Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tropski hibiskus - Hibiscus rosa sinensis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tropski hibiskus - Hibiscus rosa sinensis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5657585960 131>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 22:35
Da, trebala bi ove desne grane skratiti za trećinu, vidit ćeš kako će potjerati nove 2, 3 grane.
A što nisi "onaj jad" samostalno zakorjenila, imaš opis na 1.strani ove teme kako to Nina radi, ili u prerezanu plastičnu bocu?
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2012 u 07:27
He, he ... nemam više teglica. Embarrassed Moram danas u nabavu.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2012 u 17:03
Da slazem se, slobodno ih odrezi i bit ce ti puo gušći a naravno odrezani dio zakorjeni :)
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2012 u 17:54
kupila i ja hibiskuse


pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2012 u 19:40
kamenjar,krasni,zdravi grmićiClapOvaj žuti mi se jako sviđa.A tek kad otvori cvijet smile39   Obožavam jednobojne cvjetoveThumbs%20Up smile99
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2012 u 12:45
Ja sam imala prekrasan žuti dupli, koji je preko zime izgubio svo lišće i izgleda da nema ništa od njega...Confused.  Grane sam odrezala tako da sada ima samo centralnu granu koja ne mrda...da li još da čekam ili da ga otpišem?
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2012 u 19:22
proljeće,provjeri da možda nije žedanEmbarrassedGdje ti stoji?Možda mu ne odgovara mjesto pa odbija krenutiConfused
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2012 u 20:27
Tea ja sam njega nanašala svudgje, a i nije žedan...

Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2012 u 20:49
Molim te, molim te, molim te - nemoj ga izgubiti! smile143Računam na njega. Drži ga na svijetlom i toplom, ako nemaš gdje - imam ja! Vidi mog pomlađenog, pušta listove ko lud, a čini se da će nešto biti i od ostalih grana koje sam odrezala.


Nakon rezanja, u vodu kojom sam ga zalila dodala sam PROtifert, tekuće organsko dušično gnojivo na bazi aminokiselina, nešto slično Drinu, i čini mi se da mu je to pomoglo. Pokušaj s tim, a ako ne vidiš pomaka, pliiiiiz - daj da ga ja izliječim! Wink Vraćam ga kad se oporavi, časna riječ!

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2012 u 20:56
Kamenjar, lijepe si hibije kupila samo se nadam da nisu iz Nizozemske. Ne želim te plašiti, no, ako jesu, pročitaj negdje na sredini teme što je pisala Nina o hibiskusima iz Nizozemske. Meni su takva dva žuta propala jer nisam slušala njezine savjete (presaditi i što prije ih osloboditi hormona kojima su nakljukani). 
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2012 u 11:53
Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

Tea ja sam njega nanašala svudgje, a i nije žedan...


Samo ga smjesti na toplo i sunčano bez propuha i krenut će,bez brigeThumbs%20UpMožda mu je nanašanje zasmetalo pa je odbijao krenuti.Bit će bolje čim ga pustiš na sunačnom mjestuWinkNemoj odustati,poslušat će teEmbarrassed
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2012 u 22:04
moje hibiskuse gdje god da stavim na vjetru su,tako im je kako im je....nego mene zanima zasto im se cvjetovi ne otvaraju ,nego pupoljak otpadne 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2012 u 15:52
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Molim te, molim te, molim te - nemoj ga izgubiti! smile143Računam na njega. Drži ga na svijetlom i toplom, ako nemaš gdje - imam ja! Vidi mog pomlađenog, pušta listove ko lud, a čini se da će nešto biti i od ostalih grana koje sam odrezala.


Nakon rezanja, u vodu kojom sam ga zalila dodala sam PROtifert, tekuće organsko dušično gnojivo na bazi aminokiselina, nešto slično Drinu, i čini mi se da mu je to pomoglo. Pokušaj s tim, a ako ne vidiš pomaka, pliiiiiz - daj da ga ja izliječim! Wink Vraćam ga kad se oporavi, časna riječ!

Andina dogovorit ćemo se.LOL A kakav je taj Drin?
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2012 u 18:32
Originalno poslano od člana kamenjar kamenjar napisao:

moje hibiskuse gdje god da stavim na vjetru su,tako im je kako im je....nego mene zanima zasto im se cvjetovi ne otvaraju ,nego pupoljak otpadne 


Meni su rekli od previše vode. Bolje ga koji put po lišću poprskaj vodenom maglicom ili laganim kapljicama nego ga zalijevati.

Ja za sad nemam tih problema moj još ne misli cvasti Embarrassed







''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2012 u 19:03
hvala ti ksan na odgovoru,počet cu ga prskat ..imam i neke flekice po listovima Cry
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2012 u 19:11
Može slika da vidimo te flekice? To je, pretpostavljam, neka bolest i zato pupovi otpadaju. Nisam stručnjak, ali sigurno ima ovdje netko tko će prepoznati o čemu se radi kad vidi sliku.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2012 u 19:12
Kakve flekice? Stavi slikicu već će ti netko odgovoriti. Tko zna u kakvim je finim uvjetima do sada rastao tvoj hibi pa mu se sad ova promjena stresna Ouch Moj je samo preko dana vani a po noći unosim ga unutara. Možda ne treba ali bolje mir Smile imam ja i dvije bebice koje su na ukorjenjavanju  već dva mjeseca ali još se ne vidi korijen. Bilo ih je tri ali jedan je R.I.P.
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2012 u 10:01
Ksan, kod mene je isto stanje kao i kod tebe samo sam ja ovog mog koji je R.I.P. zamjenila novom reznicom, tako da opet imam tri na zakorjenjivanju, al nikakvi znakova za sada nema, moje prošlogodišnje iskustvo je da triba biti jako strpljiv s njima.
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2012 u 12:16
Imam problem sa mojim hibijem koji sam orezala da bude stabalce. To je dupli roza hibiskus i koji sada izgleda ovako; Što da učinim da mi ne umre potpuno? Grančice koje sam odrezala sam uz prah pokušala zakorijeniti ali su sve propale (pod vrećicom).


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2012 u 14:40
Nisam stručnjak, ali vam mogu prenijeti svoje iskustvo. Kad je moj hibi dobio neku sivu plijesan po listovima, jedna žena mi je rekla da ga iznesem van (bio je svibanj) na mjesto gdje će imati puno svjetla, ali ne cjelodnevno sunce koje bi mu palilo listove. Tako sam i učinila i još sam ga, po njezinom naputku, zalila talogom od kave. Hibiskusi vole blago kiselo tlo, a talog od kave im upravo to čini - zakiseljuje tlo. Uz kasno popodnevno sunce i redovno zalijevanje, ali ne tako da zemlja bude previše mokra, on se oporavio za tjedan dana, a krajem ljeta i procvjetao.
Dugo nam nema Nine, ona bi sigurno znala što učiniti da ovi hibiji ozdrave.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5657585960 131>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.