Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia

 Odgovori Odgovori Stranica  123 260>
Korisnik
Poruka
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia
    Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 22:19
Iako sam tek odnedavno registrirani član, ....već dugo pratim i divim se prelijepom cvijeću sa ovog foruma.....I eto, odlučila sam da vam pokažem neke biljčice koje više-manje uspješno uzgajam u svom vrtu. Unaprijed molim one pedantne i one savršeno uređenih vrtova da mi ne zamjere na mom....kreativnom neredu! Wink
Evo nekoliko fotki mog cvijeća, počevši od ovog proljeća....
 
prvi je procvao moj Clematis Armandii, izuzetno mirisan
 
zatim jorgovan - Syringa Vulgaris, je običan, ali je ipak lijep i prelijepo miriši
 
Cvala je i japanska dunja (zovu je još i Isusov trn)
 
japanska dunja
 
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 22:31
Tulipani svako proljeće uljepšavaju moje dvorište....evo i njih malo;
 
uvijek prvi procvjetaju bijeli....
 
 
pa crveni...
 
 
...žuti....
 
 
Papagaj tulipani najkasnije počinju cvjetat, ali imaju najdugotrajniji cvijet. Evo mojih;
Blue Parrot
kako stare, Blue parrot postaju sve svjetliji....
 
Black parrot, na početku cvatnje tamno crveni - bordo...
 
kasnije postaju gotovo crni....mrvica im fali Wink
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 23:04
Ranunculusi su se pokazali kao vrlo zahvalne i dugotrajne biljčice....Kupila sam gotove sadnice sredinom veljače i posadila u veliku teglu sve zajedno. Danas, 2,5 mjeseca kasnije oni se još uvijek ne predaju....LOL
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 23:12
A ovaj dlakavac zauzima jako važnu ulogu u mom životu i vjerni je čuvar svega posađenog (da se ne bi susjedi zaigrali oko pelcera bez pitanja, LOLLOLLOL....upoznajte Bena.....
 
 
šta li je to niknulo novoga?
 
Moja jela....potjerala nove iglice.....
 
 
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 23:30
Ja osobno, veliki sam fan klematisa. Uspjela sam skupiti 25 različitih primjeraka i na njih sam osobito ponosna. Najstariji su šestogodišnjaci, a ove godine ponovila sam se za desetak novih vrsta.....19 njih posađeno je uz dugačku brajdu.
 
Mrs Cholmondeley svakim danom ima sve više cvjetića....
 
 
Mrs. Cholmondeley
 
 
a ovo je moja penjalica za klematise....penjalica je nova, a novi su i klematisi - Rouge Cardinal, Madame LeCoultre i Rebecca
 
ostali klematisi posađeni su uz južnu ogradu.....
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 23:40
Trenutno cvate 8 različitih klematisa.....
 
Capitaine Thuilleaux
 
Miss Bateman
 
 
Mrs Cholmondeley
 
Nelly Moser
 
Rouge Cardinal
 
Dr. Ruppel
 
Mr. President
 
Multi Blue
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 23:58
Moje miljenice - dipladenije - egzotične puzavice.....
 
Dipladenia Rio Deep Red
 
Dipladenia Rio Deep Red
 
 
Dipladenia Rio Pink
 
Dipladenia Rio Pink
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 00:09

Ovog proljeća kupljena bugenvilija - Sanderiana Glabra

 
za mjesec dana otpale su joj precvjetale brakteje i narasle su joj nove grančice.....
 
....sprema se cura ponovno cvast....nove cvjetne brakteje....
 
