Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Astilba
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Astilba

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 8>
Korisnik
Poruka
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2012 u 09:15
Ovog sam proljeća dobila astilbe, bijelu i roza, od Free. Posadila sam ih uz bunar na istočnu stranu tako da su na suncu rano prije podne, a ostatak dana u sjeni. Lijepo su cvale i sada imaju osušene metlice. Da odrežem te metlice ili ostavim, šta je bolje za biljku, ima li to utjecaja na razvoj njenog korijena?
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2012 u 11:16
Ja još nikad nisam ošišala metlice,meni su ovako lijepe.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2012 u 11:32
Ni ja ne šišam one metlice..Ne vidim da im šteti..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2012 u 14:22
Ja ih ošišam, čisto radi estetike radi !!  Ljepše mi  izgleda jedna obojana metlica od više njih ocvalih s njom !!



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2012 u 14:27


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Pa još jedan rez !!



Uploaded with ImageShack.us

Ja zadovoljna, a vi ??

To mi je najveći problem, nemogu vidjeti napola odcvijetalu biljku, škare su odma u rukama!!  A problem mi je i ako neko cvijeće predugo cvate, naprimjer astilbe ili rudbekoje !!  Embarrassed  Ne, najveći mi je problem dočekati da biljka potjera novi pup !!  Npr. ostiće čekam mjesecima, vidim par cvjetića i mraz ih odnese !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2012 u 21:31
A evo jedne kod koje je malo drugačiji problem. Metlica je malo duža, te ne cvatu svi pupoljci u isto vrijeme. Pupoljci se otvaraji od donjeg prema vrhu grane. No dok dođe do vrha donji se posuše, pa malo nagrđuju izgled cvijeta. Naljepša je kada počinje cvasti, a to je upravo sada. Evo kako izgleda sada:










Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 07:59
prekrasne su.čini se da su to malo višlje.moje su sve niske
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2012 u 22:19
Upravu si ajama. Evo na ovoj slici ih možeš vidjeti u pozadini, usporedbe radi.

Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 11:35
molim te gdje si to kupila nisam takve vidjela.
ja sam proljetos kupila baš ovakvu crvenu,jer imam nekoliko roza,ali gle čuda ona opet roza
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 12:07
 LOL Ajama ako te tješi, nisi jedina. I ja sam kupila roze i crvene, a ono sve roza.
Matilda već sam komentirala tvoje, ali moram ponoviti da su predivne.
belica,zagreb
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2012 u 13:27
prelijepe su vam astibe. Posebno ova Matildina roze. ja imam crvene.Kupila ih sa cvijetom i već je prošao. Presadila sam ih u veću teglu, ali se lišće počelo sušiti. vidim da je potjerala nove listove,ali mi je nekako tužno pogledati je.
Na vrh
slatkica 1977 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje slatkica 1977 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2012 u 20:04
 Molim pomoć!!!
 
Nova sam na forumu pa ako može netko ko zna da mi objasni nešto vezano uz Astilbu.
Naime, dobila sam je ovo proljeće i ostala je u velikoj tegli.
Imala je prekrasan bijeli cvijet izgleda kao neke metlice...
Ali kako dolazi hladnije vrijeme sva se jadna počela sušitiCry.
 
Neznam ništa o toj biljci... rekli su mi da je moram držari u hladu  jer ne podnosi jako sunce i da je moram dosta zaljevati.
 
A meni izgleda kao da joj nema spasa.
 
Ima li nade za nju s obzirom da je ostala još jedna grančica zelenog lišća!!
 
Tnx!
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2012 u 20:49
pročitaj malo prethodne postove o njima!
nadam se da će nešto pomoći!
a prije svega, dobrodošla!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2012 u 21:49
nemam baš iskustva s astilbama, ali mislim da je normalno da im nadzemni dio odumire u hladnije doba...
dogodine bi trebala opet potjerati iz korjena tako da nema straha
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2012 u 21:54
to je normalan proces kod astilbe, po zimi nestaje i u proljeće se rađa, kao što je natalija rekla
Na vrh
slatkica 1977 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje slatkica 1977 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2012 u 22:46

hvala na dobrodošlici!!!  radujem se novim informacijama...  pretpostavka je da  je mogu presaditi vani negdje i da će se ipak u proljeće probuditi.

Omelo me to što su mi rekli da je ostavim u teglici i stavim u prostoriju gdje je dosta tamniji prostor pa da će tamo preko zime opstati....
 
Ipak ću riskirati i s veseljem dočekati proljeće smile127
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2012 u 23:09
slatkica dobro došla.moje iskustvo s astilbama je dugogodišnje.uvijek su mi vani u vrtu presadila sam ih u polusjenu.sad ih obreži.ja već jesam.zaboravi na njih.već će te one podsjetiti u proljeće i to ne baš previše rano
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2012 u 19:50

predivne su al meni propale sve,sunce ih sprzilo,nemam debelog hlada za njih

pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2012 u 06:04
Moje su žive, nemam ni ja baš debelo debelog hlada, ali opstaju mi na toj strani gdje sunca ima samo kratko ujutro.
kamenjar, poznajući tvoj vrt.. žao mi je što su ti propale, ali  znam da nemaš adekvatnog mjesta za njih... nemoj žaliti , zato tebi uspijevaju druge stvari o kojima ja mogu samo sanjati .
belica,zagreb
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2012 u 07:59
Originalno poslano od člana slatkica 1977 slatkica 1977 napisao:


Omelo me to što su mi rekli da je ostavim u teglici i stavim u prostoriju gdje je dosta tamniji prostor pa da će tamo preko zime opstati....
 
Ipak ću riskirati i s veseljem dočekati proljeće smile127

Ovako nešto besmisleno, da ne upotrijebim grublju riječ, može ti reći samo onaj koji nema pojma što su trajnice. Ne razumijem zašto neki ljudi imaju potrebu davati savjete koji nemaju nikakvu vjerodostojnost. Da su ikada posadili astilbu ili bar pročitali nešto o njoj, ne bi ti to savjetovali. Dobro došla slatkica.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.