Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tropski hibiskus - Hibiscus rosa sinensis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tropski hibiskus - Hibiscus rosa sinensis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8081828384 131>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2013 u 19:55
Originalno poslano od člana Wolfsbane Wolfsbane napisao:

Sad imam sijance i jednog zutog ducanskog, kupljenog proslo ljeto, koji je narastao u medjuvremenu za 20ak cm. tog sam odmah presadila u puno vecu posudu (za duplo) nego u kojoj je bio i maknula mu svu onu sugavu vrlo cudnu zemlju koju im oni stavljaju. Tak da ono, ako su stvarno tretirani necime da bi to imalo dugorocni utjecaj najvjerojatnije je i zemlja tretirana. Moj se nije uopce zalio na pranje korijena, jos je u medjuvremenu prezivio i neke gusjenice kojima je bio posebno fin, i slabo svjetlo sad prek zime jer ga ne stavljam bas u prvi plan. Vidjet cu kako ce dalje do proljeca...


evo konacno slikica ovog mog ducanskog eksperimentalnog, vidi se novi rast ovo tanko zeleno valjda se bude zdebljao kad ce imat vise sunca
ne kuzi se bas ali kanta u kojoj raste je oko 7-8 l, dosta velika


e i sad, znam da se hibiji orezuju da bi ih se natjeralo na grananje, ovaj je poceo sam pustati nesto sto sve vise lici na grancice. jel mi moze netko iskusniji reci sto sve djeluje na grananje hibija? ne mislim ovog orezivati, ima dosta starih grana a i poprilicno ovih novih izdanaka, ali me zanima.



velika gorica
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dado.slavnija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 04 Siječanj 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado.slavnija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2013 u 20:21
Šteta što ga ne misliš orezivati! Ono što najviše potiče grananje je upravo orezivanje. Ispod svakog reza se može pojaviti od 2-4 uglavnom nove grane a time i više cvijetova, više čvrstih izboja. Poznato je kod hibija da cvjetove daju samo vršni izboji i cvjetovi se otvaraju jedan nakon drugoga, nikada na jednoj grani 2 pupa (samo iznimno, no vrlo vrlo rijetko) Ovo sa strane što se javljaju izdanci, oni uglavnom neće preuzeti ulogu terminalnog pupa niti će se nešto puno izdužiti, niti će ti na takvom postranom pupu javiti cvijet. To sigurno ne.Ovakvim načinom ćeš imati izduženu biljku, puno slabije razgranatu nego što bi to bilo nakon orezivanja. Hibiji vole orezivanje!
Dario
dario.novska@gmail.com
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2013 u 20:37
hm, ok, racunam da ako ga sad orezem ionako nece cvjetati do ko zna kada, imam neke ideje koje cu isprobati onda na njemu, pa ga kasnije stignem orezati ako se ne pokaze dobro. tnx za info!
velika gorica
Na vrh
dado.slavnija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 04 Siječanj 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado.slavnija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 00:00
Wolf... na greškama se uči, ali na hibiskusu se greška ispravlja onda minimalno godinu dana...
Dario
dario.novska@gmail.com
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 15:12
Moj hibi , prošlogodišnjak.


još uvijek stoji "na hladnom" ali ovo sunce zadnjih par dana ga je malo potjeralo
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 19:29
Originalno poslano od člana MermaidDreamer MermaidDreamer napisao:

Moj hibi , prošlogodišnjak. 


još uvijek stoji "na hladnom" ali ovo sunce zadnjih par dana ga je malo potjeralo
Na kojoj temperaturi je ovaj malac??
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 20:29
Na temperaturi između 10 i 15 °C (ovisno koliko je vani hladno, ali se nikada nije spustilo ispod 10°). Istočna strana, tamo su trenutno na zimovanju i gardenija i stephanotis, neki sukulenti, ukrasna djetelina, neke nepoznate biljke (uzela reznice, pa se zakorjenilo), aloe i ine ostale, malac klijanac plavog poppija...
Vlaga između 65 i 75, ovisno. Prozori: pravi propuh, drveni koji baš "dihtaju", ali očito to biljkama nije smetalo.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 22:10
Vidim da im je lijepoClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2013 u 12:13
Kupila sam neki dan u Kauflandu hibiskus. Presadila sam ga. Listovi su mu obješeni i bojim se da mi ne propadne. Što da radim s njim?
Na vrh
dado.slavnija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 04 Siječanj 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado.slavnija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2013 u 11:36
Teško je reći macorka što s njime ovako napamet, bez slike... jer postoje vije mogućnosti- ili prenagla promjena pa krenio s propadanjem ili nedostatak vode... jer oni budu u malim teglicama a tu bude i po 2 čak i tri biljke u jednoj teglici
Dario
dario.novska@gmail.com
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 20:02
ovo je slika jadnog hibiskusa

Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 22:38
Macorka, tu stvarno moze biti vise uzroka, mozda ga je uhvatila hladnoca... ali, zemlja u kojoj su oni posadeni je jako ljepljiva i suzbita! Kazes da si ga presadila, njegova zemlja sporije upija vodu. Moguce je da kada zaljevas da voda samo proleti kroz novu zemlju i on ostane sa korijenom suh. Jer se nije sa novom udomacio. U svakom slucaju bi bilo dobro da mu operes korjen. Pogledaj par stranica unazad kako je to napravila Bebolina! Poslje toga racunaj sa tim da ce odbaciti sve pupove ali i vecinu listova, oni nevole da im se dira korijen! To treba oprezno napraviti. On je pod hormonima i nazalost sanse su mu jako male i treba dugo vremena da se oslobodi. Meni od takva tri redovito jedan ili dva ne opstanu...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 23:07
Od ona tri koja sam presadila, jedan je otišao u vječna lovišta, dva su sasvim ok
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2013 u 07:20
Oprala sam korijen i zalijala ga.Još su mu mlohavi listovi. Kako dalje s njim? 
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2013 u 17:12
Originalno poslano od člana macorka macorka napisao:

Oprala sam korijen i zalijala ga.Još su mu mlohavi listovi. Kako dalje s njim? 
Teko da će opstatThumbs%20Down pokušaj ga malo prikratit, poskidaj mu svo to mlohavo lišće da ne crpe biljku.
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2013 u 17:12

Već danima kilavi, nikako da se pokaže u punom sjaju

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2013 u 17:17
Evo konačno i njegasmile61

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2013 u 18:50
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2013 u 21:12
Odlucio se!
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2013 u 07:40
Krasan je Bebolina.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8081828384 131>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.