Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - HERBARIJ
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


HERBARIJ

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: HERBARIJ
    Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 20:40
Radim herbarij za školu sa biljkama cvjetnjačama.Biljku trebam sa korjenom.Može koji savjet?Koje biljke cvjetnjače sad cvatu?Koliko dugo biljka mora biti pod knjigama....
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 11:00
Nekad davno sam se igrala s tim i zbilja se ne sjećam detalja. A sad ima toliko biljčica koje cvatu da je dovoljno samo prošetati i naići bar na 10-tak zanimljivih- i maslačak je cvijet, pa divlje potočnice, razne puzavice uz cestu!
A jel mora baš biti pravi herbarij- može li biti foto herbarij!!!??

Pa onda kad poslikaš biljčicu sa korjenom - posadiš ju natrag u zemlju nek raste?!

Znaš zakaj - jer u prirodi ima toliko biljčica koje su ustvari zaštićene i ne bi se smjele brati i uništavati pa je, po meni , ovo bezbolniji način!!

a evo ti i popis od hrvatskih šuma koje su to biljke!
http://zagreb.hrsume.hr/contents/ZastitaSuma/biljke/default.asp?ord=1

A možda ti i mi možemo pomoći sa slikanjem biljčica u našim dvorištima!?




Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 14:20
Biljke trebaš staviti u novinski papir i pod neki teret, knjige, štos novina ili nešto slično. Ako je previše tereta biljke će pocrniti. Isti je slučaj ako ih svaka 2-3 dana ne okrećeš, po potrebi premeštaj u druge novine da se brže suši, jer neće ti uspeti presovanje u vlažnim novinama. Najbolje je staviti na presovanje po nekoliko istih biljaka pa odaberi onu koja se najbolje ispresuje. Kada sam pravio herbarijum za fakultet (botanika) biljke sam stavljao u novine i držao ih na terasi pod knjigama, a vreme presovanja zavisi od vremenskih uslova i samih biljaka. Sočnije biljke se teže i duže presuju, a znaćeš da je biljka spremna za herbarijum kada se ne savija prilikom premeštanja.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 18:16

Šta će stvarno pocrnit zbog prevelikog tereta.Meni je u sobi pod mnoštvom teških knjiga.Ovo mora biti herbarij a ne foto herbarij.Tak je bar profesorica rekla.

Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 20:59
..nije baš klasičan način... i ne znam točno kako se radi.... ali ima naka caka da se cvatića biljka ili samo cvijet ( najvjerojatnije i uroni u neku tekućinu specijilnu prije ) i onda malo ostavi da se posuši pa prekrije i sreša pod onom prozirnom samoljepljivom folijom i ostane cijet godinama identičan kakav je bio kad je bio svijež... pogotovo bojaostaje identična :))) ...to bi ti možda bilo zgodno saznati kako se to točno radi... :)))
... zanm samo da se mora jako, jako dobro istisnuti sav zrak ispod folije...
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 21:43
To prvi put čujem,raspitat ću se.
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Luksy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Luksy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 18:39
Ja sam imao herbarij za napravit. Bilo je tesko tražit biljke, ali se isplatilo. Nasao sam ih 27.      smile159
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 19:40
A za koji to razred
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.