Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Astilba
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Astilba

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5678>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2013 u 09:03
Hvala i ja očekujem još jednu tamniju, ali ova uvijek prije procvjeta
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2013 u 09:34
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 21:23
Polako počinju i kod mene cvjetati.smile213





Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2013 u 19:41
Evo i šumice Wink

Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2013 u 20:13
ajme krasne šumice  Thumbs Up
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
janja-nja-nja View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 01 Studeni 2014
Lokacija: Predgrađe Zg-a
Status: Offline
Bodovi: 217
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje janja-nja-nja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2015 u 17:21
Ja sam u MBM-u nabavila jednu crvenu i jednu rozu prije par dana. Kako su biljke starije i dosta obrasle bile razdvojila sam korijenje i posadila ih na četiri mjesta. Odsjekla sam suhe stapke gdje su bile metlice i sad čekam drugu cvatnju. Nadam se da će crvena astilba biti crvena, a ne tamnoroza kao nekim forumašicama.
Znaju biljke promijenit boju. Ta ja sam kupila lukovice crne glediole, a evo jučer procvale svijetloljubičastim cvjetovima. Svašta!

Iza kuće su mi, pola dana je sunce...al nadam se da će im biti dobro tamo da ih ne selim u jedinu sjenovitu gredicu kod kuće jer tamo će više susjedi uživati u pogledu na njih nego ja:/
Na vrh
biggy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Svibanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje biggy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2015 u 10:55
Dragi iskusni forumaši, podizem temu... Kupila sam sjeme astilbe pa me zanima moze li se sad sijati (u Dalmaciji) ili je bolje pričekati proljeće?
Zahvaljujem
Na vrh
biggy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Svibanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje biggy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2015 u 10:13
Nitko?Cry
Na vrh
janja-nja-nja View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 01 Studeni 2014
Lokacija: Predgrađe Zg-a
Status: Offline
Bodovi: 217
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje janja-nja-nja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2015 u 12:02
kako to da si kupila sjeme? Pa ja sam kupila astilbu i dobiješ samo jedan veliki suhi korijen.  Ja sam to kupila i sadila  početkom travnja. Moja je trebala biti bijela koja raste do 1,50. Ali nažalost korijen je struo. Jučer sam otkopala i vidjela to. Tužna sam, ali što se može. Ove mini astilbe koje imam kupila sam kao sadnice i nemaju gomolj nego korijen. Kako sam ih razdijelila nisu cvale drugi put. Sad čekam proljeće da malo se razgranaju i možda procvjetaju.

Budući da sam ja astilbe (gomolj tj.korijen) nalazila u ponudi u ožujku....čekaj proljeće da ne bi i tebi strunulo i sl.
SretnoWink
Na vrh
biggy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Svibanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje biggy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2016 u 12:56
Hvala na odgovoru! Nisam uspjela naći sadnicu, kod nas je nema po tržnici i po poljoapotekama. Iz nekog razloga nije popularna, a meni izgleda bar ovako na slikama predivna. A budući vrt se nalazi veći dio dana u sjeni, tako da je šteta ne pokušati je posaditi. Pa sam naručila sjeme, al izgleda da ću se dobro načekati do prvog cvijeta Cry.  Pa ako bi netko prodao koju sadnicu, nek mi se slobodno javi :-)
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2016 u 08:24
Moje krenule smile84 Kakva je situacija kod vas?


Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2016 u 08:43
I moje su polako krenule , pa i one već jedva čekaju proljeće.
Na vrh
janja-nja-nja View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 01 Studeni 2014
Lokacija: Predgrađe Zg-a
Status: Offline
Bodovi: 217
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje janja-nja-nja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2016 u 23:14
Moje su isto krenule hvala što si stavila sliku jer ovo je prva zima kako se ponovno pojavljuju pa nisam ni znala što je to  'crveno lišće' LOL

Kako sam ih prošlo ljeto bila razdijelila na 4 dijela, sad su iz zemlje provirila samo 3 snopića crvenih listića.
Znači li to da je ostalih 5 uginulo ili će možda krenuti kasnije....ali ista su sorta astilbe pa sam mislila da će krenuti sve odjednom. I bijele i te 'crvene' (sve više mislim da su mi podvalili tamnorozu).

