Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Pravo i vrt
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Obiteljsko poljoprivredno gospodrastvo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Obiteljsko poljoprivredno gospodrastvo

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 22:39
Admine, šta treba da se "postane" hobi proizvođač? Isto OPG? Ili je dovoljna samo registracija (negdje)? Pretpostavljam da i tu postoje davanja kao i kod svih OPG-a!
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 22:49
To sam se samo tako izrazio. jer dosta je ljudi ostalo bez posla i željelo je nešto zaraditi prodajom svojih proizvoda. To su uglavnom bili hobisti koji su zbog nužde tražili spas pa nadrapali.
 
Davanja su ista i za velike i male
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 23:11
Pitala sam zato što ozbiljno razmišljam o nekom izlazu. Pun mi je nos toga da malo radim, malo ne radim. Svako par mjeseci mijenjaj zdravstvenu itd. A palo mi na pamet da bi možda bilo zgodno spojiti ugodno s korisnim.
Samo kako stvari stoje, ništa od toga.
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 23:16
minimalno 1100-1200knuna je trošak mjesecno davanja
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 23:17
zaboravio sam napisati... ako redite onda ta davanja ne morate platiti jer ih placa poslodavac... ali cim dobijete otkaz ili ga date teret ide na vas i vi morate plaćati davanja
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2013 u 07:35
Jedan dobronamjerni savjet za sve koji se upuštaju u bilo koji oblik privatluka JAKO se dobro raspitajte jer zakon se mjenja iz dana u dan. Neznam kako ide s opg, ali sam sad u procesu otvaranja obrta i gašenja doo i mogu vam reči nikad kraja, jer vas u stvari nitko u potpunosti nezna uputiti u sve. Dadinice znaš i sama dio mojih muka, a još im nije kraj. Zato se svi dobro raspitajte jer ulaskom u Eu sve će se opet okreniti naglavačke
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2013 u 09:40
Sve je to jako komplicirano sada, pitam se kako bih ja prosla da sam trazila poticaj na plastenik, a on u jednom danu bio u komadima, od sume poticaja ga definitivno nebih mogla obnoviti! A u slucaju neke inspekcije, moj plastenik stoji u komadima naslonjen na komsijinu kucu.
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2013 u 11:11
Zato sam i napisala ono "kako stvari stoje, ništa od toga".
Sve više mi je jasno da će to ipak ostati samo snovi.
To je zaključak današnjeg raspitivanja i savjetovanja po ustanovama državne vlasti.
Čekat ćemo neko drugo vrijeme, možda i nama svane, jednom.. nekad..
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2013 u 11:41
joj dadinica nemoj tako.....iako znam da je teško, ali odnekud se mora početi.....jedan naš CIF-ovac prošlih dana je objavio kako upravo kreće s nečim....
 
ima ona 
"ako ti nedostaje hrabrosti da počneš, već si odustao"
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2013 u 20:53
Ma ajde draga Dadinice,a tko je mene bodrio i savjetovao???? Sad očito moram ja tebeSmile. Draga da je lako -nije, ali nesmiješ odustati na prvoj prepreci. Kad sam nekidan ispričala službenici u banci šta mi se deailo i zašto zatvaram rč. pitala me je jesam li nakon svega na nekim tabletama za živce. Na sreću pa sam za sada prošla bez toga. Dobro se raspitaj na više mjesta, Proući net. ... Nitko od nadležnih nezna sve, tako da moraš pitati na sto strana. Duboko udahni i kreni, polako na sitno bez zaduživanja. Probaj ne odustaj. 
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2013 u 21:01
šteta što na kavi niste ništa spomenuli ili pitali pa da mogu pomoći.
 
ne treba odustajati, treba napraviti dobar plan, sve situacije predvidjeti i pokušati probleme riješiti i uočiti na vrijeme.
 
Naravno sve izračunati da li se isplati i da li ima ekonomske računice.
Ovo je 100% sigurno da se mora plaćeati oko 1100 kn mj. ako niste zaposleni i sada otvarate opg. tako a ukoliko planiratie nešto saditi a na plod treba čekati duže vremena nemojte odmah otvoriti opg.
 
možete mi na pp napisati šta točno planirate ako ne želite javno zbog "konkurencije" da se ne širi dobra ideja dalje...
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2013 u 21:39
Eh, kako je lijepo imat vas uza se, da me bodrite!
Sve je još u fazi planiranja, maštanja, vaganja za i protiv, raspitivanja...
Dala sam si ovu godinu da se dobro raspitam, stvorim si neke osnove, kako Dijana kaže - polako, sitno i bez zaduživanja.
Dragi admine, ne bojim se konkurencije, pa ispada da bih ja bila konkurencija drugima! Razmišljala sam o uzgoju cvijeća za rez, ljiljani, tulipani, alstroemerije... nešto od toga. Alstoemerije sam već počela nabavljati, ( sjeme) jer ih obožavam . U stvari, one su me i potakle na razmišljanje, ali... Eh taj ali! U Baranji ima ukupno 4 ili 5 cvjećarni koje imaju svoje preskupe dobavljače, no ne usuđuju se poslovati bez računa (na crno). I eto prve velike prepreke. Do zemljišta mi nije teško doći, a za ovu količinu koju sam mislila je dovoljno i 200 kvadrati vrta.
Na kavi nisam ništa spominjala, nekako mi se nije činilo pravo mjesto za to, došli ste se družiti sa svima...
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2013 u 21:47
A što se tiče širenja dobre ideje... Otvorena sam za sve ideje i savjete. A ako netko smatra ovu moju ideju dobrom -   možemo se i udružiti.
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 08:12
ako mi netko može odgovoriti-kakav je zakon u slučaju da redovni student bilinogojstva želi otvoriti ili se registrirati za prodaju cvijeca.to ne bi bila velika proizvodnj samo viškovi iz vlastitog vrta.to bi značilo sezonska prodaja na tržnici ili izlaganje na sajmovima cvijeca
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 10:34
Meni su rekli da za to, pogotovo za izlaganje na sajmovima, treba biti registriran kao uzgajivač, ali ima kuka i kvaka... moram se dočepati zakona da ga proučim.
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 13:09
morate imati iii opg ili obrt ili firmu.
 
večina tržnica nece prodati tržno mjesto ukoliko niste nesto od toga.
Inspekcija će vas odmah kazniti ako nemate potrebne papire.
99% da će vas netko prijaviti od konkurencije ako dođete bez papira i poslati vam inspekciju. I zabraniti vam prodaju.
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 16:56
U pravu si admine. Kći mi je ing bilinogojstva i redovni student na magisteriu sjemenarstva i oplemenjivanja pa bez nekog vida firme nemože ništa.
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 15:42
Da ne otvaram novu temu! Danas cujem na TV-u od 1.7.2013 obavezne su fiskalne blagajne za sve OPG-ovce! Tu ce stvarno biti svega... Mi mladi cemo se vec nekako snaci, ali znam za puno starijih osoba koje neznaju ni baratati sa mobitelom. Jer ima je prekomplicirano... Nismo veliki proizvodaci, to je uglavnom hobi. Nemislim ugasiti OPG ali sada treba potegnuti!!!
Kako cete vi manji OPG-ovci dalje?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 16:17
šta stvarno,??? moram ovo provjeriti.!!! prvi glas mi je za ovo.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 16:44
na http://www.porezna-uprava.hr/fiskalizacija/fiskalizacija.asp# nema ništa... tj piše da prodaja na tržnicama ne moraju. te oni koji nemaju zaradu veću od 88500kn
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.