Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 260>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2009 u 10:52
Flavia, sve je predivno, ali klematisi naravno posebni, pa svi nazivi koje znaš, svaki ima svoje ime, to me oduševljava, jer i ja volim znati kako se zove nešto, ali zaboravim pa ponovo čitam.
Prošetati tvojim vrtom stvarno je prava relaksacija.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2009 u 10:59
Hvala ti Flavia na ponudi, ali nabaviti ću je tu negdje, već sam imala jedan i nije baš išlo, ali sada vidim da je bio na krivom mjestu, među ruže će mu biti bolje jer će one praviti hlad "nogama". Isprintala sam ove tvoje pa znam što ću tražiti. Wink
život je more
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2009 u 12:08
Nema me jedan dan u tvom vrtu i već novine. Kad me netko pita koji ti je cvijet najdraži počnem s nabrajanjem i na kraju ...ama baš sve mi se sviđa. Clematisi su ti predivni to stalno ponavljam, fascinira me tvoje poznavanje svakog ponaosob, ali ne mogu a da ne spomenem tvoju ljepoticu  ružu blue moon, oduševila me.

Što se tiče clematisa zadnjih godina ih dosta viđam na Braču. Istina na drugoj strani otoka, a ne tamo gdje je lantana. Ima već jako velikih i lijepih primjeraka. Prije 2 godine sam odnijela mojoj sestri nelly moser i sad je predivan. I cvjetovi i listovi su mu jako krupni.
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2009 u 18:24
Dobro si ti bome ubola !Prekrasne ruže,a ona blue moon je jedinstvena koja divna bojasmile71
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2009 u 19:09
Hvala vam svima na pohvalama, to je dobar podstrek za dalje, zar ne!? SmileWink
Evo da vam još nešto malo pokažem....ak oćete pogledat....LOL
 
Naime, mi doma imamo jedan dio dvorišta dodatno ograđen, a jedina mu je svrha da Ben ima gdje šetat ako nam u goste dođe netko tko ga se boji. Taj dio je širine 2,5 metra, a duljine...hm... nekih 25 metara, neznam točno. Ta ogradica nije baš reprezentativna (od pofarbanih armaturnih mreža i drvenih stupova) pa sam ja uz nju napravila jedan mali drvored od ruža stablašica.  Imam sedam komada, za dvije neznam kak se zovu (jer su kupljene bez etikete). Sve su kupljene ove godine (jedna prije par dana). Trenutno cvatu tri, a ostale se naveliko spremaju cvast....
 
Moj mali drvored od ruža stablašica...
 
Na ovoj stablašici je cijepljena čajevka prekrasne crvene boje (kao krv), cvjetovi su ogromni, mirisni, sa puno latica i dugo traju. Latice su jako čvrste na dodir. Da li netko ima takvu vrstu ruže i da li možda znate naziv?
 
Crvena čajevka - stablašica
 
Crvena čajevka - stablašica
 
Crvena čajevka - stablašica
 
A ova je također čajevka na stablu, žarko roza, puno latica, velikih cvjetova, divno miriši - na suncu je flourescentno roza (kao markeri za podcrtavanje), ali nikako ne mogu uloviti fotićem pravu nijansu boje....
 
cvijet jarko roze stablašice (neznam naziv (još...WinkLOL)
 
još malo ružičaste stablašice....
 
 
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2009 u 19:21
Već sam ranije negdje spomenula da nisam neki fan pelargonija, ali...ove engleske mi se sve više sviđaju....kupila sam prije nekog vremena dvije....bordo i bijelu. Evo bijela je danas otvorila cvjetiće.....neznam kako vas, ali mene neodoljivo podsjeća na cvjetiće rododendrona....
 
Bijela engleska pelargonija
 
evo tu joj se s lijeve strane nazire i sestra...bordo boje LOL
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2009 u 19:26
Evo još malo ružica... Tongue
 
Engleska ruža Queen Elizabet, inače je ogromna grmolika ruža, visoka je preko dva metra i puna pupoljaka u kiticama! Kad procvate cijela, pokazat ću vam je iz ptičje perspektive....za sad evo jedan pupoljak
 
Queen Elizabet
 
a ovo je penjačica Salita....nemogu se nagledat te flourescentno narančasto-crvene boje....
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2009 u 19:27
U redu! Sve sam pregledala, nauživala................ sad moren poj dalje.........smile55
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2009 u 20:29
ti me svaki put zadiviš! Moje su ruže tek od jesenas pa su još mlade a treba mi za ogradu kraj susjeda da mi ne vire stalno.Moram posaditi nekaj kaj brže raste a ruže kad stignu - super
Na vrh
adenium View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje adenium Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2009 u 21:08
Dakle Flavia,sve pohvale,a ja mislila da sam pretjerala s Clematisima(imam 4).
I još nešto jako mi je drago što znaš imena cvijeća koje sadiš u svoj vrt. Bravo
                           
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2009 u 21:11
Joj Hana, nema toga šta će te zaštitit od znatiželjnih susjeda...ja sa jedne strane imam brajdu sa trsjem, pa onda drvored od stablašica, pa brajdu sa klematisima....i oni još uvijek "bleje". S druge strane imamo dvorišnu zgradu (kuća je u biti i to), brajdu s trsjem, lukove sa ružama penjačicama.... i na terasi od te dvorišne kuće nas susjedi mogu vidjet samo s jednog njihovog prozora na katu....i vrlo često su na njemu....Unhappy
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2009 u 21:28
a zamisli onda moj vrt sa tri strane okružen susjedima- ludilo! Nego da li ti radiš liker od one đul ruže? To bi bila jako fina stvar. Ili sok?
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2009 u 21:38
Joj Hana, ja sam ti tek ove godine saznala naziv te ruže i da se od nje rade sve te slastice...malo proguglaj....sigurno buš našla nekih recepata za to. Ja sam inače iz Zagreba (a starci su mi iz okolice), a kod nas se to, znaš i sama, nije baš radilo. Inače tu je ružu moja svekrva donijela od svoje mame još prije 30-tak godina iz Bosne. Ja je prije nigdje po našim dvorištima nisam vidla. Tongue
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2009 u 21:51
imam ja recepata ali nemam latica
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2009 u 23:27

Kak nemaš, pa imaš od jedne ružice (ili dvije..ne sjećam se točno!) Wink  LOL LOL LOL

Pa koliko ti treba tih latica, i kako se to skuplja, dok je cvijet pri kraju ili na početku cvjetanja.....daj vidi koji je sistem, pa javi na pp Smile
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2009 u 00:22
Sve je fenomenalno no ruže su ružesmile94
Reci mi,jel ona tvoja"blue moon" ima stalno tako lijepe latice?Mojoj jako brzo počnu smeđiti rubovi laticaConfused
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2009 u 00:26
Shasha, posmeđe ako je kišno vrijeme....ako je suho....ne Wink
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2009 u 00:44
Pa Flavija ovo jesve samo ne nered. Imaš masu prelijepih biljčicasmile57
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2009 u 07:22
Ruže su predivne ali i engleske pelargonije su odmah do njih. Da nisi napisala, ja bih odmah pitala: a koje je to cvijeće.Vrlo su neobične.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2009 u 09:50
Prekrasno Flavia, mi ćemo od tebe puno naučiti o ružama, clematisima, a i o ostalom cvijeću. Ove zadnje engleske pelargonije su savršene.
život je more
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 260>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.