Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tropski hibiskus - Hibiscus rosa sinensis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tropski hibiskus - Hibiscus rosa sinensis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4748495051 131>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2011 u 22:30
Nadam se da češ nabaviti opet,a ja nemogu odgojiti neku drugu boju iako sam pokušavao.Naznam ni ja razlog za to.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2011 u 22:36
ma ne znam gdje da ju nabavim,ja imam samo rozu s duplim cvijetom,mada i tu kadkad mogu jako teško ukorijeniti.Od četvrti puta sam ju uspjela zakorijeniti za susjedu kojoj sam je obećala već odavno!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2011 u 22:43
Nađu se u trgovačkim centrima bar ih kod nas ima,a nisu ni skupi.Ja sam crveni razmnožio da sam reznicu stavio u vodu.Probaj tako.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2011 u 22:50
Ma znam za to,tako ih i ja razmnožavam,samo mi ne uspiju uvjek.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2011 u 23:25
Pa dobro neuspije ni meni svaki put.
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2011 u 13:40
Jeste li spremili unutra svoje hibiskuse...ja nisam (sinoć kasno došla doma) i pogledajte kako danas izgleda



Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2011 u 16:35
pčelice oporavit će se on bez brige,samo nek sad bude na "sigurnom".Ne izgleda tako lošeWink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
kamelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1016
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2011 u 20:01
I moji su isto takvi .Bojim se da je to od nagle promjene temperature,ali me je strah što će biti s njima.Nina pomozi!
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2011 u 21:18
Pčelice pa moj je još vani,ali ništa nebrini i kod mene se to desi naručito kad promjeni mjesto.Kako kaže kamelia to je radi promjene temperature.Kad se prilagode sobnim uslovima eto hibija kao nov.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2011 u 13:50
Stavite na toplije ako mozete (hladna soba, topla soba, stepeniste, garaza, tavan), i da obavezno ima svjetla.
Opusteni listovi ce se uspraviti. Pazite na zalijevanje, ako je mokar ne zalijevajte ma kako listovi izgledali.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2011 u 06:26
Voodoo Magic
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2011 u 16:27
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

Voodoo Magic
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
 

Koja boja smile227 skroz je neobičanBig%20smile
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2011 u 18:44
Nbjelovu ti nas svaki put oduševiš sa svojim hibijima,nemoramo iči ni na net.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2011 u 12:52
Originalno poslano od člana dmirce12 dmirce12 napisao:

Nbjelovu ti nas svaki put oduševiš sa svojim hibijima,nemoramo iči ni na net.

Slažem seLOL...sve što trebamo je ovdje,bravoClap
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2011 u 17:14
akon godinu dana, moj hibi procvao jednim jedinim cvijetom. Nikada do sad nije bio ovakav cvijet, uvijek je bio jednostruki s dugim tučkom u sredini. Je li to za njega labuđi pjev?



“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2011 u 17:29
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Nakon godinu dana, moj hibi procvao jednim jedinim cvijetom. Nikada do sad nije bio ovakav cvijet, uvijek je bio jednostruki s dugim tučkom u sredini. Je li to za njega labuđi pjev?


Uploaded with ImageShack.us
Ajmeeee, koja ljepotasmile64
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 08:56
Andina i ja imam takav žuti i prekrasan je!
 
A sada pitanje za znalce... šta mi se događa sa tim duplim žutim? Pun je pupoljaka ali se događa da se rijetko koji uspije i otvoriti, jer mu pupoljci samo otpadnu? To se događalo i ljetos dok je bio na terasi ( bio je na punom suncu, pa u polusjeni), ali i sada kada sam ga unijela?
Prehranu je dobivao jednom tjedno preko ljeta, ali mu očigledno nisu idealni uvjeti i negdje sam fulala...Confused
 
A prekrasan je kada procvjeta... 
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 09:17
I mom žutom povremeno otpadnu pupovi, no on je još mlad, jednostruki i pun hormona još iz Nizozemske pa se ne zabrinjavam. Pouzdano znam da mu smeta preseljavanje i dok cvjeta ne smije se ni u kom slučaju premještati. Žuti ima puno pupova i mislim da ga to iscrpljuje pa su zato krhki. Crveni je star i visok oko dva metra, ima malo novih grana pa zato nije imao više cvjetova. Izgleda da je svu energiju usmjerio samo na ovaj jedan cvijet. U veljači mu slijedi drastično orezivanje i premještanje u novu zemlju i novu posudu.

Isto tako sam primijetila da mu paše talog od kave. Kad je crveni bio bolestan (neka plijesan po listovima ga napala zbog nedostatka svjetlosti), rekla mi spremačica da ga zalijem talogom od kave jer on, navodno, čini zemlju kiselijom, a to hibi voli. To sam učinila, stavila ga na svijetlo mjesto i ozdravio je. Ove jeseni sam ga ponovno zalila talogom od kave i evo, nakon mjesec dana je procvjetao. 
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 09:45
Ma bravo Andina, i hvala ti na informacijama.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 15:55
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Nakon godinu dana, moj hibi procvao jednim jedinim cvijetom. Nikada do sad nije bio ovakav cvijet, uvijek je bio jednostruki s dugim tučkom u sredini. Je li to za njega labuđi pjev?


Uploaded with ImageShack.us

smile93    smile141
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4748495051 131>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.