreži sve grane koje ti se čine smrznute.Kreniti će ona
Josipovac,Osijek
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2013 u 19:20
Lonicera je vrlo zahvalna penjacica,brzo raste,mirisu cvetovi ujutru i uvece ali samo u leto,bar moje, mnogo cveta,tako da cele godine maltene do kraja jeseni svakog dana treba pomesti opadajuce cvetove,ja je gore ne orezujem i tu najvise cveta,tako da ispada da bas ne voli orezivanje ako se vec mora, onda polovicno:


Na vrh
azriela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje azriela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2013 u 22:51
procvala je moja lonicera..ovo joj je druga godina:))


Uploaded with ImageShack.us
dosadna ko tekut
Na vrh
azriela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje azriela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2013 u 11:18
evo je,lijepa,al ne miriši;)



Uploaded with ImageShack.us
dosadna ko tekut
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,242 sekundi.