A ovo je moja mala Blue Jacaranda, prekrasno drvce čiji su listovi poput paprati....kad naraste trebala bi cvasti ljubičasto-plavim cvjetovima
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 00:17
sve je kreativno ali ne vidim nikakav nered sve pohvale od mene
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 00:24
Originalno poslano od člana inaja inaja napisao:

sve je kreativno ali ne vidim nikakav nered sve pohvale od mene
 
Hvala Inaja Smile, meni je dobro, ali kad pogledam one fine vrtove koji su ko po špagi.....malo me sram Embarrassed ....kod mene je, da se fino izrazim, više onak....rustikalno LOL LOL LOL
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 00:32
moram ti biti iskrena ja te vrtove kao što ih ti nazivaš po špagi uopšte ne volim previše su mi hladni nekeko kao da nisu živi
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 00:52
Inaja Wink ista si ja!
  
  
Ovo su moje begonije semperflorens.....najzahvalnije biljčice koje su se ikada nalazile u mom vrtu. Već godinama ih kupujem na proljeće jer me nikada nisu iznevjerile i uvijek cvjetaju do prvih mrazeva....
 
 
Begonia semperflorens
 
Begonia semperflorens
 
 
 
 
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 00:59
držiš li ove begonije na osunčanom mjestu ili u hladovini
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 01:06
Moji gerberi....a priča s gerberima je išla ovako: dobila sam ja 3 mala gerbera u teglicama za rođendan prije mjesec i pol dana. I sad...pošto nikad nisam imala te biljke, a iskreno, mislila sam da će to meni trajat 10 dana, dok ne ocvatu (svaki je imao po 1 cvijet), smjestila sam ih na prozorsku klupicu u garaži....pa dok traje....Međutim, oni se "udebljali", "salata" od lišća se udvostručila, cvjetovi upeterostručili...i šta ću....posadim ih u veliku posudu prije dva tjedna i tutnem na stepenice od dvorišne zgrade. Tu imaju sunca cijelo popodne (od 2 na dalje) i vidim da im paše. Zalijem ih pomalo svaka 2-3 dana.
 
 
a ovo su "malo bolje" fotke - slikao MM sa profi opremom Wink
 
 
 
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 01:09
Originalno poslano od člana inaja inaja napisao:

držiš li ove begonije na osunčanom mjestu ili u hladovini
 
Begonije semperflorens na suncu su sve negdje do 17,00 sati. Za mjesec dana biti će ih puna fontana. Jednom mjesečno prihranjujem otopinom uree (1 velika žlica na kantu od 25 litara vode (kanta od kreča)! Tijekom ljeta zalijem odstajalom vodom svaki dan....sada u proljeće jednom tjedno ako ne pada kiša!
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 01:16
Ovo je moja Delosperma cooperi
 
 
 
 
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 01:35
prekrasni gerberi
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 01:36
Encijan (Gentiana acaulis) - niska trajnica - najplaviji cvijet u mom dvorištu....onako baš plavi!
 
Gentiana acaulis
 
Čuvarkuća (Sempervivum tectorum)
 
Iberis sempervirens
 
Aubrecija (Aubretia)
 
Phlox subulata (pink, rose i lila)
 
Genista Lydia - niski grmić žutih cvjetova
 
Genista Lydia
 
Osteospermum
 
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 01:42
Baš si me zaintrigirala sa klematisima,a sad vidim da imaš još prekrasnog cvijeća...Imamo sličan ukus ,jer vidim puno cvijeća koje i ja kupim,nešto mi preživi, a nešto ne preživi(gerbere,dipladenije,rununkule,klematisi i dr).Tako sam lani kupila prekrasnu crvenu dipladeniju ali nažalost nije preživjela jer sam je ostavila vani....Još jedamput sve pohvale za lijepo cvijeće....smile120
sutra je novi dan
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 01:45
Senetio cruvente - niski cvjetni grmići živih boja koji na prvi pogled podsjećaju na jesenske krizanteme. Tu svaka sličnost prestaje. Spada u porodicu cinerarija. Još se zovu i pepeljuga.
Cvatu već mjesec dana....vidim da su polako pri kraju. Kad ocvatu, orezat ću ih i vidjet što će se dogoditi....da li će potjerat ponovno ili....RIP LOL
 
 
 
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 260>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.