Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Polygala myrtifolia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Polygala myrtifolia

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 23:51
Na Čiovu sam vidjela je i kad smo odlazili prije 15.8. je već drugi put cvjetavala, pa me baš interesiralo i tvoje/mamino iskustvo!!! smile55
Meni se pelcer nije primio!!! smile183
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 10:56
 Baš je super. smile94
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 14:45
Da li je sjeme sitno ili je krupnije?I meni se dopada, ali da li kod nas moze da prezimi u basti?
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2008 u 11:12
Originalno poslano od člana Fatka Fatka napisao:

Da li je sjeme sitno ili je krupnije?I meni se dopada, ali da li kod nas moze da prezimi u basti?
 
Nisam primjetila nikakvo sjeme, cvijetić jednostavno otpadne..Razmnožava se reznicama..
fatka bojim se da bi tu biljkicu morala unositi, jer u vrtu ne bi prezimila .To je ipak egzotična biljka iz južne afrike... smile161
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2008 u 17:27
puste zelje...
Na vrh
jellena View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Listopad 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jellena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2008 u 10:01
Prelepa biljka. Jedna od narednih koje zelim da nabavim.Smile
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2008 u 10:32
Ja sam ju imala u vrtu prije 5-6god. pa mi je zimi propala iako sam na moru dvadesetak km sjevernije od Donate.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 11:15
Stvarno cvate cijelu godinu i jako je nezahtjevna biljka, ja sam ubola par reznica i mislim da su se zakorijenile.
U punom cvatu u veljači.



život je more
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 13:43
Wauuu kod tebe proljece, haj kod mene sinoc bvilo -11C. Grm je super.Ma doci cu ja do sjemena.
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2009 u 10:51
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

Stvarno cvate cijelu godinu i jako je nezahtjevna biljka, ja sam ubola par reznica i mislim da su se zakorijenile.
U punom cvatu u veljači.



smile75lantana, predivna je, smijem zamoliti za koju grančicu?
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2009 u 11:08
Ja osobno više volim sve uzgojiti iz reznice. Nije da neću kupiti, to mi je poseban gušt!
Ali u MBM imaju grmiće cca 20-25 cm i (nisam baš sigurna) tu su negdje oko 70,00 kn.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2009 u 11:31
sve bih htjela, cvijet po cvijet hrpa kuna, jednostavno ne mogu sve izfinanciratUnhappy
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2009 u 14:27
Ma, možda i ja tako mislim pa samu sebe tješim ja više volim uzgojiti iz reznice. A kad razdijeljujem lukovice i gomolje i bockam nazad u zemlju sama sa sobom zbrajam, množim ...
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 15:39
Evo je ista ljeti još uvijek cvate samo manjim intenzitetom



život je more
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2009 u 14:16
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

Evo je ista ljeti još uvijek cvate samo manjim intenzitetom





Lantana, čime je prihranjuješ? Moja dobro raste ali su joj listići nekako žučkasti. Dodavala sam željeza, ali izgleda da nije baš puno pomoglo.
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2009 u 20:05
prije neki dan sam u vrtnom centru kupila sadnicu poligale, tek sam doma vidjela da piše na etiketi "nana" (mini)- da li to znači da postoji minijaturnija verzija ili su oni nešto pogriješili..-. još ga nisam posadila jer ako JE mini onda moram naći drugu poziciju...što znate o tome?
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2009 u 21:14
Sonja nije moja ova sa slike nego prijateljice, imala je 5 godina i ovu godinu joj se posušila, bez razloga, samo se posušila.

Minimode ispred hotela sam vidjela male, a sad da li ima mini ili jednostavno nisu narasle.
život je more
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2009 u 22:16
I moja je nekako čudna, nema lijepu zelenu boju listova a i grane joj se suše.  Još je živa, nadam se da će tako i ostati. Pazila sam na nju, hranila je i mazila, a ona ne reagira baš. Na kraju sam pomislila da su mi je sredili moji psi i mačke...
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2010 u 02:09
Malo stara tema ali uvjek aktualna. Lijepi cvijet i ja ga kupila u Pordenone na sajmu. Lijepo je napredovao, čak se razgranao i jednoga dana ja je odlučim presaditi, odvojiti u dva grma ( bila je u važu). Važ mi je pao sa neke visine ali sve jedno ja zasadila. To je bilo u ljeti. Sdada izgleda grozno ( gore nego na slici) i neznam ima li joj spasa. Orezala sam je ali se ništa ne događa već duže vrijeme. Pokušala sam zabosti neke reznice i tu ne vidim pomaka...Dajte mi savjet i mišljenje.
 
URL=http[://www.cvijet.info//slike_cvijeca/slike_od_clanova/polygala_myrtifolia/17813.aspx][/URL]
 
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 02:37
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:

Malo stara tema ali uvjek aktualna. Lijepi cvijet i ja ga kupila u Pordenone na sajmu. Lijepo je napredovao, čak se razgranao i jednoga dana ja je odlučim presaditi, odvojiti u dva grma ( bila je u važu). Važ mi je pao sa neke visine ali sve jedno ja zasadila. To je bilo u ljeti. Sdada izgleda grozno ( gore nego na slici) i neznam ima li joj spasa. Orezala sam je ali se ništa ne događa već duže vrijeme. Pokušala sam zabosti neke reznice i tu ne vidim pomaka...Dajte mi savjet i mišljenje.
 
URL=http[://www.cvijet.info//slike_cvijeca/slike_od_clanova/polygala_myrtifolia/17813.aspx][/URL]
 
 
 
Zar mi nitko nezna reći što  a napravim? Da orežem ili da je tako pustim pa će možda na proljeće baciti listiće?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.