Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Četinjače i zimzelene vrste
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Čempresi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Čempresi

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Čempresi
    Objavljeno: 29 Srpanj 2007 u 12:29
Evo još jednog drvca u mom dvorištu, dali možda netko zna koliko će u zrak ovaj primjerak izrasti tokom vremena? Sada je visine 10-15 cm!!!


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2007 u 15:16
Dobro sam namjenila ovaj čempres, izraste jako visok tako da se i ne preporuča za živice! A izgledat će tako efektno u mom zelenom kutku!!! Wink
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2007 u 18:13
Na vrh
prepelica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 12 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 149
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje prepelica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2008 u 18:39
Znam da se nekad guram gdje mi nije mjesto, ali baš me zanima koliko je ovaj čempresić izrastao za godinu dana, dakle, draga Andrea, podnesi nam izvještaj sa slikom.
Usput veličina primjerka nekad ovisi i o brizi i njezi ...
Pozdrav, Ive
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2008 u 20:33
dobro nam se vratijo -dugo te nije bilo , jesi vid ijo pohvale na račun peseka 
Na vrh
prepelica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 12 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 149
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje prepelica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2008 u 22:20
Neće se ljutiti Andrea što guramo Sašu među čemprese. Nisam vidio, a reci kako se uklopila? Jeste li probdjeli noć?
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2008 u 23:38
Originalno poslano od člana prepelica prepelica napisao:

Neće se ljutiti Andrea što guramo Sašu među čemprese. Nisam vidio, a reci kako se uklopila? Jeste li probdjeli noć?

Tek sam sad vidjela tvoje upit. Embarrassed
Nažalost, sad bi trebao imati godinu dana, ali nažalost nije preživio. Confused
Budući sam ga dobila negdje u srpnju, izgleda da su ga opržile vrućine...
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2008 u 22:03
Čempresi rastu dosta brzo, ali postoji jedan problem kod njih ako ste ih namijenili za živicu - donje grane mu se ne obnavljaju, pa kad jednom izraste velik i osuše mu se donje grane imate rupe u ogradi - to se je dogodilo kod moji roditelja, tako da su pojedine morali rušiti i saditi nove.
Na vrh
laveta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje laveta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 09:22
Molim za pomoć, posadila sam u teglu sjeme običnog čempresa i izašlo je nekih dvadesetak biljčica koje se za sada odlično drže, što sa njima u zimi, kada ih presaditi, da li im treba davati kakvo gnojivo, da li ih držati na izravnom suncu, u hladovini i općenito kako ih održati na životu?
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2009 u 21:50
Ja sam davno na isti način uzgojila cca 70 grmova tuja. Sa Brijuna sam donijela češer koji se otvorio i ispale su sjemenke koje sam posijala. Klijance sam pikirala u čašice u kojima su prezimili i slijedeće proljeće sam ih sadila na gredicu, gdje su se formirali grmići koje smo treće proljeće posadili uz među i formirali živicu. E, sad, ovisi koliko su ti velike biljčice, ako su već malo veće možeš ih odmah na gredicu.... Nisi napisala gdje živiš, kontinent ili more, a i o tome ti ovisi šta da radiš sa njima.
Na vrh
laveta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje laveta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 13:14
Hvala. Živim u kontinentalnom dijelu. Biljke su sada otprilike nekih 1.5 do 2 cm, mislim da je to još premaleno za ikakvo presađivanje. Na kojoj temp. ih držati preko zime?
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2009 u 00:36
Ja sam ih držala u kući u negrijanoj prostoriji. A vadila sam ih pincetom čim su imale 2 listića. Naime bile su posijane u maloj posudi, a nikle gušće od svake božićne pšenice.
Na vrh
air23 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje air23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2011 u 22:38
sa čime u jesen prihranit čemprese da u proljeće bolje krenu jer u proljeće grančice samo žute i suše se.jel može sa ureom ili kan ili našto drugo?
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2011 u 00:06
To pitanje trebaš postaviti u četinjače.Smile

Ja sam (kod i nakon sadnje) dodavala oko pačempresa i tuja zemlju za četinjače i posebno đubrivo za četinjače, te gorku sol za četinjače.

Nisam sigurna da je ureja i kan baš za đubrenje četinjača.

-----

Evo jedan savjet

Kako njegovati

Tokom prve godine nakon sadnje redovno zalivati biljku, ali samo ako je zemlja skoro sasvim suha. Uvek zalivaj obilato, jer plitko zalivanje može više štetiti nego koristiti. Sledećih godina zalivati samo tokom veoma ozbiljnih suša. Pored toga zaliti biljku obilato i u kasnu jesen ako nije bilo dovoljno kiše prije snijega, jer pošto se iglice ne odbacuju, transpiracija se odvija i tokom zime. Za razliku od širokolisnih biljaka četinari ne pokazuju da im nedostaje voda jer ne mogu da venu. Jedini simptom stresa od suše je vidljiv kada biljka već počinje da umire odbacujući iglice jednu po jednu… i čak i tada treba da prođu mjeseci dok njena smrt ne postane vidljiva.
Mnogi ljudi griješe previše hraneći svoje četinare, što dovodi do obilnog ali slabašnog rasta, što će izazvati oštećenja tokom kritičnih zimskih meseci ili ozbiljnih ljetnjih suša. Jednom godišnje treba dodati malo đubriva koje se sporo razlaže a bogato je fosforom ali sa malo azota(dušik). Većina četinara se sasvim lijepo oporavlja od zimskih oštećenja i bez naše pomoći.

http://www.garden.rs/tekst/kako_izabrati_cetinare
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
air23 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje air23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2011 u 17:32
sa čime prihraniti čemprese prije zime?
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.