Ja sad čekam svibanj jer tad sam si rezervirala visoku crvenu Fanal i neku od 50-ak cm bijelu. Skužila sam da kako naprijed imam cvijeće po 30 40 cm visine da ove niske neće dolazit do izražaja toliko (u sredini su gredice). No dobro, mea culpa. Pomaknut ću ih najesen.
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2016 u 06:52
Kod mene su izašle u isto vrijeme, ali su obje iste, bijelog cvijeta... Ako nisi posadila sve iste, moguće da će neke kasnije izaći...
Mene su oduševile sa bojom svojih stabljika i prvih listića... ma, predivna biljka..



Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
janja-nja-nja View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 01 Studeni 2014
Lokacija: Predgrađe Zg-a
Status: Offline
Bodovi: 217
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje janja-nja-nja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2016 u 12:26
Slažem se s tobom, stvarno su predivne, nisam znala da će biti ovako crvenkaste inače imaju dosta tamne sjajne 'nazubljene' listove:))
Moje su sitne u usporedbi s tvojima. Tvoje stvarno izgledaju veličanstveno. 

Prema svemu sudeći ove moje četiri, koje su izašle,  bijele su jer rastu u isto vrijeme kao i tvoje (nagađam). 
A kad će ova 'crvena', preostaje mi samo čekat. 
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2016 u 19:17
Ima puno vrsta i kultivara astilbi od maleckih visokih svega 20-tak centimetara pa sve do onih visokih 120 centimetara. Izgled lišća i cvatova im također varira.

Zavisno od sorte cvatu od 6. - 9. mj., a boje im mogu biti: bijele, roza nijanse sve do zagasitocrvene, uspravne ili blago povijene, cvatovi su kod nekih čvrsti zbijeni, kod drugih su visoki, rastresiti, sa rjeđim, razmaknutim cvjetićima. Neke sorte imaju kroz cijelu sezonu crvene stabljike, dok drugima stabljike pozelene, a neki kultivari kroz sezonu promijene nekoliko puta boju lišća iz crvene u zelenu (npr. kultivar Color Flash). Neki kultivari imaju opojan "medeni" miris.

U pravilu sve vrste astilbi traže dobro drenirano, vlažno humusno tlo i jedino vrste astilbi chinensis  podnose nešto suše uvjete.

Imajući  u vidu sve te raznolikosti između sorti i kultivara, uspoređivanje između različitih biljaka nema svrhe ako se ne radi o istom kultivaru.
Na vrh
janja-nja-nja View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 01 Studeni 2014
Lokacija: Predgrađe Zg-a
Status: Offline
Bodovi: 217
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje janja-nja-nja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2016 u 21:55
Koje su to mirisne astilbe, sad si me zainteresirala.

U pravu si, glupo je nagađat. Znat ću kad procvjetaju.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2016 u 14:56
Imala sam nekoliko vrsta i boja astilbi, ali su mi kroz nekoliko godina uginule pa se za njih ne sjećam da li su mirišale. Ostale su mi samo bijele astilbe Arendsii "Diamant" i ona ima intenzivan miris
Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2016 u 18:39
Divno sad znam nešto više i kaj tražiti. Pozdravček 
Na vrh
janja-nja-nja View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 01 Studeni 2014
Lokacija: Predgrađe Zg-a
Status: Offline
Bodovi: 217
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje janja-nja-nja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2016 u 10:10
Evo samo da se pohvalim da su do sada sve astilbe 'uskrsnule' :))))
Nadam se da će ove godine cvasti da vam mogu pokazati da sam se ipak lijepo brinula o njima.
Ovaj puta sam kupila oznake za cvijeće da ih ne 'izgubim' preko zime;)

I uspjela sam nabaviti korijene mirisnih rozih i crvenih astilbi. Trudim se ove godine imatišto više mirisnog cvijeća jer nedostaju mi leptiri, pčele i ptice ( ipak sam rano djetinjstvo provela na selu).
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5678>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.