Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 204205206207208 260>
Korisnik
Poruka
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2010 u 19:58
Čudna neka lignja LOL, ali prekrasan cvijet. A i za sve ostalo nemam riječi
Clap
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2010 u 20:05

Jooj Otok, pa šta nije ko lignja? ne velim ja da nije interesantan taj digitalis i sve, čak nije ni ružan, ali da je ko da je iz zamrzivača pobjego, isto je istina. smile72

Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2010 u 20:06
Predivno je sve ona lignja je baš zgodna a o klematisima da ne govorim...smile39
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2010 u 20:09
Hvala Lika smile71, kako Twister?...btw...moj pun pupoljaka, jedva ga se čekam u cvatu!!!!
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2010 u 20:19
evo još malo noviteta...
 
Lizianthuse sam vidjela lani kod Jagode, Lorice  i Dude-Lave....upala i meni dva mala....Big%20smile
 
nova bergenija, samo 10 kunića na akciji Wink
 
stigla i krasula - lančić
 
crassula Baby Necklace
 
i još jedna sanseverija cilindrika (sansevieria cylindrica)
u društvu "stare" pletenice
 
lithopsi - živi kamen
 
i jedna đumbus slikica
 
 
 
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2010 u 20:36
Pregršt neobičnih i lijepih cvjetovasmilie_ga_041.gif

A ništa od novog klemića, za sad sam odustala kupila sam nešto drugo, dobila zabranu kupovine i najavu da mi " možda " MM ide van raditi pa moram potegnuti kočnice ( ali ovo je bajka za koju je veliko pitanje??? ).

Imam i ja živi kamen, ali zbog nečeg žuti. Znaš li išta o uzgoju tih biljčica? Meni su rekli da ga ni negledam što se tiče zaljevanja, stavila sam ga na balkon. Ne znam smeta li mu sunce ili što je razlog propadanja? Ali malo sam ga ipak zalila Mislim da mu se pojavljuju nove biljčice iz zemlje.

Procjetao i moj Pillu
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2010 u 20:54
Super za Piilu!!!! A lithopsi, živi kamen, to se zalije možda jednom u 6 mjeseci i to vrlo malo, kad se počne smežuravati, inače ga ne diraš uopće i ne smeta mu sunce, dapače, i mora biti na suncu ako je moguće. Nadam se da će upaliti novi posao za TM, a onda će biti cvjeteka kolko hoćeš i kakvih hoćeš smile71
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2010 u 21:09
Ma Flavijica, onda će i mene povesti sa sobom a ja ne volim ići van ni putovati. Ali bez toga nema kućice

Hvala ti za informaciju o živom kamenu, neću ga više dirati.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2010 u 21:16
Uf.....je li ovaj što cvjeta bijelo-crveno beloperone?

A vidjela sam i adeniume Clap. Moji imaju neki četiri, a neki 6 listića.
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2010 u 21:19
divno,divno...a tomi i ogrlica super! Jedva čekam znaš kaj    
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2010 u 21:21
otok ako mogu ja....to je clerodendrum,penjačica
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2010 u 23:30
Ajme meni smile93, moram pogledati još dva puta, ne mogu sve zapamtiti iz prve, a onaj clerodendrum ću sanjati Wink pa još bijelo crveni cvjetovi, pa penjačicasmile89
život je more
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2010 u 23:37
smile227 za sve !
 
Kako se zove onaj bijelo crveni cvijet na zadnjoj sličici???
 
I ja imam Lizijantus a neznam ništa o njemu,bili mi htjela reči što god ako znaš što voli i gdje da ga stavim ,koliko zaljevam?
Cvjeta li stalno ,kuda s njim zimi,... ?????
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2010 u 23:49
 
sve lijepše i lijepšeClapClap
a da ti preseliš tvoj vrt kod meneWinkBig%20smile

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2010 u 23:52
Otok, rekla je Hana umjesto mene, hvala joj, ima još slikica na prethodnoj strani od tog clerodendruma. To je clerodendrum thomsoniae, tropska penjačica koja se razmnožava reznicama. Ova moja biljčica je toliko mala (nema niti 15 cm trenutno) da ima samo jednu grančicu, nekoliko listova i hrpu tih cvjetića. Nadam se da brzo raste pa da će uskoro biti kakav pelcerić za recnut Wink. Lantana Big%20smile, i na tebe mislim što se tiće clerodendruma, samo da preživi i opstane Wink 
Anči, biljka se zove clerodendrum thomsoniae, a za lizianthus, neznam ti baš puno o njemu, osim da mi je prodavačica u mbm rekla da mu bolje odgovara polusjena i da ga treba zalijevati umjereno i to kad se zemlja prosuši. Evo tako ću ja, pa ću vidjeti kako će se ponašati Wink
Lorica Big%20smile, super bi to bilo da možemo seliti svoje vrtove simo-tamo, kad nam dojade naše kombinacije, samo napravimo čenđ LOLi tako ukrug po forumu WinkBig%20smile, onda nam više ne bi bila zelenija trava u susjedovom dvorištu Big%20smile.
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2010 u 23:59
To ti je da polomiš jezik dok izgovoriš ime-ima li koje ime po naški ?
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2010 u 00:08
Ima Anči, po naški bi bilo klerodendrum tomsonia, ja ga zovem jednostavno Thompson Big%20smile
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2010 u 00:20

smile76 neka bude Thomson ,i meni se to  ime  sviđa ,što on voli  ?

"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2010 u 00:30
Thomson ti voli sunčani položaj, umjereno zalijevanje kad se zemlja prosuši, drenažu u tegli i orezivanje nakon precvjetavanja da bi se ponovno potaklo cvjetanje. To su sve informacije što sam pročitala na netu, a prvi puta se susrećem sa tom biljkom uživo, tako da se za sada samo nadam da će mi biljčica uspjeti opstati. Smile
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2010 u 01:04
Kak kod tebe klematisi rano cvatu,diiivni su.I Thompson je dojmljiv.Ja sam Thaliu imala pol dana na suncu,ostalo u šarenoj hladovini,cvala je obilno i stalno.Divna biljka.
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 204205206207208 260>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,547 sekundi.