Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tropski hibiskus - Hibiscus rosa sinensis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tropski hibiskus - Hibiscus rosa sinensis

 Odgovori Odgovori Stranica  123 131>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Tropski hibiskus - Hibiscus rosa sinensis
    Objavljeno: 30 Srpanj 2007 u 23:55
Hi, svima,
 

Moj je hobi (tu i tamo i posao) uzgoj tropskog hibiskusa. Imam ga u sto raznih boja. Mozete ga pogledati na:

 

OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2007 u 14:26
nbjelovu kao prvo dobro dosla
svaka cast zaista imas prelijepu kolekciju
i prelijep posao
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2007 u 21:22
Nina,dobro nam došlaHug
E sad ću ja gnjaviti sa pitanjima kad već stručnjaka imamoLOL
1.Svuda piše,i kod tebe i u literaturi,da hibiscus ima jedan cvijet po grani.Zbog toga ga i rezati treba da se razgrana i naravno da ima više cvjetova.
E sad,moji hibiscusi po jednoj grani imaju puno cvjetova!!!!
Na samome vrhu grane ima barem 3-4 pupoljka.Danas nisam stigla no sutra ću uslikati.
Hmm,ne znam sad jel to na kraju ispada uopće pitanje?!!
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2007 u 14:50
Hi, Shasha,
 
I moji imaju tako, mnogo pupoljaka na jednoj grani. Ali, samo jedan od njih cvjeta. Istovremeno mozes imati na biljci mnogo cvjetova, ali je svaki na drugoj grani. Zbog toga, biljka sa jednom granom moze istovremeno imati samo jedan cvijet, a biljka sa dvadeset grana, teoretski moze imati 20 cvjetova istog dana. Cilj je, naravno, imati biljku sa sto vise cvjetova u jednom danu.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2007 u 21:31
Ahaa,e onda je moj normalan.smiley188Bilo mi je malčice čudno,kud toliko cvjetova a svi vele da jedan treba bitismiley36
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2007 u 10:35
Cvijet smo rješili a sad dalje.
Ovako sad izgleda,malo je velik(usporedi ga sa bijelom pelargonijom sa strane koja je nekih 60ak cm. visoka) Dal da ja njega porežem jače? Smijem li to u jesen ili da u proljeće režem,i koliko?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2007 u 10:39
Mislila sam ga već porezati ali sam rekla,kad sam ga dobila,da ću ga ostaviti kako je.Kao ono ,mlade ću zapelcati i oblikovati(jesam,al sam ih i podjelila).Naime,ovaj sam dobila u plastičnoj kantici posađen,bez zemlje,sa 1/3 korjena u kantici,bez lišća(2 bijela na vrhu) i sa jednim cvijetom na vrhu.Da,bio je nekih 40ak cm velik(sa teglom).To je bilo prije 4 godine.
Malo je narastoLOL
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2007 u 11:01
Moji novopridošli hibiscusi su posađeni(uz male nesporazume)
E sad samo da se prime.
Da Mihaeli odgovorim(nebum pod postom "bacopa" pričala o hibiscusu)
Da,pomoću hormona sam ih  pelcala.Sve kako "šefica Nina" veliBig%20smile
No što se slikanja tiče,bi al vjeruj mi nisam imala neku ideju kak da to izvedemWacko.Da sadim i slikam istovremeno!? il da poslije svakog djela ruke perem od zemlje i uslikam!?
Eto zakaj nisam,al ti mogu reć kak sam radila ako te zanima moj postupakWink
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2007 u 11:22
Opisano je i tamo tak da ne treba ak si pratila postupak.Zanima me kak izgledaju te reznic kad dodu,kak su pakirane u slanju,kak su podnjele put?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2007 u 12:04
odlično su izgledale.Kad sam vidjela poštara kak taj paketić ima u torbi sa svim pismima,sva sam se naježila.Plus toga sve je bilo izgužvano,ali kada sam otvorila biljkama ništa nije bilo.Ni jedan listić pokidan.Wink
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2007 u 12:11
Mrak!A koliko su dugo putovale?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2007 u 14:52
Od ponedjeljka do četvrtka
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2007 u 15:01
Vibram da se prime!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2007 u 15:04
Ako se prime bit će pelceraBig%20smile
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2007 u 08:57
Ja nikada nisam vidjela sjeme na hibiscusu!! Di je to sjeme??
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2007 u 05:14
Hi, Sasha,
 
Prelijep ti je onaj crveni, tako bujan i cvjetan! Nadam se da ga nisi orezivala sada kad cvate. U proljece (kad nema vise opasnosti od temp. ispod nule, i kad nocna temp. bude vec iznad 5) orezi ga dobro, svaku ovu veliku granu orezi za oko 1 trecinu, ili na pola.
 
Ako ga zimi unosis unutra, onda mozes rezati i bez obzira na vanjsku temperaturu, najbolje sredinom veljace, ali onda pazi kad ces ga iznijeti vani, nemoj prije nego nocna temp bude 10 stupnjeva.
 
Sta je sa reznicama?
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2007 u 09:49
Naravno da nisam porezala hibiskus(onaj veliki) bilo mi je žao kad tako jako cvate.Ovih dana ću ga unjet u kuću pa ću ga ,kako ti veliš,u 2 mj.orezati.
Tvoji pelceri su..hmm onak.Neki dan sam maknula vrećice(morala sam ih unjeti u kuću jer su noći hladne) i par ih se nije primilo a ostali,a ne znam drže se.Korjen još provjeravala nisam.
Za slike ću ti na PP poslati kak se ubacuju.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2007 u 21:23
Vrečice sam maknula no prije sam ih svaki dan pomalo bušila a kad sam ih unjela u kuću nakon par dana sam ih maknula.Pa sad je već vrijeme da se prime,koji su se mislili ti su se primili.To je već 2mj
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2007 u 00:01
Sasha,
 
Vrecice se skidaju tek kad si sigurna da imaju korijen. Ako ih skines prije, mozes ih vrlo efikasno ubiti. Medjutim, ako ti imaju listice od barem 1 cm kvadratni, a nisu klonuli nakon sto si skinula vrecice, onda je gotovo sigurno da imaju i korijen.
 
Sto se slika tice, necu to nikad uspjeti!
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2007 u 00:12
Da vidimo hocu li uspjeti staviti sliku..
 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 131>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,398 sekundi.