Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Bolesti biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Koji štetočina?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Koji štetočina?

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Koji štetočina?
    Objavljeno: 12 Svibanj 2009 u 22:39
Na listovima se vide tragovi: bijeli duguljasti, tanki. List nije skroz progrižen, kao da su neki crvići tuda prošli. Živinu koja je to napravila ne vidim. List ne žuti, ne suši se, ali pun je tih tragova. Tragovi su tanki. Napalo mi turske karanfile, zvjezdan došlo je i do kale koja je u blizini. S čim imam posla? I kako se toga riješiti?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2009 u 23:13
Tražim i čini mi se da bi mogli biti lisni mineri. Savjeti?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2009 u 21:40
možda ovo pomogne:

http://mojcvijet.hr/content/view/157/66/

Moj savjet protiv gamadi je posuti biljku drvenim pepelom - kod nekih buba na listovima pali Wink




Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2009 u 23:07
Pod drvenim pepelom misliš na obični pepeo iz peći na drva? Ili? Sorry ako je pitanje bedasto.
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 15:08

Kineski kupus mi je totalno rupičast Cry .Probala sam sa pepelom ,ali ne pomaže...Danas sam cijeli vrt pošpricala koprivom i preslicom...hoće li to šta pomoći?

Ako ne ima li spasa?Čime poprašiti ,pošpricati da ubijem te bube? (samo da nije kemija)
Na vrh
tajčica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tajčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2009 u 10:28
djevojčice i dječaci molim pomoć.
 
Što mi je napalo pelargonije, probušilo rupe isisalo cvijet i ostala prazna rupa.
 
S čim to špricati?
 
 
 
 
 
 
 
Na vrh
tajčica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tajčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2009 u 08:56
halo ima koga nitko mi ne odgovara?????AngryAngry
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2011 u 10:05
evo i kod mene se javila boleščina na lovor višnji, molim vas lijepo da mi kažete o čemu se radi i šta da radim

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2011 u 12:51
da ne otvaram novu temu, staviti ću tu ...

molim identifikaciju ovih ušiju koje obožavaju grčki oleandar


Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2011 u 13:12
ja mislim da je ovo djelo skakavaca,nisam sigurna 100% ,molila bi da mi neko kaže šta da učinim i kako da ne proljeće zaštitim hoste,svaki list je probušen
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2011 u 16:16
Ovo bi moglo biti i djelo puža.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
nora kai View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nora kai Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 12:24


zna li netko sto je ovo i kako ga tretirati?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 13:57
dosta je mutna slika tako da je teško reči
može ili malo bolja slika ili detaljnije opisati
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 09:19
Originalno poslano od člana kamenjar kamenjar napisao:

ja mislim da je ovo djelo skakavaca,nisam sigurna 100% ,molila bi da mi neko kaže šta da učinim i kako da ne proljeće zaštitim hoste,svaki list je probušen
puž
Na vrh
Rašeljka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rašeljka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2012 u 19:48
Molim savjet! Ružni crni kukci napadaju mi cvijeće, zapravo doslovno masakriraju. Imaju nekakve sive točkice po sebi, veličine su smrdljivog martina, a kad ih zdrobim smrde kao kravlja balega. Baš tako. Počnu već sad žderati tulipane, pa nastave sve po redu, a najgore prođu ruže, jer uđu u pup i jedu ga... totalni masakr. Ne reagiraju na kontaktne insekticide, na sistemske djelomično. Zasad ih samo skupljam i uništavam, ali to bih morala non stop, ima ih krcato. Više mi se gade. Zna li itko išta o ovome? Help!
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2012 u 19:57
Da budem iskrena nemam pojma o kakvim ti kukcima pričaš!?Može li slika toga,zaista ne znam kakvi veliki kukci u ovo doba napadaju ruže!?
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2012 u 17:15
Zna li neko kako suzbiti ovu vrstu nametnika koja se pojavila na vodenoj palmi
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.